آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن دستگاه جوش makweld مدل wsp-220

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باسلام و خسته نباشید. یه دستگاه جوش 12 ماسفتی امروز آوردن ک بعداز 1 دقیقه روشن بودن بودن اینکه استفاده بشه خاموش میشه و بلافاصله بعد از قطع شدن رله فیوز رو هم میپرونه. لطفا راهنمایی بفرمایید؟؟

۲۰۲۰۰۹۲۸_۲۰۵۱۲۹.jpg

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,352
1,046
درود مدل دقیق دستگاه چی هست مشکل برد تغذیه دارید

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
با تشکر. مدل دستگاه رو عرض کردم . دستگاه جوش 12 ماسفتی 200 آمپری مارک makweld مدل wsp-220.
بنده به خازن ها و رله شک دارم. هنوز تست نکردم. اگه اساتید راهنمایی بفرمایند ممنون میشم

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
سلام و خسته نباشد . خازن ها رو چک کردم بنظر سالم بود امروز بورد تغذیه رو تست میکنم

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
89
351
34
اغا شما اول دستگاه رو تست کن بررسی کن شکاتو بر طرف کن بعد بیا سوال بپرس.

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باسلام. آقا یونس بنده اگه دقیقا میدونستم مشکل کجاست یا شکم درست هست یا نه تو انجمن پست نمیزاشتم اینجا جای سوال پرسیدن و راهنمایی خواستن و همفکری کردن هست نه جای تیکه انداختن! طبق گفته دوست عزیز (سای را) تغذیه رو هم با دادن تغذیه خارجی چک کردم باز هم دستگاه فیوز میپرونه بدون اینکه ازش استفاده بشه. ولتاژ خروجی 86 ولته ک فکرکنم زیاد باشه؟
البته دستگاه بعداز دو یا سه بار ک فیوز میپرونه قابل استفاده میشه نکته دیگه هم ک هست اینه ک فن دستگاه ک 220 ولت است و به یه سوکت روی برد پایینی وصل هست هم خاموش میشه

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
البته دستگاه بعداز دو یا سه بار ک فیوز میپرونه قابل استفاده میشه
در این صورت به احتمال زیاد شل شدن رابط فیش ها و لحیم های سرد است و در ضمن سیم ورودی و دو شاخه برق اصلی هم کنترل بشه .

نکته دیگه هم ک هست اینه ک فن دستگاه ک 220 ولت
به احتمال زیاد برق فن 24 ولت است نه 220 ولت.
و در ضمن دوست خوبم در انجمن تعمییر دستگاه های جوشکاری 12 ماسفتی توضیح داده شده توسط استاد مهران میتونی با سرج پیدا کنی.

aliz63

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2016-06-04
297
613
باسلام . دوست عزیز امیرسجاد بنده بورد خازنها رو باز کردم و خازنها رو از روی بورد درآوردم چک کردم دوباره جا زدم بورد بالایی دستگاه رو هم چک کردم میشه گفت همه سوکتها رو یه بار درآوردم و دوباره جا زدم البته فن دستگاه رو وصل نکنم بهتر میشه ولی معلوم نیست چرا!! اگه نتیجه گرفتم اعلام میکنم .منتظر راهنمایی های بیشتر دوستان هم هستم . ممنون

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
89
351
34
سلام اقا ببخشید منظورم تیکه انداختن نبود.شما دستگاه رو با لامپ سری تست کن ببین لامپ وضعیتش چطوره اگه لامپ لحظه اول پر نور میشه و بعد نورش خیلی کم میشه تا اینجا درسته.اگه لامپ چشمک میزنه مثل راهنما شما باید سوکت شش سیم منتهی به مدار ریکتیفایر یا طبقه میانی رو از جا دربیار .حالا با مولتی متر ولتاژ خازن های موازی برد پایین رو چک کن ببین 300تا 310 ولته اگه اینجوری بود که رله مدار برق رو رد میکنه.بعد سوکت شش دوتا دوتا با هم به داخل ترانس فریت اهم دارن تقریبا اتصال کوتاه.یه سیم سیاه و یه سیم قرمز.اول دوتا سیمو جا بزن تست کن خروجی بگیر یا باهاش جوش کن البته از مدار سری خارجش کن .بعد دوتا سیم دیگه تا سومی حتما یکی از هسته خراب شده پیداش کن..نتیجه رو اعلام کن.

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
به احتمال زیاد یکی از ماسفتها سوخته یا نیم سوز شده که دستگاه روشن میشه اما بعدا خاموش میشه
رو برد بالا چهار گروه ماسفت هست از هر گروه یکی از ماسفتها را با اهمتر که رو حالت تست دیود یا بازر هست چک کن پایه ها نباید به هم راه بدهند یا اتصال کوتاه باشه
هر گروهی که اتصال کوتاه بود هر سه تا ماسفت را از روی برد بیار بیرون و دوباره با اهمتر تستش کن و اونی که سوخته را عوض کن

بالا