آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: آموزش تعمیر پاورهای گرین مثل PG330A و...که ولتاژ سیم سبز رو دارن ولی روشن نمیشن

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
937
8,848
استان مرکزی-اراک
قسمت ششم:
سلام دوباره عرض میکنم خدمت تمام کسانی که این مطلب رو می خونن و دعا می کنم که اموزش رفع این مشکل در این دوره سخت زندگی که همه به دلیل تحریم و گرونی روی به تعمیر وسایل اورده به درد خیلی ها بخوره و اگه این پست در آینده خونده شد این بلاهای پی در پی خصوصا کوید 19 از ایران عزیز ما محو شده یاشن و این مطلب جنبه آموزش و یادگیری داشته باشه انشالله...
بارها مطلب خوندم و یا پرسیده شده ،پست زده شده که پاورهای گیرین بعد از تعویض خازن های باد کرده و اونایی که تو اختلال معروف هستن راه نیفتاده بگیر نگیر داره و یا صدای سوت ریز هنوزم قطع نشده خلیلی مختصر توضیح میدم که این مورد تقریبا 90% با تعویض [hide]خازن های 10 یا 4.7 میکروفارادی اطراف ای سی سویچینگ 7500 ، TL494 و... حل میشه صدای سوت می افته [/hide]و پاور با اولین استارت روشن میشه.
[hide] ۲۰۱۸۰۱۱۴_۱۶۱۳۱۷.jpg
[/hide]مخلص همگی...

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
937
8,848
استان مرکزی-اراک
سلام با تعویض خازنهای ۴۰۷ و مقاومت ۱۰۰ اهم کنار مچینگ کنار برد درست میشه
سلام
این رو به عنوان نکته آموزش گفتید یا سوال بود؟
منظورتون از مچینگ چیه؟
از مچینگ که برای سیستم های صوتی استفاده میشه...
روی تغذیه که ترانس مچینگ نداره!!!!

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
316
مشهد
سلام مهندس جان. از آموزش و اشتراک تجارب ارزنده تون کمال تشکر رو دارم.یک مشکل که واسه من زیاد پیش میاد بعد از رفع مشکلی که شما فرمودین و پاور راه اندازی میشه ولتاژ خروجی12ولت گاهی کاهش نیم ولتی دارم و با وصل لامپ ولتاژ باز هم کمی کمتر میشه(خازنهای خروجی رو هم چند بار با مارک های مخطلف تعویض کردم ).راهنمایی میفرمایید؟سپاس

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,040
2,858
32
سلام مهندس جان. از آموزش و اشتراک تجارب ارزنده تون کمال تشکر رو دارم.یک مشکل که واسه من زیاد پیش میاد بعد از رفع مشکلی که شما فرمودین و پاور راه اندازی میشه ولتاژ خروجی12ولت گاهی کاهش نیم ولتی دارم و با وصل لامپ ولتاژ باز هم کمی کمتر میشه(خازنهای خروجی رو هم چند بار با مارک های مخطلف تعویض کردم ).راهنمایی میفرمایید؟سپاس
تا 11.5 مشکل نداره ...اگه خیلی حساس هستید ظرفیت خازن 12 ولت رو بیشتر کنید

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
937
8,848
استان مرکزی-اراک
سلام.
این رو من روی پاورهای متفرقه و ضعیف تر بارها مشاهده کردم و مربوط به توانشونم هست و روی مادربردهای معمولی مشکل ساز نیست.
در خیلی از پاورها هم در قسمت خروجی از دو تا مقاومت متغییر استفاده شده که یکی مربوط به خط 5 و یکی 12 هست و میتونید با او مقاومت ها ولتاژ رو تنظیم کنید.
در کل خیلی از پاورهای نو متفرقه و ضعیف رو شما تست کنی این نیم ولت (گاهی هم کمی بیشتر) افت ولتاژ رو مشاهده خواهید کرد.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
تا 11.5 مشکل نداره ...اگه خیلی حساس هستید ظرفیت خازن 12 ولت رو بیشتر کنید
سلام وادب
مهندس جان استاندارد تلرانس در پاور +- 0.3 ولت هست.در ضمن باید ولتها در سه حالت بدون بار.میان بار و فول لود اندازه گیری ودر رنج مورد نظر باشه و فقط در حالت بی باری مد نظر نیست

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
937
8,848
استان مرکزی-اراک
سلام وادب
مهندس جان استاندارد تلرانس در پاور +- 0.3 ولت هست.در ضمن باید ولتها در سه حالت بدون بار.میان بار و فول لود اندازه گیری ودر رنج مورد نظر باشه و فقط در حالت بی باری مد نظر نیست
سلام
من همیشه خط 5 و 12رو از طریق مقاومت 5 اهم 5 وات حدود یک دقیقه زیر بار میذارم اگه اتفاقی نیفته با خیال راحت پاورو برمیگردونم روی کیس...
با این کار حداکثر توان از پاور کشیده میشه بنظرم.

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام وادب
سلام ضمن تشکر فکرمیکنم درکنار این پست این عکس هم که برای تمام عزیزان میذارم همواره مفید باشه(مربوط به مشخصات و ولتاژهای مورد سنجش با تستر پاور گرین)

https://s6.uupload.ir/files/گرین_3vr0.jpg

آخرین ویرایش:
بالا