آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کندی سرعت کارکرد لپتاپ HP 8470W

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
دوستان سلام
یه لپتاپ اچ پی صنعتی مدل 8470W سری EliteBook دارم هاردش 320 بود ( توشیبا ) که به هارد 1 ترا همون مارک توشیبا ارتقا دادم
روی هارد 320 مشکلی نداشتم ولی روی این هارد 1 ترا شدیدا مشکل کندی دارم به صورتی که در زمان کار کردن با سیستم در Task Manager هارد 100% میشه.
خیلی دنبال راه حل گشتم ولی مشکل از عدم هماهنگی این مدل لپ تاپ با این مدل هارد هست و راه حلی پیدا نکردم (توی نت زیاد گزارش شده)
گفتم اینجا سوال کنم شاید اساتید راهی به نظرشون برسه.
مشخصات سیستم
CPU I7 نسل 3 سری QM هشت هسته ای (کم یابه این مدل!)
رم 8 گیگ
گرافیک 1
با هارد 320 هیچ کندی نداشتم فقط برنامه نویسی میکنم فضا کم می اوردم ، ارتقا دادم کلافه ام کرد میخوام ببینم به غیر از تعویض قطعه هارد با یه مدل دیگه (با توجه به قیمت بالای قطعه )راهی دیگه نداره؟
هارد از نظر سلامت 100% هست و هیچ مشکلی نداره

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
587
آذربایجان
سلام و عرض ادب
من هم با همین مشکل با لپ تاپ hp elitebook 8750w مواجه‌م
هاردم ۷۵۰ وسترن هست

و اکثرا زمانی که سیستم تازه روشن میشه یوزیج هارد میره رو ۱۰۰ درصد و لپ تاپ میشه لاک پشت تا مدتی

طبق تحقیقات من مشکل از ویندوز ۱۰ بود تا ناسازگاری هارد

اوتو آپدیت و چنتا برنامه دیگه رو مسدود کرده‌ام ولی مشکل پا برجاست

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
سلام و عرض ادب
من هم با همین مشکل با لپ تاپ hp elitebook 8750w مواجه‌م
هاردم ۷۵۰ وسترن هست

و اکثرا زمانی که سیستم تازه روشن میشه یوزیج هارد میره رو ۱۰۰ درصد و لپ تاپ میشه لاک پشت تا مدتی

طبق تحقیقات من مشکل از ویندوز ۱۰ بود تا ناسازگاری هارد

اوتو آپدیت و چنتا برنامه دیگه رو مسدود کرده‌ام ولی مشکل پا برجاست

روی ویندوز های دیگه مشکلی نداشتین؟
من روی ویندوز 8.1 هم همین مشکلو دارم
باتوجه به اینکه اکثر برنامه ها ویندوز 10 ساپورت شدن چاره ای جز نصب این ویندوز نیست.

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
587
آذربایجان
متاسفانه روی ویندوز دیگه ای تست نکردم

ولی یوزیج ۱۰۰ درصدی هارد در ویندوز ۱۰ بسیار شایع و مرسوم هست

یه گوگل بفرمایید

نتایج بسیار زیادی هم به فارسی و هم انگلیسی هست

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام
مشکل کندی سرعت رو همه دارن .
چقد زمان میبره تا سیستم بوت بشه بیاد بالا تا شما دسکتاب رو مشاهده کنید ؟
اگه بیشتر از دو دقیقه هست خب من میگم از یه ویندوز جدید استفاده کن که واسه شرکت دیگه ایی باشه
آپدیت ها رو هم از همون لحظه اول مسدود کن
البته بعد از نصب درایور های ضروری که سی دی نصبشو نداری. چندتا نرم افزار سنگین با فیلم موزیک رو هم زمان باز کن صدا ها رو ببیند به جز صدای فن اگه صدای یه چیک چیک بسیار نرم که با خواهش و التماس هم گاهی هست
اگه به گوشتون رسید احتمال اینکه هارد جدیدتونم کمی دارای ایراد فنی باشه هست .
و لذا تویه کامپیوتر اسکن دیسک هم نمیتونه مثل شما عیب یابی کنه اینو به یاد داشته باش.
بعد یکار دیگه هم میتونستی بکنی !!!
معمولا خرید هارد جدید ممکنه توسط شما راحت باشه
ولی من پیشنهاد میکنم لبتابتون رو میبردین پیش کسی که هارد تون رو ازش خریدید و به اتفاق یه تست میکردید
بعد اون هارد رو پسند میکردید .
هرگز رویه قطعات تکنفره جلو نرو.
ایراد کار اینجا هم میتواند باشد.
اول تست میکردی بعد میخریدی .
حتی اگه نو هم باشه.
و فروشندها هم چون میدونن ممکنه بعد ایراد پیدا کنه معمولا همکاری می کنند .
اینا دیگه همش تجربه هست.

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
درود . موارد این شکلی که نیاز به فضا یا حجم بالای هارد هست معمولا با یک ssd برای ویندوز و برنامه ها مشکل برطرف میشه

یه کدی جای dvd استفاده کنید هارد هم سر جاش بمونه

dvd هم میشه اکسترنالش کرد ( با یه رابط )

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
دوستان سلام
یه لپتاپ اچ پی صنعتی مدل 8470W سری EliteBook دارم هاردش 320 بود ( توشیبا ) که به هارد 1 ترا همون مارک توشیبا ارتقا دادم
روی هارد 320 مشکلی نداشتم ولی روی این هارد 1 ترا شدیدا مشکل کندی دارم به صورتی که در زمان کار کردن با سیستم در Task Manager هارد 100% میشه.
خیلی دنبال راه حل گشتم ولی مشکل از عدم هماهنگی این مدل لپ تاپ با این مدل هارد هست و راه حلی پیدا نکردم (توی نت زیاد گزارش شده)
گفتم اینجا سوال کنم شاید اساتید راهی به نظرشون برسه.
مشخصات سیستم
CPU I7 نسل 3 سری QM هشت هسته ای (کم یابه این مدل!)
رم 8 گیگ
گرافیک 1
با هارد 320 هیچ کندی نداشتم فقط برنامه نویسی میکنم فضا کم می اوردم ، ارتقا دادم کلافه ام کرد میخوام ببینم به غیر از تعویض قطعه هارد با یه مدل دیگه (با توجه به قیمت بالای قطعه )راهی دیگه نداره؟
هارد از نظر سلامت 100% هست و هیچ مشکلی نداره
درود دوست عزیز و گرامی

این روز ها بخاطر بالا بودن قیمت ها چندسالی هست که هاردهای ریفر (رفرش) تو بازار زیاد شده و با گارانتی های متفرقه که اصطلاحاً تو بازار شرکتی میگن و مدتشون هم بین 6 ماه تا یک سال هست خیلی خیلی زیاد شده

و متاسفانه هم با وجود سلامت 100 دردصدی که احتمال 99 درصد با دستکاری فیرمور هارد و... سالم نشون میده ولی چون این هارد ها معمولا عمر خودشون رو کردن توی کار خیلی اذیت میکنن و نتیجه هم میشه مشکل شما

پس موقع خرید حتما باید حساسیت به خرج بدین و با یکم هزینه بیشتر هارد اصلی غیر ریفر که حداقل باید 2 سال گارانتی داشته باشه بخرین تا این این مشکل ها پیش نیاد

اگه توی پیج پشتیبانی مربوط به لپ تاپ خودتون توی سایت hp برید توی درایورهاش معمولا آپدیت فیرمور هاردهایی که خود hp روی لپ تاپ هاش استفاده کنه میزاره که اینا بیشتر بخاطر آپدیتهای ویندوز هست ولی به کار ما

که هارد رو از بیرون گرفتیم نمیخوره

و در آخر اگر روی سرعت هارد حساس هستین طبق فرمایش استاد ali m.g میتونید از ssd استفاده کنید که سرعت و عملکرد لپ تاپ رو از این رو به اون رو میکنه

موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش:

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
ممنون از پاسخ همگی دوستان
بنده خودم تعمیر کار کامپیوتر و لپ تاپ هستم ، لپ تاپ کاملا از هر نظر تست شده و سالم هست.
درایور ها همگی آپدیت و ویندوز هم اخرین نسخه و آپدیت هست.
ویندوز هم مرتبا نسخه اصلی دانلود و نصب میکنم دی وی دی شرکتی نمی خرم
این هاردی هم که صحبتش هست نو خریدم و 100% صفر بود ، 3 سال گارانتی آونگ داشت و هارد کاملا سالمه از هر نظر چون بیرون از لپتاپ با سرعت بالا کپی و ... انجام میده ولی روی لپ تاپ افت پیدا میکنه
بوت ویندوز بد نیست ولی زمان اجرای برنامه ها افت سرعت کاملا محسوسه به خصوص اگر کپی انجام بدم افت شدید تر میشه
ولی با اون هارد 320 این مشکلات نبود.
این هارد مارک توشیبا مدل MQ01ABD100 هست و اینجوری که تحقیق کردم این مدل هارد با لپتاپ به مشکل میخورن.
گفتم شاید راهی جز تغییر مدل و مارک باشه نخوام یه هزینه بالا برای خرید هارد مجدد بدم.
نظرات مشتریان سایت دی جی کالا رو میزارم بخونید اکثرا سر ویندوز با این هارد به مشکل خوردن به خصوص ویندوز 10
حالا چرا اینجوره نمی دونم

دی جی

آخرین ویرایش:
بالا