آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوال: نحوه تست درایور LED 50w

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
241
288
گیلان
با سلام خدمت مهندسان عزیز؛
بنده یک پروژکتور با سه درایور دارم که ولتاژ خروجی هر سه درایور در حالت بدون بار حدود 44 ولت میباشد اما این در حالی است که ولتاژ خروجی ذکر شده حداکثر 38 ولت میباشد.
آیا این ولتاژ نرمال هست و زیر بار کاهش پیدا خواهد کرد؟!
با چه باری میتوان این درایور ها روتست کرد تا از درست بودن ولتاژ آنها اطمینان حاصل شود؟
هر سه لامپ سوخته و امکان تست با لامپ را ندارم و در صدد تهیه لامپ اصلی از مارک بریجلوکس هستم اما قبل از آن باید از سلامت درایور ها اطمینان حاصل شود.
IMG_20200825_022114_495.jpg
IMG_20200825_022113_955.jpg

آخرین ویرایش:

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
کسی در این مورد اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه 
درود بر شما.ولتاژ درایور پس از اتصال به بار پایین خواهد آ مد.این درایورها از نوع IP هستند و خروجی متغیر متناسب با بار دارند.میتونید از یک مقاومت آ جری 10 وات به عنوان بار استفاده کنید.من برای لامپ 50 وات مقاومت حدود 2 کیلو استفاده میکنم.لطفا ولتاژ گیری در سریعترین زمان انجام بشه تا درصورت نامناسب بودن بار فشاری به آی سی درایور نیاد

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام همون جور ک دوستمون گفت خروجی این درایور با تناسب جریان که درآو میکنه تغیرر میکنه شما بی بار روشن نکن به مدت طولانی. و اگ ال ای دی ۱۲ ولت تنظیم شده بود همون ۱۲ رو تو خروجی میبینی یا ال ای دی ۳۶ بدی همون. و یه ای سی mt79.. رو اکثرا برا سوییچ کردن توش پیدا میکنی که خودش کلید میزنه یا یدونه ماسفت رو کلید میزنه فرکانس کار ( شدت جریان تنظیم شده) رو هم از پایه آی سی میشع کم و زیاد هم کرد تا حدودی‌.
این ک شما عکس دادی سوییچینگ ماسفت داره یعنی بقولی دگ ازون خو باشه. خوشبحالتون. بدرود ..‌ ??????

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
241
288
گیلان
درود بر شما.ولتاژ درایور پس از اتصال به بار پایین خواهد آ مد.این درایورها از نوع IP هستند و خروجی متغیر متناسب با بار دارند.میتونید از یک مقاومت آ جری 10 وات به عنوان بار استفاده کنید.من برای لامپ 50 وات مقاومت حدود 2 کیلو استفاده میکنم.لطفا ولتاژ گیری در سریعترین زمان انجام بشه تا درصورت نامناسب بودن بار فشاری به آی سی درایور نیاد

درود و تشکر از راهنمایی
از مقاومت آجری 10اهم 5 وات به عنوان بار استفاده شد و نتایج زیر حاصل شد: 
ولتاژ به 2 کاهش پیدا کرد و مجددا چند ولت افزایش و دوباره کاهش پیدا کرد و بصورت یک چرخه انجام میشد. ایا این عامل بخاطر پروتکت داخلی هست؟ 

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
241
288
گیلان
سلام همون جور ک دوستمون گفت خروجی این درایور با تناسب جریان که درآو میکنه تغیرر میکنه شما بی بار روشن نکن به مدت طولانی. و اگ ال ای دی ۱۲ ولت تنظیم شده بود همون ۱۲ رو تو خروجی میبینی یا ال ای دی ۳۶ بدی همون. و یه ای سی mt79.. رو اکثرا برا سوییچ کردن توش پیدا میکنی که خودش کلید میزنه یا یدونه ماسفت رو کلید میزنه فرکانس کار ( شدت جریان تنظیم شده) رو هم از پایه آی سی میشع کم و زیاد هم کرد تا حدودی‌.
این ک شما عکس دادی سوییچینگ ماسفت داره یعنی بقولی دگ ازون خو باشه. خوشبحالتون. بدرود ..‌ ������

سلام ممنونم
پس اینطور که مشخصه با وصل کردن LED 32 ولت 50 وات ولتاژ بصورت خودکار کاهش پیدا میکنه و این ولتاژ در حالت بدون بار نرمال هست. 

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
درود و تشکر از راهنمایی
از مقاومت آجری 10اهم 5 وات به عنوان بار استفاده شد و نتایج زیر حاصل شد:
ولتاژ به 2 کاهش پیدا کرد و مجددا چند ولت افزایش و دوباره کاهش پیدا کرد و بصورت یک چرخه انجام میشد. ایا این عامل بخاطر پروتکت داخلی هست؟
درود.مقاومت 10 اهم به نظرم خیلی پایینه و بهتره حداقل مقاومتی در حدود 400 اهم استفاده بشه و احتمالا نتیجه مطلوب خواهد بود.سپاس

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
241
288
گیلان
درود.مقاومت 10 اهم به نظرم خیلی پایینه و بهتره حداقل مقاومتی در حدود 400 اهم استفاده بشه و احتمالا نتیجه مطلوب خواهد بود.سپاس

درود مقاومت بالای 270 اهم تست شد و کاهش ولتاژ در حدود 1 ولت میباشد. 
نسبت به تهیه لامپها اقدام شد و بزودی تست و نتیجه اعلام خواهد شد.

AbbasRamezan

کاربر vip
کاربر
2017-08-01
86
88
فکر کنم این نوع درایور ها رو فقط با یک بار سالم میشه تست کرد چون ولتاژ خروجیشون نسبت به بار متغیره

بالا