آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل سوختن ماسفت اینورتر ونک

mirlohi1200

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-16
105
61
سلام
دوست عزیز من خواستم راهنمایی کنم خودتون همکاری نداشتین. شما کلا یه عکس از پشت برد گزاشتی و اسم دو نوع ماسفت که در اکثر این اینورتر ها هست. خواهشمندم دو تا عکس واضح از روی برد وپشت بزارید پله پله جلو میریم حل میشه حیفه اینهمه قطعات را میسزونه آخه این تعمیر دیگه ضرر میشه با این وضعیت ولی عیب راحت تر از اون هست و قابل حل فقط دستکاری بیش از حدباعث مشکل جدید میشه.

۲۰۲۰۱۰۰۸_۱۴۴۵۰۲_copy_2322x3096.jpg
اینم عکس از جلوی برد
دوتا ماسفت ورودی به شماره irf3205 داره که به محض اینکه وصل به باطری ماشین میشه میسوزه
و چهارتا ماسفت پایین تر داره به شماره irf740 که تعویض کردم سالم هستند ولی دوتا ماسفت های جلو به محض اینکه به باطری ماشین وصل میشن میسوزه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

mirlohi1200

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-16
105
61
این آیسی هم که علامت زدم به شماره ka3525 عوض کردم
۸ اکتبر ۲۰۲۰ ۱۴۵۲۳۰ (GMT+0330).jpg

• Like

jb1354

کاربر vip
کاربر
2007-01-27
10
47
مشاهده فایل‌پیوست 170527
اینم عکس از جلوی برد
دوتا ماسفت ورودی به شماره irf3205 داره که به محض اینکه وصل به باطری ماشین میشه میسوزه
و چهارتا ماسفت پایین تر داره به شماره irf740 که تعویض کردم سالم هستند ولی دوتا ماسفت های جلو به محض اینکه به باطری ماشین وصل میشن میسوزه
سلام والا من اطلاعاتم تو الکترونیک بالا نیس ولی دو مورد بنظرم رسید ک عرض کنم چون میخوای دوباره مسفت عوض کنی اول که چرا تست با باطری با این امپر ک مجال نمیده و یک ثانیه دود میشه چرا با منبع تغذیه انجام ندادین و دو یه لامپ 12 ولت مثل استپ ترمز ماشینی رو سری نمیکنید تا بار اضافه جریان کشی بیفته رو لامپ و شما متوجه شی هنوز مشکل هست چون در حالت بی باری جریان کشی بالا نداریم وهروقت دیگه جریان نکشیدیا جریان نرمال وتعمیر انجام شد به باطری متصل برا تست نهایی

mirlohi1200

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-16
105
61
سلام والا من اطلاعاتم تو الکترونیک بالا نیس ولی دو مورد بنظرم رسید ک عرض کنم چون میخوای دوباره مسفت عوض کنی اول که چرا تست با باطری با این امپر ک مجال نمیده و یک ثانیه دود میشه چرا با منبع تغذیه انجام ندادین و دو یه لامپ 12 ولت مثل استپ ترمز ماشینی رو سری نمیکنید تا بار اضافه جریان کشی بیفته رو لامپ و شما متوجه شی هنوز مشکل هست چون در حالت بی باری جریان کشی بالا نداریم وهروقت دیگه جریان نکشیدیا جریان نرمال وتعمیر انجام شد به باطری متصل برا تست نهایی

سلام من با منبع تغذیه تست که میکنم سالم هست ولی باباطری ماشین ماسفت ها میسوزن و اینکه لامپ های 12 با کجا سری کنم

• Like
بالا