آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشكل لباسشويي هاير XQG50-800TXB

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
خيلي لطف فرموديد
والا الان نصف شبه صبح باز ميكنم ولي فكر كنم 4تا سيم رفته سمت موتور اگه اشتباه نكرده باشم ، فردا خدمتتون عرض ميكنم.
ضمنا عكس دقيقا از كجا ميخواييد خود ميكرو؟

از روی برد که قطعات دیپ داره و پایه خروجی شماره بندی شده پایینش .ضمناپرشرتم چک کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: genesis83

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
سلام، من با این که رو عکس مشخص کردم ولی چون عکس نمیتونم ارسال کنم  همین طوری بهتون میگم چی کار کنید که اگه با عکس بود راحت تر بود.
در عکس اولی که گذاشته اید سمت راست عکس که به فیش یا سوکت متصل می شود تعداد 10 تا مقاومت اس ام دی پشت سر هم از بالا تا پایین قرار گرفته اند درسته،که اولی 272و دومی هم 153 است (پیدا کردی؟) به ترتیب مقاومت های سومی و پنجمی و هفتمی سوخته اند و باید عوضشان کنید و این مقاومت ها هم دونه ای 200 توم هستن فقط قشنگ نور بنداز رویشان و با ذره بین عددشان را بخوان و مشابهش را تهیه و با حوصله لحیم کنی درست میشه فقط همین یا این که از برد مشابه عدد را پیدا کرده و مقاوتش را تهیه کنید و برد را درست کنید به نظرم همشون مقدار 272 باشند یعنی 2700 اهم ولی شما باز هم چک کنید بهتره. یکی دیگه هم بالای همه مقاومت ها کنار زینر نارنجی رنگ و خازن اس ام دی هست که در عکس مشخص نیست که اگر مقاومت باشه اون هم سوخته پس اون را هم چک کنید. یا حق.

آخرین ویرایش:
  • Like

genesis83

کاربر
2020-09-07
25
1
تا يادم نرفته اينم بگم دو تا فيش كه تو عكس ملاحظه ميكنيد و به برد وصل ميشن انگار يك بار جابجا نصب كرديم و بعد درست نصب شدن ، آيا ميتونه منجر به سوختن برد يا حداقل قطعاتي از اون بشه؟

genesis83

کاربر
2020-09-07
25
1
سلام، من با این که رو عکس مشخص کردم ولی چون عکس نمیتونم ارسال کنم همین طوری بهتون میگم چی کار کنید که اگه با عکس بود راحت تر بود.
در عکس اولی که گذاشته اید سمت راست عکس که به فیش یا سوکت متصل می شود تعداد 10 تا مقاومت اس ام دی پشت سر هم از بالا تا پایین قرار گرفته اند درسته،که اولی 272و دومی هم 153 است (پیدا کردی؟) به ترتیب مقاومت های سومی و پنجمی و هفتمی سوخته اند و باید عوضشان کنید و این مقاومت ها هم دونه ای 200 توم هستن فقط قشنگ نور بنداز رویشان و با ذره بین عددشان را بخوان و مشابهش را تهیه و با حوصله لحیم کنی درست میشه فقط همین یا این که از برد مشابه عدد را پیدا کرده و مقاوتش را تهیه کنید و برد را درست کنید به نظرم همشون مقدار 272 باشند یعنی 2700 اهم ولی شما باز هم چک کنید بهتره. یکی دیگه هم بالای همه مقاومت ها کنار زینر نارنجی رنگ و خازن اس ام دی هست که در عکس مشخص نیست که اگر مقاومت باشه اون هم سوخته پس اون را هم چک کنید. یا حق.

سلام بزرگوار
بله ميدونم كجا رو ميگيد اعداد و حروف مقاومت ها به ترتيب زيره:
272-153-272-153-272-153-272-153
يكي مونده به آخر ظاهرا 0 هست و آخري هم 101

تو عكس زير كاملا مشخصه:

اما اون خازني كه گفتين كنار زنر متوجه نشدم!
اگه منظورتون ايناست كه مقاومتن و مقدارشونو تو عكس نوشتم:

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
سلام ، چی شد اون هایی که گفتم رو چک کردید و عوض کردید ؟؟بالای همون 10 تا مقاومت که گفتم کنار مقاومت 154 و 224 که قطعه هست سوخته.

• Like

genesis83

کاربر
2020-09-07
25
1
سلام ، چی شد اون هایی که گفتم رو چک کردید و عوض کردید ؟؟بالای همون 10 تا مقاومت که گفتم کنار مقاومت 154 و 224 که قطعه هست سوخته.
سلام فعلا خير
اگه منظورتون بخشيه كه با نوار قرمز مشخص كردم خصوصا اوني كه دورش زرد كشيدم بايد بگم اصلا قابل خوندن نيست ، اگرم منظورتون قطعه ديگست بازم راهنمايي كنيد.
ممنون
:icon26:

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
سلام، آره قسمت زرده، من که گفتم احتمالا سوخته اگه مقاومت باشه باید مقدارش را با روش هایی که گفته بودم بدست بیارید.

• Like

genesis83

کاربر
2020-09-07
25
1
سلام، آره قسمت زرده، من که گفتم احتمالا سوخته اگه مقاومت باشه باید مقدارش را با روش هایی که گفته بودم بدست بیارید.
بازم ممنون
شما فقط اشاره كرديد مدار مشابه پيدا كنم آيا راه حل ديگه اي هست؟چون فكر نميكنم بتونم پيدا كنم!

بالا