آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

حرارت طبیعی لامپ مگنترون بعد از سی ثانیه کار چقدر است

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
347
888
از دوستانی که در کار تعمیر ماکرو ویو هستند یک سوال داشتم بنده دو مورد تعویض لامپ مگنترون اقدام کردم که در تمام انها لامپ مدل دقیق خود دستگاه نبوده مثلا لامپ دوو بوده اما ال جی جایگزین کردم اما به دلیل زیر هر دوی انها را رد کردم و تعمیر نکردم علت داغ شدن بیش از حد رادیاتورهای آلومینیومی مگنترون بوده بطوری که بعد از سی ثانیه با ریختن اب برروی پره های مگنترون دما را حدود 120 تا 150 درجه حدس میزنم و چون احتمال برگشت خوردن و شکستن آهنربا در کار طولانی را میدادم منصرف شدم ایا اشکال از مدل دقیق نبودن لامپ است یا دیود یا خازن و یا این دما طبیعی بحساب میاد

Mahdico

کاربر
2021-04-25
2
5
39
سلام.
این دما طبیعی است و شما سعی کنین فن اصلی رو بررسی کنین.هسته مرکزی مگنترون مثل یک لامپ سرخ میشود و باید سرخ بشود تا شروع به کار بکند.حرارت هسته مرکزی در حالت فعال تا ۳۲۰ درجه بالا میرود.اصلا نگران نباشین.مسیر تهویه و خنک کننده سالم باشه هیچ اتفاقی نمیوفته.اگر هم میخواهین اتفاقی برا مگنترون نیوفته برق ورودی ترانس رو با یک ترموستات ۱۵۰ درجه ۱۲۰ درجه بازگشت سری بکنین و وصلش بکنین روی مگنترون.تا خودش برق مگنترون رو قطع و وصل بکنه بدون اینکه دستگاه کلا خاموش بشه.
بازم هر سوالی داشتین در خدمتم.
نمایندگی مرکزی تعمیرات مایکروفر سهند در شیراز
۰۹۱۷۸۱۹۳۵۵۶ مهندس بهرام زاده

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
337
Fars.Iran
کاملا طبیعی هست به نظرم واسه همینه که ولتاژ بالا نیاز داره مگنترون تا همین حرارت تولید بشه .

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,417
استان گلستان
از دوستانی که در کار تعمیر ماکرو ویو هستند یک سوال داشتم بنده دو مورد تعویض لامپ مگنترون اقدام کردم که در تمام انها لامپ مدل دقیق خود دستگاه نبوده مثلا لامپ دوو بوده اما ال جی جایگزین کردم اما به دلیل زیر هر دوی انها را رد کردم و تعمیر نکردم علت داغ شدن بیش از حد رادیاتورهای آلومینیومی مگنترون بوده بطوری که بعد از سی ثانیه با ریختن اب برروی پره های مگنترون دما را حدود 120 تا 150 درجه حدس میزنم و چون احتمال برگشت خوردن و شکستن آهنربا در کار طولانی را میدادم منصرف شدم ایا اشکال از مدل دقیق نبودن لامپ است یا دیود یا خازن و یا این دما طبیعی بحساب میاد

سلام و درود،
داغ کردن مگنترون ماکروویو در حالت عادی طبیعی هست چون
که فیلمان عامل ایجاد این گرما هست و در صورتی که فیلمان گرم
نشه، امواج ماکرو ویو تولید نمیشه.
این مشکل معمولا به دلیل ضعیف شن فن
اتفاق می افته.
موفق و پیروز باشید.

بالا