آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم برق رسانی در دی وی دی رایتر پايونر مدل Pioneer DVR-A16FXC

hadijamalo

کاربر
2008-12-17
25
13
سلام

اساتید من یه dvd رایتر pioneer مدلa16fxc دارم که الان دیگه اصلا روشن نمیشه اصلا برق انگار بهش وصل نیست به نظره شما ازچی میتونه باشه؟؟جایی برای تعمیر کردنش سراغ دارین

Pioneer DVR-A16FXC.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: alireza66

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
سلام

اساتید من یه dvd رایتر pioneer مدلa16fxc دارم که الان دیگه اصلا روشن نمیشه اصلا برق انگار بهش وصل نیست به نظره شما ازچی میتونه باشه؟؟جایی برای تعمیر کردنش سراغ دارین

با سلام دوست عزیز اول از همه اتصالات آن را چک کنید (کابل برق و کابل دیتا ) اگر باز هم مشکل پا بر جا بود ببینید اگه گارانتی داره از گارانتی استفاده کنید چونکه اگر بازش کنید دیگر گارانتی قبول نمیکنه !!

اگر گارانتی نداره در آن را باز کنید ، در انتهای دی وی دی رایتر قسمتی که کابل برق پاور به آن متصل میشود را از نظر لحیم سردی چک کنید و اگر مشکل نداشت و فیش سالم بود ، دقیقآ زیر فیش تعدادی مقاومت فیوزی اس ام دی و خازن اس ام دی وجود دارد که در اثر جرقه یا نوسان برق فورآ میسوزند و مدار را قطع میکنند که باید آنها را هم نیز چک کنید .

و در انتها اگر آنها هم مشکلی نداشتند یک عدد آی سی حدودآ در وسط برد تغذیه قرار دارد که به احتمال زیاد سوخته است و در بیش از 90 درصد از مواقع و قتی اون آی سی میسوزه گرمای شدیدی تولید میکنه که شما با نوک انگشتتان میتوانید متوجه این موضوع شوید .

با تشکر .

hadijamalo

کاربر
2008-12-17
25
13
استاد منظوره شما اینه که این خازنارو که تو عکس گذاشتم تعویض کنم یکی یکی و ببینم درست میشه؟؟؟

اون ایسیم اصلاً داغ نمیشه حتی یکزره

44928818693800860768.jpg

70509006809476079883.jpg

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
استاد منظوره شما اینه که این خازنارو که تو عکس گذاشتم تعویض کنم یکی یکی و ببینم درست میشه؟؟؟

اون ایسیم اصلاً داغ نمیشه حتی یکزره

با سلام . چنانچه مسیر تغذیه را چک کردید و مشکلی نیافتید ic فلش را پروگرم کنید

مارک و مدل دقیق و رنگ دستگاه را بنویسید . ببینم اگه براش فایل فلش پیدا کنم براتون بزارم

موفق باشید!

hadijamalo

کاربر
2008-12-17
25
13
سلام مشکلی پیدانکردم ولی پروگرام کردن بلد نیستم متاسفانه

مدل دستگاه اینه =>> DVR-A16FXC

نقره ای

1.jpg

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
سلام دوست عزیز ، خوب دقت کنید و کارهایی که میگم را انجام بدهید :

روی عکس برای اینکه بهتر متوجه شوید مشخص کردم و با شماره ترتیب انجام کارها را گفتم و الان دوباره براتون توضیح میدهم:

09059835766442886283.jpg

جاهایی که با شماره ی 1 علامت گذاری شده را از نظر قلع مردگی چک کنید .

پس از اطمینان از صحت آنها نوبت شماره ی 2 است که باید مواردی که مشخص شده اند را از نظر صحت ولتاژ چک کنید که ولتاژ مربوط به هر پایه زیر همان پایه روی برد نوشته شده است .

قطعاتی که کنارشان عدد 3 است را باید با مولتی متر تست کرده و از صحت آنها مطمئن شوید در ضمن یک عدد ترانزیستور چهار پایه در کنار تصویر قرار دارد که انگار سوخته است (البته در عکس اینطور به نظر میرسد) که با شماره ی 3 مشخص شده است که حتمآ دقیق تستش کنید . در ضمن منظورم از مقاومت ها و خازنهای SMD همین قطعاتی هستند که با شماره ی 3 علامت گذاری شده اند .

شماره ی 4 هم مربوط به 2 عدد سوکت است که کابل فلت به آنها متصل میشود که دیدم از سوکت جدا هستند ، شما باید با اسپری خشک داخل سوکت ها را شتشو داده و جا بزنید .

اگر از در آمدن این 2 عدد کابل فلت بی اطلاع بودید یعنی اگر خودتان آنها را در نیاورده بودید ، مطمئنآ با جا زدن آنها مشکل حل میشود ولی اگر خودتان آنها را در آورده بودید ابتدا سوکت را تمیز کرده سپس کابلها را با مولتیمتر تست کرده و در صورت سلامت آنها را جا بزنید .

اگر باز هم سوالی داشتید همین جا عنوان کنید ، امیدوارم که با بررسی دقیق این موارد عیب را پیدا و رفع نمایید .

با تشکر .

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
340
391
سلام دوست عزیز ، خوب دقت کنید و کارهایی که میگم را انجام بدهید :

روی عکس برای اینکه بهتر متوجه شوید مشخص کردم و با شماره ترتیب انجام کارها را گفتم و الان دوباره براتون توضیح میدهم:

دوست عزیز لینک عکس خرابه!

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
با سلام ، بله لینک عکسها به کلی پاک شده و بنده هم دلیل آنرا نمیدانم و از کنترل محترم سایت تقاضای بررسی دارم .

با تشکر .

بالا