آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی پاور ALL IN ONE LENOVO مدل Thinkcenter A70z

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
484
875
قم
سلام و خسته نباشید خدمت همکاران گل و دوست داشتنی .

یک دستگاه ALL IN ONE پذیرش شده با مارک LENOVO مدل Thinkcenter A70z . مارک پاور DELTA و مدل ADP-130BF B

شرح عیب : دستگاه به کل روشن نمی شد ، پس از عیب یابی متوجه خرابی در پاور شدم که عکسش رو در زیر مشاهده می کنید .

کارهایی که کردم : شستن مدار انجام دادم ، یک فیوز در اوایل تغذیه ترکیده بود عوض کردم ، پشت مدار هم خازن SMD اتصالی داشت و یکی دوتا هم ذوب شده بود اونا رو از مدار خارج کردم ، خازن 450V 150UF هم خراب بود اون رو هم عوض کردم برای خازن های SMD دقیقا نمی دونم چه مقداری رو باید جایگزین کنم ، مادربرد و سایر اجزاء دستگاه سالمن با منبع تغذیه آزمایشگاهی تست کردم و سیستم به راحتی بالا می آید .

وضعیت کنونی پاور : الان سیستم روشن میشه اما تا مرحله Welcome ویندوز 8 میاد ریست می کنه ، در صورتیکه با منبع تغذیه کامل میاد بالا .

نکته احتمال کم آوردن آمپر زیاده چون آمپر قید شده روی پاور 6.85 هست و وقتی به ویندوز می رسه آمپر زیادی مکشه و ریست میشه روی منبع تغذیه آمپری مکه می کشه 3.5 هست ، لذا خواهشمندم همکارانی که تجربه دارند راهنمایی کنند .

photo_۲۰۲۰-۰۹-۲۷_۱۰-۵۵-۳۷.jpg

photo_۲۰۲۰-۰۹-۲۷_۱۰-۵۶-۵۰.jpg

photo_2020-09-27_14-05-11.jpg

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
484
875
قم
همکاران محترم کسی نظری نداره در مورد این پاور ؟

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
484
875
قم
همکاران و اساتید عزیزی که تجربه تعمیر پاور دارند پیشنهادی بدید .

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
484
875
قم
دوستان کسی نظری نداره در مورد این پاور ؟

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
484
875
قم
سلام مجدد به همکاران عزیز

در مورد مشکل فوق آداپتور خریداری کردم 19ولت و 9.5 آمپری ، باز هم همین مشکل رو داره در صورتیکه با منبع تغذیه آزمایشگاهی به راحتی ویندوز میاد بالا و هیچگونه مشکلی نداره ، آمپری که روی منبع تغذیه آزمایشگاهی می کشه تا 3.40 میرسه .

دوستان خواهشا یه نظری بدید که بدجور دراین مورد ضرر کردم .

ممنون

بالا