آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: افت سیگنال wifi در مودم 8151N تی پی لینک

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
سلام

مودم کاملآ‌سالمه ولی در حالت اتصال وای فای با فاصله گرفتن از مودم به یکباره کیفیت سیگنال به شدت افت میکنه مثلآ در محدوده یک اتاق همه چیز کاملآ‌عادیه ولی وقتی 10-15 متر که فاصله میگیری کیفیت سیگنال میاد زیر 10 درصد. قطعات مدار مثل خازن ها همگی تست شدن و سالم بودن. مودم ریست شده فرمویر آپدیت شده تنظیمات دستی انتخاب کانال اعمال شده ولی نتیجه یکی بوده هرچی هست ایراد سخت افزاریه!
نکته دوم اینکه با هربار چشمک زدن چراغ wifi یک صدای تیک ریز از مودم میاد (تست کردم وقتی که وای فای رو خاموش میکنم صدا قطع میشه) میتونه از کریستال مدار باشه؟ دو تا دیود سیلیکونی کنار هم پشت چراغ وای فای هست میتونه صدا از اونها باشه؟

بعد اینکه مشابه ترانزیستور B772 چی میشه؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

novin_co

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-10-04
371
460
گرگان
درود.ابتدا اتصال مثبت منفی سیم انتن رو چک کن.بعد دیودها رو حتما تعویض کن.و از بورد یه عکس با کیفیت بزار تا راهنماییتون کنم.معمولا مشکل از ای سی وافای هست.اما عکس رو لطف کنید بهتر میشه راهنمایی کرد.

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
درود.ابتدا اتصال مثبت منفی سیم انتن رو چک کن.بعد دیودها رو حتما تعویض کن.و از بورد یه عکس با کیفیت بزار تا راهنماییتون کنم.معمولا مشکل از ای سی وافای هست.اما عکس رو لطف کنید بهتر میشه راهنمایی کرد.

IMG_20200821_014621 (Copy).jpg

1.jpg

کارهای انجام شده :

1- بایوس به صورت دستی و خارج از برد فلش شده سپس به آخرین نسخه آپدیت شده و ریست فکتوری شده.

2- تمام خازن های الکترولیت خارج از برد با ESR متر تست شده. 4 تا از خازن ها تعویض شد.

3- ترانزیستور PNP B772 تعویض شد.

4- آیسی تغذیه 34063 تعویض شد.

5- دیود SS24 کنار آیسی تغذیه تعویض شد.

6- دیود LED نشانگر wifi تعویض شد.

7 - برد به طور کامل شستشو داده شده.

با وجود انجام تمام مراحل بالا نه مشکل آنتن دهی برطرف شده و نه اینکه صدای تیک تیک قطع شده. خودم احساس میکنم این صدا از بخش تغذیه دستگاه خارج میشه زمانی که وای فای روشن میشه (در زمان خاموش بودن وای فای صدا قطع میشه). فقط مونده سلف که خب بعید میدونم خرابی داشته باشه!

کلافم کرده نمیدونم دیگه چیکار کنم:disturbed:

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
587
آذربایجان
سلام و عرض ادب
اگر براتون مقدور هست تغذیه مدار رو با منبع تغیه اعمال کنید و بفرمایید مقدار جرای کشی مدار چقدر است؟

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
587
آذربایجان
احتمالا آی سی وای فایتون مشکل داره و به زودی کلا خواهد سوخت
حداکثر جریان این مودم ۴۰۰ میلی آمپر هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pckho0r

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
احتمالا آی سی وای فایتون مشکل داره و به زودی کلا خواهد سوخت
حداکثر جریان این مودم ۴۰۰ میلی آمپر هست

به روش دستی تست کردم آیسی وای فای حرارت نامتعارف تولید نمیکنه. داغ میشه ولی نه طوری که انگشت رو بسوزونه اسکنر لیزری حدودا 50 درجه رو سطح آیسی نشون میده

خودم احساس میکنم یه بخشی از مدار نشتی یا اتصالی داره و جریان بیشتری مصرف میکنه که باعث میشه جریان مناسب به بخش وای فای نرسه و توان آنتن افت کنه وگرنه باقی بخش های دیگه کاملآ‌ اوکی هست

آخرین ویرایش:
بالا