آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست کمک بابت راه اندازی ظبط سه دیسک LG

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود

ای سی stk بندرت میسوزه ولی پایه هاش لق میشه و قابل استفاده نمیشه

در نقشه شما پایه ۱۲ استندبای هست ولی در دیتاشیت پایه ۱۳

از پایه استندبای مطمئن شو و از مدار جدا کن و ۵ ولت را با مقاومت حدود ۲ کیلو به پایه استندبای متصل و تست کن .

برای تست آی سی فقط تغذیه کافی نیست و باید در کلیه پایه ها مطابق دیتاشیت ، قطعاتی که مشخص کرده نصب باشه.

یک مقاومت حدود ۴۷ اهم با بلندگو سری کن و روی پایه های ۳و۴و۵و۶ تست کن (سر دپیگر بلندگو به گراند متصل باشه) که کانال ها مستقیما تست بشه.
چون ممکنه رله محافظ مشکلی داشته باشه و مسیر بلندگو را قطع کنه و با روش فوق مستقیما تست میشه.
اگه صدای ضعیفی با آزمایش فوق اومد دراینصورت آی سی سالمه

سپاس

با درود
پایه 12 همان استندبای میباشد
در نقشه شما پایه ۱۲ استندبای هست ولی در دیتاشیت پایه ۱۳
نقشه ای که قرار دادم درست میباشد احتمالا در ورژن یا کدهای مختلف تفاوت دارند که کد آخر این آی سی 070 میباشد
از پایه استندبای مطمئن شو و از مدار جدا کن و ۵ ولت را با مقاومت حدود ۲ کیلو به پایه استندبای متصل و تست کن .
استتد بای رو مستقل نمودم و ولتاژ رو تزریق کردم باز هم در خروجی صدایی ظاهر نگردید
یک مقاومت حدود ۴۷ اهم با بلندگو سری کن و روی پایه های ۳و۴و۵و۶ تست کن (سر دپیگر بلندگو به گراند متصل باشه) که کانال ها مستقیما تست بشه.

در حالت فوق فقط روی پایه های 3 4 صدای ضعیفی خش میکنه بطوری که فقط لحظه اتصال اولیه خش میکنه و بعد روی هوم خیلی ضعیف باقی میماند
پایه 5 6 هیچ صدایی نداره

ضمنا خش ضعیفی که با اتصال مستقیم ( توسط مقاومت سری )به پایه 3 و 4 شنیده میشود با تست مرحله قبلی نیز همین دو پایه خش دارد
همان تست اتصال 5 ولت به بیس Q1750 بعبارتی بدون اینکه پایه استند بای از مدار جدا نمایم

با تشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با درود
پایه 12 همان استندبای میباشد
نقشه ای که قرار دادم درست میباشد احتمالا در ورژن یا کدهای مختلف تفاوت دارند که کد آخر این آی سی 070 میباشد

استتد بای رو مستقل نمودم و ولتاژ رو تزریق کردم باز هم در خروجی صدایی ظاهر نگردید

در حالت فوق فقط روی پایه های 3 4 صدای ضعیفی خش میکنه بطوری که فقط لحظه اتصال اولیه خش میکنه و بعد روی هوم خیلی ضعیف باقی میماند
پایه 5 6 هیچ صدایی نداره

ضمنا خش ضعیفی که با اتصال مستقیم ( توسط مقاومت سری )به پایه 3 و 4 شنیده میشود با تست مرحله قبلی نیز همین دو پایه خش دارد
همان تست اتصال 5 ولت به بیس Q1750 بعبارتی بدون اینکه پایه استند بای از مدار جدا نمایم

با تشکر

درود

باند ۳ و ۴ با احتمال زیاد سالمه
اگه سیگنالی مانند خروجی صدای رسیور را با خازن عدسی حدود ۱ میکرو سری کنی و به پایه ۱۰ متصل کنی و سیم شیلد کابل صدای رسیور ( استوانه فلزی فیش ) را به گراند آمپلیفایر (پایه ۸ یا ۹) متصل کنی احتمالا صدا داری .
بهتره پایه مثبت c701 که ۲،۲ میکرو است و با پایه ۱۰ سری شده را از مدار آزاد کنی و سیگنال را مستقیما به پایه مثبت خازن متصل کنی

سپاس
IMG_20201011_140028_531.jpg

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود

باند ۳ و ۴ با احتمال زیاد سالمه
اگه سیگنالی مانند خروجی صدای رسیور را با خازن عدسی حدود ۱ میکرو سری کنی و به پایه ۱۰ متصل کنی و سیم شیلد کابل صدای رسیور ( استوانه فلزی فیش ) را به گراند آمپلیفایر (پایه ۸ یا ۹) متصل کنی احتمالا صدا داری .
بهتره پایه مثبت c701 که ۲،۲ میکرو است و با پایه ۱۰ سری شده را از مدار آزاد کنی و سیگنال را مستقیما به پایه مثبت خازن متصل کنی

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 170590

درود بر شما
متاسفانه تحط هیچ شرایطی پاسخ نمیده
خروجی صدای رسیور رو توسط خازن سری عدسی 104 به خازن 2.2 میکرو که با پایه 10 آیسی سری بود متصل کردم پاسخ نداد
پایه مثبت 2.2 میکرو از مدار جدا کردم و مجدد تست کردم
پاسخ نداد
حتی مستقیم هم به پایه 10 آیسی متصل کردم باز هم پاسخ نداد
قطعا قبلا آیسی سوخته بوده و بابت همین ظبط رو کنار گذاشته بودند

در عوض طبق معمول خیلی تجربه کسب کردم و ممنونم استاد دیگه سرنخ دستم اومد و ممبعد میدونم باید چگونه عمل نمایم

استاد سوالی دارم ممنون میشوم پاسخ دهید
در همین آی سی و برخی آی سی های آمپلی چهار پایه خروجی مثبت وجود داره
ولی در پشت ظبط فقط دو باند خروجی قرار داره که استریو میباشد
آیا از هر 4 پایه خروجی صدای آی سی میشود استفاده نمود؟

متشکرم

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سوال دیگری تیز از محضر استاد عزیز دارم
اینکه :
آیا میشود آیسی متفاوتی که ولتاژ کاریش با این آیسی حدودا یکی باشد ولی دیتا شیت و جایگاه پایه ها با این آیسی فرق کلی داشته باشد

حال بیاییم پایه ها رو از طریق سیم کشی به جایگاه پایه های برد متصل نماییم
آیا امکانش وجود دارده و پاسخگو هست ؟
یعنی مثلا خود آیسی و یا مشابه اون موجود نیست
حال از طریق سیم کشی آیسی دیگری را به برد تحمیل نماییم

با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سوال دیگری تیز از محضر استاد عزیز دارم
اینکه :
آیا میشود آیسی متفاوتی که ولتاژ کاریش با این آیسی حدودا یکی باشد ولی دیتا شیت و جایگاه پایه ها با این آیسی فرق کلی داشته باشد

حال بیاییم پایه ها رو از طریق سیم کشی به جایگاه پایه های برد متصل نماییم
آیا امکانش وجود دارده و پاسخگو هست ؟
یعنی مثلا خود آیسی و یا مشابه اون موجود نیست
حال از طریق سیم کشی آیسی دیگری را به برد تحمیل نماییم

با تشکر فراوان

درود

Stk403 قبلا مثل نقل و نبات بود
اینترنت جستجو کن حتما وجود داره ولی به درد نمیخوره
خصوصا که میتونی آمپلیفایر سالم در ضایعاتی ها فراوون و ارزون تهیه کنی

هفته قبل خودم یکی زیر یک خروار آشغال دیدم و اسپیکر با قاب چوبی بود و چون برای ضایعاتی فقط وزن آهن مهمه بهش گفتم اینو میبرم گفت باشه ۲ تومن بده ، خودم خجالت کشیدم و ۱۰ تومن دادم و تست کردم صحیح و سالم هست فقط پنل لاکی جلو شکسته
بیشتر از ۵۰ تومن بلندگوی پارچه ای داخلش ارزش داره.

بی جهت دنبال stk نگرد

همانطور که گفتی هر ای سی با سیمکشی پایه ها قابل جایگزینی هست.

سپاس

آخرین ویرایش:

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
سلام
حبیب جان من پست شما رو تازه دیدم.
اول اینکه اکثر ضبط های سی دی خور قبل از ترانس یه مدار محافظ به اسم soft start دارند که برق ورودی ترانس تغذیه رو فراهم میکنه. ثانیا از اونجایی که خروجی آیسی های stk بشدت به اتصال کوتاه حساسه و در صورت اتفاق افتادن در کسری از ثانیه می سوزه میان تو خروجی پروتکتور میزارن که جلوی اتصال نابجا گرفته بشه. می خوام بگم احتمال اینکه تو خروجی صدایی نمیشنوی ممکنه به این خاطر باشه که پروتکتور فعال نیست و رله هم خروجی رو وصل نمی کنه.
مورد بعدی که به ذهنم اومد اینه که اگر تصمیم داشتی سیستمی برای خودت بسازی دنبال ایسی نباش. برو سراغ مدارات گسسته. ایسی ها در عین حال که مدارات جمع و جوری دارند، هم خیلی قدرت زیادی ندارند و در صورت سوختن آیسی شما، به مراتب هزینه تعمیر ایسی بیشتر از امپ ترانزیستوریه.
خروجی دوبل 30 ولت این ترانس برای ساخت یه امپلی فایر ترانزیستوری کلاس ab یا کلاس d کافیه. کما اینکه خروجی های 12 و 15 ولتی هم داره که می تونی برای تغذیه پری امپ یا ویومتر یا راه اندازی برد فلش خور ازش بهره ببری.
موفق باشی.

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود
استاد آیسی صدای فوق چهار خروجی صدا داره
این خروجی ها برای من سوال شده
آیا هر چهار خروجی out1 out2 out3 out4 مثبت میباشند ؟
یا یکی منفی و دیگری مثبت میباشد؟

هیچکام از این خروجی ها به GND آیسی متصل نمیباشند
و من کمی سردرگم شدم

لطفا بفرمایید کدام خروجی ها رو باید به بلندگو متصل نمایم و صدا رو دریافت کنم

لطفا تصویر فوق رو مشاهده نمایید

Screenshot_۲۰۲۰۱۰۲۶-۲۲۳۳۴۰.png

۲۰۲۰۱۰۲۶_۲۲۲۲۴۰.png

مشاهده فایل‌پیوست datasheet.pdf دیتاشیت آیسی آمپلی فایر TA8210AH

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود
استاد آیسی صدای فوق چهار خروجی صدا داره
این خروجی ها برای من سوال شده
آیا هر چهار خروجی out1 out2 out3 out4 مثبت میباشند ؟
یا یکی منفی و دیگری مثبت میباشد؟

هیچکام از این خروجی ها به GND آیسی متصل نمیباشند
و من کمی سردرگم شدم

لطفا بفرمایید کدام خروجی ها رو باید به بلندگو متصل نمایم و صدا رو دریافت کنم

لطفا تصویر فوق رو مشاهده نمایید

مشاهده فایل‌پیوست 170947

مشاهده فایل‌پیوست 170948

مشاهده فایل‌پیوست 170949 دیتاشیت آیسی آمپلی فایر TA8210AH

درود

باید قطعات جانبی مطابق دیتاشیت به پایه های ای سی متصل بشه که قطعا این نقشه یکی از کاربردهای آی سی هست و حالت های دیگه هم داره که احتمالا از ۴ باند که قدرت هر باند نصف باشه هم استفاده میشه.

اگه پایه ۱۲ رو به گراند متصل کنی بلندگو بین ۱۱ و ۱۲ نصب میشه

RL محل نصب بلندگو است.

سپاس

Д

کاربر
2014-09-12
20
14
کرج
درود بر شما
همین STK روی همین مدل ضبط که استارتر تاپیک اسمشو نوشتن ، چطور میشه تست کرد.
البته به Aux صدا دادم
منتها
با ورودی صدا دادم بهش و خبری نشد ، نه هوم ، نه وز وز ، نه نویز . در هیچ حالتی نه خروجی صدا داره ، نه ورودی صدا. حتی از هدفون. حتی رو حالت رادیو هم که باید خش خش صدا کنه هم ، صدایی نیست...
متاسفانه حین جاساز کردن برد بلوتوث ، پراب مولتی متر پشت برد افتاد و جرقه زد ، و بعدش دیگه خروجی ها و وردی از کار افتاد

البته وقتی رو پایه های STK دست میکشم ، صدای هوم از هر دو بلندگو پخش میشه....

بالا