آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کد 99 بایوس مادربورد Z77A-GD65

alinoori2

کاربر
2013-12-24
3
3
با سلام،
اینجانب یک مادربورد msi با مدل ذکر شده داشتم که برای اطلاعات دقیق تر مدل به این لینک مراجعه فرمایید.
داستان از این قرار که بنده چند ماه پیش خواستم سیستم رو روشن کنم، روشن نمیشد و بدون اینکه حتی بایوس رو نشون بده خاموش میشد با کد 55 و هیچ تصویری نمیداد و بوقی نمیزد. بعد از ماجرا دست چند تعمیرکار سپردم کاری از پیش نبردن و یکیشون گفت باید پل جنوبی اش درست بشه و یا مادربورد کلا تعویض بشه، اما یکی بود که میدونست چیکار کنه اما متاسفانه نشد سیستم رو زمان بیشتری بدم تا بذارم بیشتر تعمیر کنه به علت یکسری مشکلات و حالا که سیستم رو گرفتم روشن میکنم کد 99 میده و بوق نمیزنه و اما تصویر میده و روی همون حالت میمونه.
چند جا سایت گشتم میگفتن که باید کیبورد وصل باشه و ... و اجرا کردم و هنوز همونطوری هستش.
این جزئیات سیستم:
psu: enermax 650w
gpu: 1070 gtx inno3d
ram: 2x4b xm3 1633mhz
cpu: 3570k i5
case x6 challenger
cooler: water cooler 120 green
قبلا ایرادی نداشت مادربورد اما یکی از تعمیر کارا میگفت چون به مدت های طولانی روشن میذاشتمش پل جنوبیش سوخته، ولی پیش یکی دیگه بردمش تونسته بود کارایی انجام بده.
اگر عکسی لازم هست و ... یا اطلاعات بیشتر برای راهنمایی امر بفرمایید تا تهیه کنم.
با سپاس.

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
با سلام،
اینجانب یک مادربورد msi با مدل ذکر شده داشتم که برای اطلاعات دقیق تر مدل به این لینک مراجعه فرمایید.
داستان از این قرار که بنده چند ماه پیش خواستم سیستم رو روشن کنم، روشن نمیشد و بدون اینکه حتی بایوس رو نشون بده خاموش میشد با کد 55 و هیچ تصویری نمیداد و بوقی نمیزد. بعد از ماجرا دست چند تعمیرکار سپردم کاری از پیش نبردن و یکیشون گفت باید پل جنوبی اش درست بشه و یا مادربورد کلا تعویض بشه، اما یکی بود که میدونست چیکار کنه اما متاسفانه نشد سیستم رو زمان بیشتری بدم تا بذارم بیشتر تعمیر کنه به علت یکسری مشکلات و حالا که سیستم رو گرفتم روشن میکنم کد 99 میده و بوق نمیزنه و اما تصویر میده و روی همون حالت میمونه.
چند جا سایت گشتم میگفتن که باید کیبورد وصل باشه و ... و اجرا کردم و هنوز همونطوری هستش.
این جزئیات سیستم:
psu: enermax 650w
gpu: 1070 gtx inno3d
ram: 2x4b xm3 1633mhz
cpu: 3570k i5
case x6 challenger
cooler: water cooler 120 green
قبلا ایرادی نداشت مادربورد اما یکی از تعمیر کارا میگفت چون به مدت های طولانی روشن میذاشتمش پل جنوبیش سوخته، ولی پیش یکی دیگه بردمش تونسته بود کارایی انجام بده.
اگر عکسی لازم هست و ... یا اطلاعات بیشتر برای راهنمایی امر بفرمایید تا تهیه کنم.
با سپاس.

سلام
از همون صفحه نمایش یه عکس بگیرید.از مین بردتونم عکس بگیرید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: alinoori2

alinoori2

کاربر
2013-12-24
3
3
از همون صفحه نمایش یه عکس بگیرید.از مین بردتونم عکس بگیرید.

سلام،
باشه صفحه نمایش یه صفحه مشکی میاد که پایین سمت چپ مینویسه با فونت سفید 99 و اتفاق دیگه ای نمی افته و مین بورد هم به زودی میفرستم، فقط عیب نداره کولر سی پی یو موقع تصویر برداری باشه یا کلا همه چی رو جدا کنم عکس بگیرم؟

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام
رویه صفحه نمایشتون فقط ارور ۹۹ میده هیچ چیز دیگه ایی
مثلا F2 یا Delete که بتونید وارد صفحه بایوس بشید وجود نداره ؟
کارت گرافیک رو خارج کن از قسمت پی سی آی و کلر سیموس کن
یا به این ترتیب عمل کن.
موس و کیبورد رو به پورت های دیگه وصل کن ببین کار می کنن. (اگه با تغییر جای کابل ها مشکلت حل بشه که خیلی عالی می شه)
chipset رو هم حتما آپدیت کن
1- ابتدا آخرین نسخه بایوس مربوط به ویندوز رو از سایت msi دریافت کن.
2- بایوس دانلود شده رو توی فلش مموری بریز. (پیشنهاد می کنم از فلش usb 2 استفاده کنی و یکبار هم فرمتش کن به Fat32 و فلش هم باید سالم باشه).
3- فایل داخل فلش رو به Z77A-GD65.CAP تغییر نام بده.
4- فکر کنم باید در حالی که اتصالات کیس وصله کیس رو بخوابونی و درش رو باز کنی.
5- usb حاوی بایوس رو به پورت USB Flashback port وصل کن.
6- سیستم رو خاموش کن (اینجاش رو دقیقا نمی دونم که سیستم باید خاموش باشه یا روشن. شما یکبار در حالت خاموش امتحان کن ببین چطور می شه اگه نشد در حالت روشن اینکار رو انجام بده).
7- دکمه Flashback button روی مادربرد رو 3 ثانیه فشار بده تا چراغ LED سه بار چشمک بزنه و باید صبر کنی تا عملیات به پایان برسه ( فکر کنم بعد از مدتی چراغ روشن و خاموش بشه که نشون میده بایوس آپدیت شده).
اگه 5 ثانیه چشمک زد و بعد ثابت شد یعنی عملیات به درستی انجام نشده و می تونی یکبار دیگه انجام بدی. شاید مشکل از فرمت فلش، نامی که برای فایل گذاشتی و بایوس اشتباه باشه.

در موقع آپدیت برق نباید قطع بشه و اگه داخل سیستم عامل هستی آنتی ویروس باید غیر فعال باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: alinoori2

alinoori2

کاربر
2013-12-24
3
3
سلام
رویه صفحه نمایشتون فقط ارور ۹۹ میده هیچ چیز دیگه ایی
مثلا F2 یا Delete که بتونید وارد صفحه بایوس بشید وجود نداره ؟
کارت گرافیک رو خارج کن از قسمت پی سی آی و کلر سیموس کن
به این ترتیب عمل کن.
موس و کیبورد رو به پورت های دیگه وصل کن ببین کار می کنن. (اگه با تغییر جای کابل ها مشکلت حل بشه که خیلی عالی می شه)
chipset رو هم حتما آپدیت کن
1- ابتدا آخرین نسخه بایوس مربوط به ویندوز رو از سایت msi دریافت کن.
2- بایوس دانلود شده رو توی فلش مموری بریز. (پیشنهاد می کنم از فلش usb 2 استفاده کنی و یکبار هم فرمتش کن به Fat32 و فلش هم باید سالم باشه).
3- فایل داخل فلش رو به Z77A-GD65.CAP تغییر نام بده.
4- فکر کنم باید در حالی که اتصالات کیس وصله کیس رو بخوابونی و درش رو باز کنی.
5- usb حاوی بایوس رو به پورت USB Flashback port وصل کن.
6- سیستم رو خاموش کن (اینجاش رو دقیقا نمی دونم که سیستم باید خاموش باشه یا روشن. شما یکبار در حالت خاموش امتحان کن ببین چطور می شه اگه نشد در حالت روشن اینکار رو انجام بده).
7- دکمه Flashback button روی مادربرد رو 3 ثانیه فشار بده تا چراغ LED سه بار چشمک بزنه و باید صبر کنی تا عملیات به پایان برسه ( فکر کنم بعد از مدتی چراغ روشن و خاموش بشه که نشون میده بایوس آپدیت شده).
اگه 5 ثانیه چشمک زد و بعد ثابت شد یعنی عملیات به درستی انجام نشده و می تونی یکبار دیگه انجام بدی. شاید مشکل از فرمت فلش، نامی که برای فایل گذاشتی و بایوس اشتباه باشه.

در موقع آپدیت برق نباید قطع بشه و اگه داخل سیستم عامل هستی آنتی ویروس باید غیر فعال باشه
خب من از این لینک آخرین بایوس دانلود کردم
و مسئله ای که هست چنتا فایل توی یک فایل به اسم 7751vAB هستش، آیا باید اسم 7751vAB به اون اسمی که فرمودین تغییر بدم؟ اگه بله اینکار انجام دادم و فلش وصل کردم ولی مشکلی که هست در راهنمای مادربورد رو گشتم پورت فلش پیدا نکردم و یک ویدئو تو یوتیوب برای مادربرود مشابه دیدم که کنار دکمه cmos هست پس منم فلش کنار سیماس گذاشتم و سیستم اجرا کردم اما سیماس زدم موقعی که سیستم روشن بود و سیستم سریع خاموش شد و سی پی یو هم نصب بود ایرادی نداره؟
و چیپست رو جطور باید بروزرسانی کنم؟
و پورت usb flashback رو چطور پیدا کنم؟
لینک راهنما:
https://download.msi.com/archive/mnu_exe/E7751v2.2.zip
هرچی گشتم نبود که نوشته باشه کدوم پورت برای فلشه
دکمه flashback button همون سیماس درسته؟
با تشکر
[SUB][SUP]
[/SUP][/SUB]

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام
download.png
فکر کنم چیپست باید با پروگرمر آپدیت بشه دقیق نمیدونم
باید ببینم
اسم رو به اون شکلی که گفتم در بیار
یه عکس هم از مادربردت بزار ببینم چه خبره
و موضوع بعدی تمام اینکار رو بکن ببینیم نتیجه چی میشه .
فعلا نمیشه اظهار نظر کرد.

بالا