آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش کردن لپ تاپ lenovo g500

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
اینکه میگید زمان روشن شدن خاموش میشه بیا بیشتر بازش کنیم
یعنی روشن می کنید داخل بایوس روشن هست بدون مشکل
ولی اگرروشن کنید و داخل ویندوز نرید خاموش میشه درسته ؟؟؟؟ کامل خاموش میشه ؟؟؟؟
تنها کاری هم که روی برد کردید فقط بایوس و
Ec پروگرام کردید و دستکاری دیگری نشده ؟؟؟؟؟
روز اولم که مشتری آورد روشن میشده ولی تصویر نمیداده درسته ؟؟؟؟؟
آیا تمام سوال هام درسته اگر هرکدام نیست بگید .

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
درود
اینکه میگید زمان روشن شدن خاموش میشه بیا بیشتر بازش کنیم
یعنی روشن می کنید داخل بایوس روشن هست بدون مشکل
ولی اگرروشن کنید و داخل ویندوز نرید خاموش میشه درسته ؟؟؟؟ کامل خاموش میشه ؟؟؟؟
تنها کاری هم که روی برد کردید فقط بایوس و
Ec پروگرام کردید و دستکاری دیگری نشده ؟؟؟؟؟
روز اولم که مشتری آورد روشن میشده ولی تصویر نمیداده درسته ؟؟؟؟؟
آیا تمام سوال هام درسته اگر هرکدام نیست بگید .

سلام
بله دقیقا همه درست است
تصویر نمیداد بایوس ریختم درست شد، تو تنظیمات بایوس کار میکنه زمانی که می خواد بوت اصلی بره کامل خاموش میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
دوست من متاسفانه زمان امکان جوابگویی به پیامهارو نمیده ببخشید و اینجا هم جسته گریخته و در حد تجربه خودم و زمان ممکن میتونم
دستگاه رو بدون هارد با dvd و با یک سی دی بوتیبل ( ویندوز. تعمیر و سرویس و... فقط بوتیبل) . راه اندازی کنید و نتیجه؟؟
اگر نشد با فلش بوتیبل و بدون dvd و هارد . نتیجه؟
البته نرجیحا با dvd مطمئن
اگه مشکل تکرار شد بدون تمامی این قطعات و وارد ستاپ نشید بزارید وارد محبط داس بشه و حتما ارور عدم وجود بوت خواهد داد مدتی مثلا یک دبقه روشن بزارید ببینید خاموش میشه؟ نتیجه؟؟ ( تعدادی از دستگاهها بدون قطعات بوت وارد ستاپ میشن که اگر از اون نوع باشه تست آخری منتفی میشه)
ایناره نتیجشو بفرمایید لطفا تا بشه اشکال رو تغکیک کرد

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
دوست من متاسفانه زمان امکان جوابگویی به پیامهارو نمیده ببخشید و اینجا هم جسته گریخته و در حد تجربه خودم و زمان ممکن میتونم
دستگاه رو بدون هارد با dvd و با یک سی دی بوتیبل ( ویندوز. تعمیر و سرویس و... فقط بوتیبل) . راه اندازی کنید و نتیجه؟؟
اگر نشد با فلش بوتیبل و بدون dvd و هارد . نتیجه؟
البته نرجیحا با dvd مطمئن
اگه مشکل تکرار شد بدون تمامی این قطعات و وارد ستاپ نشید بزارید وارد محبط داس بشه و حتما ارور عدم وجود بوت خواهد داد مدتی مثلا یک دبقه روشن بزارید ببینید خاموش میشه؟ نتیجه؟؟ ( تعدادی از دستگاهها بدون قطعات بوت وارد ستاپ میشن که اگر از اون نوع باشه تست آخری منتفی میشه)
ایناره نتیجشو بفرمایید لطفا تا بشه اشکال رو تغکیک کرد

کلا مادربرد تنها رو دارم تست می گیرم و روی برد هیچ چیز نیست، درایو متصل کردم و با انتخاب درایو به عنوان بوت بعدش خاموش میشه
با فلش بوت هم همینطور خاموش شد
بدون هیچ قطعه ای و بدون اینکه وارد تنظمات بایوس بشم خطای عدم وجود بوت نمیده و باز هم خاموش میشه ولی داخل تنظیمات بایوس بازم روشن میمونه و کار میکنه

• Like

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
کلا مادربرد تنها رو دارم تست می گیرم و روی برد هیچ چیز نیست، درایو متصل کردم و با انتخاب درایو به عنوان بوت بعدش خاموش میشه
با فلش بوت هم همینطور خاموش شد
بدون هیچ قطعه ای و بدون اینکه وارد تنظمات بایوس بشم خطای عدم وجود بوت نمیده و باز هم خاموش میشه ولی داخل تنظیمات بایوس بازم روشن میمونه و کار میکنه

حالا شد یه چیزی
در این طور مواقع باید دگمه کنترل رو نگه داری و با f6 یا f5 بوت رو انتخاب کنی دوباره برای ذخیره و خروج یا ریست کلید کنترل رو نگه دارید و همزمان f10 رو بزنید ok کنید
در غیر اینصورت احتمالا امکان هر چنجی ازتون گرفته خواهد شد و خاموش ...
لطفا نتیجه ؟

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
حالا شد یه چیزی
در این طور مواقع باید دگمه کنترل رو نگه داری و با f6 یا f5 بوت رو انتخاب کنی دوباره برای ذخیره و خروج یا ریست کلید کنترل رو نگه دارید و همزمان f10 رو بزنید ok کنید
در غیر اینصورت احتمالا امکان هر چنجی ازتون گرفته خواهد شد و خاموش ...
لطفا نتیجه ؟

منظورتون اگر در قسمت بوت داخل تنظمات بایوس هست این کارو کردم و بازم خاموش شد

• Like

0916611

کاربر vip
vip
کاربر
2019-09-14
106
116
35
منظورتون اگر در قسمت بوت داخل تنظمات بایوس هست این کارو کردم و بازم خاموش شد

خمیر روی سی پی یو و هیدسینک رو پاک کنید
از درست کار کردن فن اطمینان حاصل کنید
یک رم دیگه روی دستگاه تست کنید

• Like

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
خمیر روی سی پی یو و هیدسینک رو پاک کنید
از درست کار کردن فن اطمینان حاصل کنید
یک رم دیگه روی دستگاه تست کنید

درود بر شما . ایشون تو تایپک های قبلی اشاره کردن موقعی که تو ستاپ هستند تو هر مدت زمانی خاموش نمی شه احتمالا شما متوجه اون تایپک نشدین .
موقعی که تو ستاپ خاموش نمیشه و خارج از ستاپ در لحظه خاموش میشه به این معنیه که خاموشی دستگاه بر اثر دمای چیپها نیست .بنابراین نیازی به تازه سازی و سرویس هیت سیک نیست
لذا میتونه از بایوس و i/o و... باشه که حتما بصورت دقیق طبق نقشه روش کار بشه ( با توجه به اینکه بایوس هم زدید و جواب نداده ) و این جزییات امکان پرداختن بهش نیست مگر عیب یابی کنید و جزییات بیشتری در اختیار دوستان قرار بدین .یا علی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

avanow

کاربر
2011-11-07
147
155
مشهد
درود بر شما . ایشون تو تایپک های قبلی اشاره کردن موقعی که تو ستاپ هستند تو هر مدت زمانی خاموش نمی شه احتمالا شما متوجه اون تایپک نشدین .
موقعی که تو ستاپ خاموش نمیشه و خارج از ستاپ در لحظه خاموش میشه به این معنیه که خاموشی دستگاه بر اثر دمای چیپها نیست .بنابراین نیازی به تازه سازی و سرویس هیت سیک نیست
لذا میتونه از بایوس و i/o و... باشه که حتما بصورت دقیق طبق نقشه روش کار بشه ( با توجه به اینکه بایوس هم زدید و جواب نداده ) و این جزییات امکان پرداختن بهش نیست مگر عیب یابی کنید و جزییات بیشتری در اختیار دوستان قرار بدین .یا علی

من که همه جزییات رو گفتم، به هر چیز دیگری اگر لازمه بگید من در اختیارتون قرار بدم

بالا