آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ایراد هش نداشتن ماینر f1

rashidfar

کاربر
2020-08-23
7
8
31
سلام دوستان و اساتید بزرگوار
یدونه ماینر F1 دارم که تا الان یه میلیون به تعمیرکارش پول دادم و هنوز مشکلم حل نشده تصمیم گرفتم خودم عیب یابی کنم البته با راهنمایی های شما ( در جواب دوستمون که گفته بود تعمیرکارا میگن نون ما آجر میشه تعویض یه ماسفت باید 600 هزار تومن بشه ؟ بگذریم)

ماینر رو روشن که میکنم بعد چند دقیقه ولتاژ سر پاور میشه 14 ولت ( ولت متر من کلمپ هستش که فکر کنم خطای دستگاه باشه بقیه ماینرها هم با 14 ولت مشغول کار هستند) بعد ال ای دی روی کنترل برد هر هشبرد یک ثانیه روشن میشه و خاموش میشه ( که تو بقیه ماینر ها هم همینجوریه بعد چشمک چهارم دستکاه میره زیر بار) اما تو این دستگاه ناگهان ولتاژ میشه صفر

یدونه پاور استوک داشتم وصلش کردم اونم همینشکلی شد

البته گاهی میاد بالا هشبرد میده نیم ساعت یه ساعت بعد دوباره هشبردش صفر میشه

آپدیت جدید :

کنترل برد دستگاه رو با یکی دیگه عوض کردم همین که روشنش کردم آیسی که کنارش نوشته u22 آتیش گرفت و سوخت

اول اینکه چرا سوخت ؟

دوم اینکه چه آیسیی باید برای تعمیرش تهییه کنم

از دیروز هم به پنل آی پی دستگاه ( اونی که با مرورگر میریم 192.168.1.151) دسترسی ندارم

لطفا راهنماییم کنید چه کنم ؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام دوستان و اساتید بزرگوار
یدونه ماینر F1 دارم که تا الان یه میلیون به تعمیرکارش پول دادم و هنوز مشکلم حل نشده تصمیم گرفتم خودم عیب یابی کنم البته با راهنمایی های شما ( در جواب دوستمون که گفته بود تعمیرکارا میگن نون ما آجر میشه تعویض یه ماسفت باید 600 هزار تومن بشه ؟ بگذریم)

ماینر رو روشن که میکنم بعد چند دقیقه ولتاژ سر پاور میشه 14 ولت ( ولت متر من کلمپ هستش که فکر کنم خطای دستگاه باشه بقیه ماینرها هم با 14 ولت مشغول کار هستند) بعد ال ای دی روی کنترل برد هر هشبرد یک ثانیه روشن میشه و خاموش میشه ( که تو بقیه ماینر ها هم همینجوریه بعد چشمک چهارم دستکاه میره زیر بار) اما تو این دستگاه ناگهان ولتاژ میشه صفر

یدونه پاور استوک داشتم وصلش کردم اونم همینشکلی شد

البته گاهی میاد بالا هشبرد میده نیم ساعت یه ساعت بعد دوباره هشبردش صفر میشه

آپدیت جدید :

کنترل برد دستگاه رو با یکی دیگه عوض کردم همین که روشنش کردم آیسی که کنارش نوشته u22 آتیش گرفت و سوخت

اول اینکه چرا سوخت ؟

از دیروز هم به پنل آی پی دستگاه ( اونی که با مرورگر میریم 192.168.1.151) دسترسی ندارم

لطفا راهنماییم کنید چه کنم ؟

در جواب دوستمون که گفته بود تعمیرکارا میگن نون ما آجر میشه تعویض یه ماسفت باید 600 هزار تومن بشه ؟
این هزینه بابت تخصص / تجربه / تشخیص عیب / ریسک دستگاه چند میلیونی / چشم / گردن درد و زمان است. که در دستگاهی که هزاران قطعه وجود دارد قطعه خراب را تشخیص داده و از آن همه قطعه یک قطعه را تعویض می نماید.
در خصوص مشکل پاور f1 2 خروجی دارند یکی برای برد کنترل و دیگری هش برد
پاور اول ولتاژ برد کنترل را فعال میکند سپس بعد بررسی تمام قسمت ها بعداز گرفتن دیتا ولتاژ هش برد را فعال میکند. شما باید دقیقا مشخص کنید که کدام ولتاژ را ندارد و در چه زمانی ولتاژ دارید؟
علت زیادی میتواند داشته باشد
مشابه نبودن برد کنترل
جابجایی سوکت ها
اتصالی به بدنه
و...
همان شماره خودش را جایگزین کنید

پیشنهاد :
این دستگاه پیشرفته است اگر تخصص نداشته باشید دچار زیان میشوید.

rashidfar

کاربر
2020-08-23
7
8
31
بعد از اینکه شروع میکنه دیتا ولتاژ بگیره که تک تک چراغ های جلوی هشبردها چشمک میزنه آخری که چشمک زد ولتاژ از سر پاور صفر میشه

rashidfar

کاربر
2020-08-23
7
8
31
این هزینه بابت تخصص / تجربه / تشخیص عیب / ریسک دستگاه چند میلیونی / چشم / گردن درد و زمان است. که در دستگاهی که هزاران قطعه وجود دارد قطعه خراب را تشخیص داده و از آن همه قطعه یک قطعه را تعویض می نماید.
در خصوص مشکل پاور f1 2 خروجی دارند یکی برای برد کنترل و دیگری هش برد
پاور اول ولتاژ برد کنترل را فعال میکند سپس بعد بررسی تمام قسمت ها بعداز گرفتن دیتا ولتاژ هش برد را فعال میکند. شما باید دقیقا مشخص کنید که کدام ولتاژ را ندارد و در چه زمانی ولتاژ دارید؟

علت زیادی میتواند داشته باشد
مشابه نبودن برد کنترل
جابجایی سوکت ها
اتصالی به بدنه
و...

همان شماره خودش را جایگزین کنید

پیشنهاد :
این دستگاه پیشرفته است اگر تخصص نداشته باشید دچار زیان میشوید.

کنترل برد F1 با F1 فرق داره ؟
از روی یدونه دیگه دستگاه بازش کردم

سوکت ها رو هم دقیقا مثل خودشون زدم ( دفعه اولم نیست)

اتصال بدنه رو چطوری چک کنم ؟

آیسی ترکیده زیر میکروسکپ نگاه کردم فقط M اولش معلومه

اگر تعمیرکاری میشناسی که من با یه باز رفتن پیشش مشکلم حل بشه ، بسم الله منم میدونم تخصص ارزش داره اما نه اینکه یه ماهه دستگاه کار نکرده دومیلیونم هزینش کردم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK

سوکت ها رو هم دقیقا مثل خودشون زدم ( دفعه اولم نیست)

اتصال بدنه رو چطوری چک کنم ؟

اگر تعمیرکاری میشناسی که من با یه باز رفتن پیشش مشکلم حل بشه ، بسم الله منم میدونم تخصص ارزش داره اما نه اینکه یه ماهه دستگاه کار نکرده دومیلیونم هزینش کردم

بعد از اینکه شروع میکنه دیتا ولتاژ بگیره که تک تک چراغ های جلوی هشبردها چشمک میزنه آخری که چشمک زد ولتاژ از سر پاور صفر میشه
این مشکل میتونه از پاور باشه راحت ترین راه تعویض پاور با یک پاور نو هست که مطمعن بشید از پاوره

من صد در صد نگفتم بلکه احتمال دادم
نه عکسی فرستادید نه مشخصات کامل و نه از تجربه شما باخبرم بنابر این توقع زیاد نباید داشته باشید

شماره ای سی رو از برد کنترل دستگاه دیگر بردارید

فرزاد777

کاربر
2021-11-01
3
0
37
عرض ادب، دستگاه F1 تازه پاور2400a1براش خریدم فن تازه عوض کردم الان اصلا زیر بار نمیره صحفه استاتیک گزینه اولی باز نمیکنه هشتریت نمیده میشه راهنمایی کنید پاور سالمه چراغ سبز تو کنترل برد 4تا روشن شد ب مرحله خروجی نمیره که سپاسگذارم

بالا