آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل سوختن ماسفت اینورتر ونک

mirlohi1200

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-16
105
61
سلام برای من یه اینورتر ونک آوردن که مثبت و منفی جابه جا زدن داخل تصویر ماسفت های بالای برد علامت زدم سوخته بودن ولی با تعویض دو بعد چند ثانیه کار کردن دوباره سوختن ممنونم راهنمایی کنید
۲۰ سپتامبر ۲۰۲۰ ۰۳۴۴۵ (GMT+0430)_copy_1152x1536.jpg

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
سلام برای من یه اینورتر ونک آوردن که مثبت و منفی جابه جا زدن داخل تصویر ماسفت های بالای برد علامت زدم سوخته بودن ولی با تعویض دو بعد چند ثانیه کار کردن دوباره سوختن ممنونم راهنمایی کنید
مشاهده فایل‌پیوست 170043

اینی که من میبینم خیلی داغون قطعی داره و لحیم کاری شده احتمال ضعیفی مدار و جریان کشی هست ،ایا تو چند دقیقه اول که میبندید خروجی دارید ؟از هیت سنک شدن ماسفتها مطمن هستین؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

mirlohi1200

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-16
105
61
اینی که من میبینم خیلی داغون قطعی داره و لحیم کاری شده احتمال ضعیفی مدار و جریان کشی هست ،ایا تو چند دقیقه اول که میبندید خروجی دارید ؟از هیت سنک شدن ماسفتها مطمن هستین؟

خیر برای امتحان زیرش پلاستیک گذاشتم ولی برای چند ثانیه داغی که ماسفت نمیسوزه

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
خیر برای امتحان زیرش پلاستیک گذاشتم ولی برای چند ثانیه داغی که ماسفت نمیسوزه

بله نظرتان صحیح ولی داشتیم در موارد برد های مشکل دار در ثی ثانیه ای جی بی تی سوخته .الا ایلحال یا جریان پایه گیت کنترل نشده هست یا جریان کشی روی این قسمت پارین شایدم کیفیت ماسفت ها خوب نبوده از روی مدار عکس نپارین چه شماره ماسفتی استفاده شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: milaaaad

mirlohi1200

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-16
105
61
بله نظرتان صحیح ولی داشتیم در موارد برد های مشکل دار در ثی ثانیه ای جی بی تی سوخته .الا ایلحال یا جریان پایه گیت کنترل نشده هست یا جریان کشی روی این قسمت پارین شایدم کیفیت ماسفت ها خوب نبوده از روی مدار عکس نپارین چه شماره ماسفتی استفاده شده

سلام دوباره ماسفت های ورودی عوض کردم به شماره irf3205 ولی دیگه نسوخت و اینورتر هم روشن نشد فقط صدای رله میاد که عمل میکنه
ماسفت های پایین irf470 هست که از مدار که درش آوردم در حالت فعال یعنی تحریکشون میکنم 132 اهم میدن ممکنه بخاطر این چهارتا ماسفت عمل نمی کنه؟؟؟

mirlohi1200

کاربر vip
vip
کاربر
2020-01-16
105
61

میشه راهنمایی بفرمایید دوباره ماسفت ها سوختن

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
میشه راهنمایی بفرمایید دوباره ماسفت ها سوختن

سلام
دوست عزیز من خواستم راهنمایی کنم خودتون همکاری نداشتین. شما کلا یه عکس از پشت برد گزاشتی و اسم دو نوع ماسفت که در اکثر این اینورتر ها هست. خواهشمندم دو تا عکس واضح از روی برد وپشت بزارید پله پله جلو میریم حل میشه حیفه اینهمه قطعات را میسزونه آخه این تعمیر دیگه ضرر میشه با این وضعیت ولی عیب راحت تر از اون هست و قابل حل فقط دستکاری بیش از حدباعث مشکل جدید میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

sajad m2

کاربر
2010-12-03
187
182
مشاهده فایل‌پیوست 170043

اقا اول از استارتر عزیز بابت این اسپم معذرت خواهی میکنم
و یه سوال از اساتید ایا نمیشه یه دیود سر راه مثبت بزارن که جلوی این مشکلات گرفته بشه ؟
(چون دیود فقط یه جریان رو از خود عبور میده)
اگر میشه توضیح بدید ممنونم

بالا