آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست آموزش روش ساخت باتری برای گوشی های چینی

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
دوستان گلم سلام.
من یک گوشی tp link neffosc5 max دارم که باتریش توی بازار پیدا نمیشه. تا جایی که اطلاع دارم برای گوشی هایی که باتریشون موجود نیست میشه باتری ساخت. اگه ممکنه لطفا توضیح بدین که چطوری می تونم برای گوشی باتری بسازم و سلول خام رو از کجا باید گیر بیارم.
ممنونم

Efmohsen

کاربر
2018-03-26
31
75
سلام، روش ساخت باتری به این صورت هست که شما باید یه باتری با ولتاژ و میلی آمپر باتری خودتون پیدا کنید(برای یک دستگاه دیگه که مشخصاتش مشابه باتری شما باشه با ابعاد کوچکتر) که مسلما ابعادش از باتری خودتون کوچکتر باشه اون وقت قاب دور باتری و محل اتصالش به گوشی رو از روی باتری کهنه خودتون جدا می کنید، برای باتری جدید هم همین طور، اون وقت اون رو روی باتری جدید جایگزین می کنید و جاهای خالی و غیره را هم با چسب حرارتی و قطره ای پلمپ می کنید در نهایت هم برچسب باتری قدیمی رو روی باتری جدید ساخته شده می چسبانید.فقط دقت کنید که تمام قسمت ها از جمله قسمتی که به گوشی متصل میشه را درست مشابه باتری قدیمی درست کنید و در قطب ها هم دقت کنید که جهت مثبت و منفی را درست قرار بدهید.

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
ممنون از محبت و پاسخ خوبتون.
در مورد نحوه اتصالات مدارات شارژ باتری هم ممکنه توضیح بدین لطفا؟ منظورم مدارات تنظیم و شارژ باتری هست که توی خود باتری قرار داره. نحوه سیم کشیشون روش خاصی داره یا نه؟ یا اینکه فقط قطب مثبت و منفی داره که به مدار کنترل شارژ باتری وصل میشه؟

majid parsa

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-12-30
468
1,010
تهران
سلام
معمولا باطری های تو بازار یه مدار شارژ روی خودشون دارن که 2تا سیم ازش خارج شده،ولی روی باطری موبایلتون معمولا بیشتر از 2تا سیم داره و سوکتی هست.شما میتونید روکش روی مدار شارژ باطریتونو باز کنید و مدار رو کامل از سلول باطری جدا کنید،سلول با 2پایه به مدار شارژ وصل شده که مثبت و منفی داره که روی سلول هم با + - مشخص شده.یه باطری با مشخصات باطری اصلیتون تهیه کنید آمپرش بالاتر بود مهم نیست فقط اندازه که توی قاب موبایل جا بشه.مدار شارژ باطری جدید رو در بیارید و دو پایه سلول رو با توجه به قطب مثبت و منفی روی برد شارژ باطری قدیم لحیم کنید.

بالا