آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل سوئیچ نشدن ماربرد گیگا h81m-s2pt

ramin9896

کاربر vip
کاربر
2010-09-11
193
163
سلام من یه ماربرد گیگا h81m-s2ptدارم که روشن نمیشد حس کردم اتصال باش کلیه قطعات رو ( رم سی پی و گرافیک ) رو دراوردم باز سویچ نمیشد با پاور دیگه زدم همون مشکل بود متوجه شدم کنار چیپ ماردبرد یه ای سی رگولاتور l1085d6هست که به شدت داغ شده بود وخازن 6.3 ولت کنارش مثبتش با بدنه مادربرد اتصال داشت خازن رو خارج کردم با گرم می شد البته بقیه خازن هارو تست کردم اونا مشکل اتصال نداشتن همین یکی بود ای سی رو دراوردم پایه هاش اتصال نبود به نظر شما استادان چیپ خراب شد چون اونم کمی گرم می شد

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام من یه ماربرد گیگا h81m-s2ptدارم که روشن نمیشد حس کردم اتصال باش کلیه قطعات رو ( رم سی پی و گرافیک ) رو دراوردم باز سویچ نمیشد با پاور دیگه زدم همون مشکل بود متوجه شدم کنار چیپ ماردبرد یه ای سی رگولاتور l1085d6هست که به شدت داغ شده بود وخازن 6.3 ولت کنارش مثبتش با بدنه مادربرد اتصال داشت خازن رو خارج کردم با گرم می شد البته بقیه خازن هارو تست کردم اونا مشکل اتصال نداشتن همین یکی بود ای سی رو دراوردم پایه هاش اتصال نبود به نظر شما استادان چیپ خراب شد چون اونم کمی گرم می شد

سلام قبل از هر کاری آی سی صدا و ترجیحا شبکه رو هم بررسی کنید (طبق نقشه پایه های آی سی صدا رو از لحاظ شورتی بررسی کنید اکه مشکوک بود در بیارید و نتیجه کار هر چی بود بگید تا عیب یابی
اگر نقشه شو هم آپ کنید دوستان راهت تر میتونن کمک کنند
بله با شرایطی که عنوان کردین چیپ یکی از احتمالات بالاست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramin9896

ramin9896

کاربر vip
کاربر
2010-09-11
193
163
استاد وقتی ای سی روخارج میکنم دیگه چیپ گرم نمیکنه
لطفا لینک نقشه اگه امکان داره .تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

mohsen_maboo

کاربر vip
کاربر
2012-01-16
168
257
سلام
ایسی های ذکر شده رو اگر خارج کردید و باز هم استارت نشد ایسی I/O رو چک کنید
لطفا عکس از مادر برد هم بذارید

ramin9896

کاربر vip
کاربر
2010-09-11
193
163
1.jpg

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
سلام و درود
اگه رگولاتور رو خواستید موجود است

l1085d

آخرین ویرایش:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
برای سوییچ کردن پاور معمولا از یه ترایاک استفاده میشه اگه اون و مدارات نزدیکش بسوزن دیگه سوییچ نمیکنه
اینم پیدا کردی چکش کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
دوست عزیز اگه آی سی روی بورد نباشه که برقی برای چیپ نمیفرسته که بخاد گرم کنه

سلام . دوست من با توجه به توضیح اشکالی که داشتن .راهنمایی شدن و

نبود آی سی صدا روی برد اشکالی در روشن شدن و کارکرد مادربرد نداره و حتی میتونه آی سی صدا دیگه نزاره و از usb ساند(صدا) اکسترنال استفاده کنه یا از نوع اسلتی صدا استفاده کنه
و برق چیپ رو این آی سی نمیفرسته فقط موازی با چیپ و ... از ولتاژهای اولیه استفاده میکنه که اگر اشکال پیدا کنه (شایع هم هست ) میتونه مانع روشن شدن و بوت و...بشه

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88
بالا