آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اینوتر صبا الکتریک طرح قدیم

bahman2012

کاربر
2014-02-09
74
62
کنیم یا مدار باز؟

سلام دوستان
سه تا خازن 660 میکروفاراد این اینوتر باطل بودند ...موقع روشن شدن رله هاش کار نمیکنن اصلا برقی بهش نمیرسه ولی برق 310 رو روی خروجی پل دیود ها داریم...من زیاد ازین اینوتر سر در نمیارم ...زحمت بکشید راهنماییم کنید تست کنم و انجامش بدم

باتشکر فراواان

attachment.php

attachment.php

attachment.php
attachment.php
attachment.php

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
دوست عزیز ولتاژ 300 داری روی خازنهای اصلی اگر داری چک کن ببین زمان روشن کردن روی رله تغذیه ولتاژداری
این دوتا چک کن بگو تا بهت بگم

bahman2012

کاربر
2014-02-09
74
62
درود
دوست عزیز ولتاژ 300 داری روی خازنهای اصلی اگر داری چک کن ببین زمان روشن کردن روی رله تغذیه ولتاژداری
این دوتا چک کن بگو تا بهت بگم
روی رلها هیچ ولتاژی نیست
ولتاژ 300 رو دارم
راستی هر سه خازن هم خراب بودند که عوض کردم

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,241
4,257
از اساتید کسی جواب نمیده////؟///

سلام همکار عزیز، تعمیر این دستگاه برای شما(یاینده) که اطلاعات چندانی از مدارش ندارید خیلی دشوار هست ، جسارتا خودتان را درگیر نکنید مخصوصا این مدلها که تعمیرشان برای حرفه ای ها یکم سخت هست، در کل در اینورترها وقتی ۳۰۰ ولت رارید باید قسمت تغذیه ۲۴ ولت را بررسی کنید، اگر میخواهید ادامه دهید باید دنبال قسمت ۲۴ ولت بگردید با تشکر.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
کنیم یا مدار باز؟

سلام دوستان
سه تا خازن 660 میکروفاراد این اینوتر باطل بودند ...موقع روشن شدن رله هاش کار نمیکنن اصلا برقی بهش نمیرسه ولی برق 310 رو روی خروجی پل دیود ها داریم...من زیاد ازین اینوتر سر در نمیارم ...زحمت بکشید راهنماییم کنید تست کنم و انجامش بدم

باتشکر فراواان

attachment.php

attachment.php

attachment.php
attachment.php
attachment.php

درود و عرض ادب
دوست بزرگوار توضیحات این تاپیک ناقص میباشد
اگر اطلاعات درستی از اشکال دستگاه ندهید نمیتوانید نسخه درستی بابت مداوای آن دریافت نمایید
در حال حاضر قیمت قطعات واقعا سرسام آور میباشد کوچکترین اشتباه ممکن است خسارت بزرگی روی دستگاه وارد نماید
اگر جهت کنجکاوی و علاقه دستگاه را باز نمودید قبل از پیشرفت خسارت دستگاه را نزد نمایندگی ببرید
درغیر این صورت اگر تعمیرکار متوجه دستکاری بیمورد گردد از تعمیر آن امتناع میورزد و یا درخواست هزینه چند برابری میکند و حق هم دارند

حال از جهت تعمیر ببینید آیا [hide] تولید 24 ولت خود دستگاه فیکس میباشد یا خیر ؟ [/hide] ااگر فیکس میباشد اطلاع دهید احتمالا مشکل جزئی باشد و توسط خودتان قابل رفع میباشد
در غیر این صورت کمی دشوار میگردد

با تشکر

visme

کاربر
2020-08-16
6
17
باقر شهر شهر ری
با سلام
دوست عزیز قبل از هر کاری ابتدا دو شاخه را از پریز بکش و تا پنج دقیقه صبر کن سپس با اهم متر هشت عدد IGBT روی برد را تست کنید به احتمال زیاد اگر مقدار اهم صفرمی باشد و به شما توصیه میکنم اگر تجربه کافی در تعمیر اینورتر نداشته باشید باعث خسارت بیشتر میشوید با تشکر reza vismeh

بالا