آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم شناسایی هارد دوم لپ تاپ

razmjo

کاربر
2011-03-01
3
8
سلام
من یک هارد ssd به جای dvd لپ تاپ گذاشتم(با استفادی از caddy)
ولی هارد رو نمیخونه همه توضیحات توی انترنت رو هم گشتم کلا هارد رو شناسایی نمیکنه، چیکار کنم؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام
من یک هارد ssd به جای dvd لپ تاپ گذاشتم(با استفادی از caddy)
ولی هارد رو نمیخونه همه توضیحات توی انترنت رو هم گشتم کلا هارد رو شناسایی نمیکنه، چیکار کنم؟

سلام . اطلاعاتی که دادین هم مبهمه و هم کامل نیست لذا لطفا مشخص کنید

1. هارد ssd ویندوز نصب کردین و بعنوان بوت اول قرار گرفته ؟ یا نه هنوز ترتیب بوت تعریف نشده و تازه میخواهید الویت بوت رو تعریف کنید و هنوز تو مرحله اسمبل هستید ؟
2. هر دو هارد تو محیط ستاپ شناسایی میشن ؟

اگر یکی شناسایی میشه و یکی نمی شه . آیا قبلا با یک هارد عملکرد صحیح داشت و هم هارد و هم دی وی دی رو نرمال میشناخت ؟

تا دوستان بدونن از کجا و کارگشاتر راهنمایی کنن . موفق باشید

razmjo

کاربر
2011-03-01
3
8
سلام
ممنون بابت پاسخ
روی هارد ssd ویندوز نصبه و به جای هارد اصلی قرارد داده شده و هارد اصلی(hdd) با استفاده از caddy در جای دی وی دی قرار گرفته که روی هار اصلی هیچی نیست(البته قبلا بوده ولی همه چی پاک شده با پارتیشن ها) زمانی که هارد ها به این صورت هست ویندوز بالا میاد که یعنی هارد ssd شناسایی میشه اما هارد اصلی(hdd) شناسایی نمیشه و داخل disk management هم فقط هارد ssd هست. داخل ستاپ(نصب ویندوز) در این حالت هارد ها فقط هارد ssd شناخته میشه
با جابجایی هارد ssd با هارد اصلی(یعنی هارد ssd در جای دی وی دی) در داخل ستاپ (نصب ویندوز) هر دو هارد رو شناسایی میکنه اما وقتی میزنم روی هارد ssd برای ایجاد پارتیشن ارور we couldn't create a new partition رو میده و نیمه پارتیشن ساخت

1- اولویت بوت مشخص نشده
2- فقط در حالتی که هارد ssd در جای دی وی دی باشه
3- هر دو هارد صحیح و سالم هستند
4- جایگاه دی وی هم درسته الان دی وی دی رو برگردونم درجا میشناسه

ممنون

razmjo

کاربر
2011-03-01
3
8
راستی هارد هارو با استفاده از باکس تبدیل اینترنال به اکسترنال به سیتم دیگه وصل کردم و هرو دو به راحتی و سریع شناسایی شد

مدل لپ تاپ:
لنوو e540
cpu core i7 سری MQ
رم 8
هارد ssd سندیسک 120
هارد hhd وسترن 1 ترا

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
راستی هارد هارو با استفاده از باکس تبدیل اینترنال به اکسترنال به سیتم دیگه وصل کردم و هرو دو به راحتی و سریع شناسایی شد

مدل لپ تاپ:
لنوو e540
cpu core i7 سری MQ
رم 8
هارد ssd سندیسک 120
هارد hhd وسترن 1 ترا

برای هر دو از یک نوع فرمت استفاده شدهi
اینم لطفا مشخص کنید
باید فرمت هر دو یکی باشه

آخرین ویرایش:

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام همکار محترم
من تا به امروز دو هارد برای یک لبتاپ تعبیه نکردم
ولی با توجه به ارور we... مطالب مفیدی تویه اینترنت هست که این ارور رو شما سرچ بزنی هم انگلیسی و هم فارسی برات میاره
یه بخشش مربوط به پارتیشن بندی به هنگام نصب ویندوزه و بخشی بعد از ویندوزه که مطلب بسیاره و طبق فرامینی که میگن برین جلو مشکل حل میشه
همون ارور رو شما سرچ بزن We couldn’t create a new partition error
مشکلتون میتونه هم نوع فرمت دو هارد در خواندن یا رید شدن باشه
و هم از سلامت یو اس بی 3 هاتونم مطمین بشید .

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام همکار محترم
من تا به امروز دو هارد برای یک لبتاپ تعبیه نکردم
ولی با توجه به ارور we... مطالب مفیدی تویه اینترنت هست که این ارور رو شما سرچ بزنی هم انگلیسی و هم فارسی برات میاره
یه بخشش مربوط به پارتیشن بندی به هنگام نصب ویندوزه و بخشی بعد از ویندوزه که مطلب بسیاره و طبق فرامینی که میگن برین جلو مشکل حل میشه
همون ارور رو شما سرچ بزن We couldn’t create a new partition error
مشکلتون میتونه هم نوع فرمت دو هارد در خواندن یا رید شدن باشه
و هم از سلامت یو اس بی 3 هاتونم مطمین بشید .

درود بر شما
همکار محترم همه ماها برای رسیدن به بسیاری از ارورها واشکالات معمولا از منبع موثقی به نام اینترنت بهره میبریم و اینو تقریبا استثنائی وجود نداره و همه همکارا میدونن

و از اینکه راهنمایی فرمودین لطف کردین

ولی اینو بخاطر داشته باشید و در کنار همه ارورها مد نظر باشه که : همه ارورها و پیغامهای سیستم ( چه بلو اسکرین ها و چه بایوس و چه ارورهای دیگه ) همیشه همون اشکال واقعی نیستند که در ارورها دیده میشه و ارور ازش یاد میکنه و به اون اشاره داره
و ممکنه در مواردی با تمرکز در اشاره ارور سرگردانی هم ایجاد بشه

بنابراین از دو منبع همزمان باید بهره گرفت هم اشاره جنابعالی و هم تجربیات همکاران دیگه و در کنار اینها باز جمع بندی هر کس از کاری که جلو دستشه

با تشکر .موفق و موید باشید

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
با سلام و عرض ادب
من نظرمو فقط اعلام کردم.

ارور بهترین پاسخ بردهای هوشمند نسبت به وضعیت فعلیشون هست .
بلو اسکرین و بایوس و پذیرش قطعه جدید توسط پردازشگر هرکدوم یک ویژگی داره که شخص باتجربه میتونه سریع موضوع رو حلو فصل کنه.
حالا ممکنه چند بار بخاد آزمون خطا هم بکنه

هر کی هر مقداری که بلده ممکنه برای حل شدن مشکل همکارش قدمی برداره .(من تویه پستم نگفتم پست من وحی منزل و مطلقه و بقیه هر چی میگن نادرستو باطله)
موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عریر مراحل زیر رو به ترتیب انجام بده

ssd در جای هارد اصلی و هارد یک ترا داخل کدی و شروع کنید به نصب ویندوز
وقتی که رسیدید به قسمت پارتیشن بندی تمامی پارتیشن ها پاک شوند و ازنو شروع به ساختن پارتیشن ها کنید یک پارتیشن برای ssd که ویندوز روی آن نصب شود ویک پارتیشن هم برای هار یک ترا
و اما اگر با اررور We couldn’t create a new partition error رو برو شدید
SHift + F10 را بزنید تا وارد محیط داس شوید
سپس diskpark تایپ و اینتر بزنید
بعد دستور list disk را تایپ و اینتر
از لیست پارتیشن ها ی معرفی شده ببینید پارتیشنی که می خواهید ویندوز رو آن نصب کنید جنده برفرض مثال دیسک شماره 0 هست
تایپ کنید select disk 0 و بعد اینتر زو زده بعد باید پیغام disk 0 is now the selected disk را بنویسد
سپس دستور clean و اینتر منتظر شوید تا پیغام کلین دیسک مربوطه رو بدهد
و در پایان پنجره داس رو بسته و می بینید که پیغام مربوطه حذف و می توانید ویندوز نصب کنید

موفق باشید

• Like
بالا