آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

دانلود: ولتمتر آمپر متر ic 7107 قابل ارتقاء تا ۳۰۰ امپر دی سی

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ولتمتر آمپر متر با ای سی ۷۱۰۷
با چند تغییر کوچک و اضافه کردن شنت بین راهی آمپر قابل توجهی را اندازه گیری کردم در ادامه کلیپ از عملکرد آمپر متر پیوست میکنم.
فایل زیپ بدون رمز می باشد و با نرام افزار ایگل یا پروتئوس باز میشه خیلی وقت پیش برد رو ساختم به همین خاطر یادم نمیاد با کدام یکی از دو نرم افزار باز میشه
با سپاس
[hide][video]http://uupload.ir/view/cx5c_۲۰۲۰۰۷۲۸_۱۹۵۷۰۷_854x480.mp4/[/video][/hide]

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
با چند تغییر کوچک و اضافه کردن شنت بین راهی آمپر قابل توجهی را اندازه گیری کردم در ادامه کلیپ از عملکرد آمپر متر پیوست میکنم.
فایل زیپ بدون رمز می باشد و با نرام افزار ایگل یا پروتئوس باز میشه خیلی وقت پیش برد رو ساختم به همین خاطر یادم نمیاد با کدام یکی از دو نرم افزار باز میشه
با سپاس
hidden content may not be quoted

دوست عزیزم جناب مقدم بسیار متشکرم
همان گونه که عرض نموده بودم ابتدا [hide] باید این کار را میکردید
قطعا بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت [/hide]
لطفا کلیپ را هم ارسال نمایید
سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
دوست عزیزم جناب مقدم بسیار متشکرم
همان گونه که عرض نموده بودم ابتدا hidden content may not be quoted
لطفا کلیپ را هم ارسال نمایید
سپاسگزارم
با تشکر از شما جناب حبیب عزیز لینک کلیپ در پست اول موجود هست لینک را باز کنید [hide]اگر فایل پخش نشد چند لحظه صبر کنید پخش میشه و یاگزینه دریافت لینک دانلود رو بزنید و دانلود کنید[/hide] با سپاس

آخرین ویرایش:

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ولتمتر ۷۱۰۷
https://m.aparat.com/v/pmaIw
خطای چند آمپری مشاهده شده در کلیپ بین کلمپ و آمپر متر پنلی از کلمپ بنده می باشد که مرغوب نیست
تغییرات لازم برای بالابردن نمایش آمپر
مقاومت یک اهم با ورودی آمپر متر موازی شده مقاومت را خارج کنید
یک شنت بین راهی تهیه کنید دو سر شنت رو از طریق سیم بجای مقاومت یک اهم موازی با ورودی آمپر متر متصل کنید
یک مقاومت ۲۲۰ اهمی به پایه دات سون سگمنت وصل شده مقاومت ۲۲۰ اهمی رو خارج و کنار بزارید
مصرف کننده ای که از میزان جریان خروجی ان اطلاع دارید تهیه و شنت را سری در مدار قرار بدید و آمپر متر رو کالیبره کنید
با سپاس

آخرین ویرایش:
سلام با نرم افزار پرتیوس باز شد ممنون
با سپاس
hidden content may not be quoted

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
سلام و خسته نباشید خدمت همه تعمیرکاران مهندسان اساتید
بنده این مدار رو با تغییراتی در PCB طراحی کرده و ساختم
78L05 خروجی ضعیفی داشت و بعد از داغ شدن بخاطر نوسان خروجی، عملکرد مدار رو مختل میکرد
با 7805 جایگزین کردم و مدار به ثبات رسید و دقیق کالیبره شد.البته مدار 300 میلی آمپر مصرف داره و در صورتی که ولتاژ زیادی به رگولاتور وارد بشه خیلی داغ میکنه یا باید خنک بشه یا ولتاژ کم بشه
روی ولتمر سون سگمنت دو رقمی نارنجی رنگ گذاشته بودم و روی آمپرمتر زرد رنگ،غافل از اینکه این رنگ ها عتیقه هستند و تو بازار فقط قرمز راحت پیدا میشه
ابتدا نور بسیار عالی و خیره کننده ای داشتند ولی به مرور نورشون کم شد
چند وقت پیش یه سگمنت زرد خاموش شد،خیال کردم آیسی سوخته ولی بعد بررسی دیدم سگمنت سوخته.چند روز بعد هم از سگمنت های نارنجی ولتمتر یکی خاموش شد!!!
به اشتباه داخل شماتیک سگمنت ها کاتد مشترک قید شده اند در حالی که مثبت یا همون آند سگمنت ها مشترک هست و به خروجی رگولاتور وصل شده اند
7107 مصرف ناچیزی داره و همون 5 ولت رو با افت بسیار ناچیزی به سگمنت ها وصل میکنه
https://s25.picofile.com/file/8452952592/2022_09_09_11_29_55.jpg
اگر در شماتیک دقت کنید کاتد سگمنت ها به آیسی و آند مشترکشون هم به VCC وصل شده
ولتاژ کاری سگمنت قرمز رو 1.8 تا 2.2 ولت ذکر میکنند و توصیه میکنند با 200 تا 220 اهم درایور بشه
یه پتانسیومتر 1K بین راه آند مشترک و VCC قرار دادم
وقتی مقدارش 1 کیلو باشه نور سگمنت ها خیلی کم میشه و دو سر سگمنت ها ولتاژ 4.91 ولت رو نشون میده و وقتی مقدارش صفر باشه ولتاژ 2.02 ولت دو سر سگمنت ها آشکار میشه و نورشون عالی میشه
سؤال مهم:
سگمنت های تو بازار بدرد نخور هستند یا ولتاژی که بهشون اعمال میشه غیر مجازه؟این قرمز ها رو دوباره نسوزونم
اگر باید با مقاومت جریان رو محدود کرد چه مقدار و در مسیر آند مشترک یا کاتد؟
از تجربیات خودتون پیرامون درایو کردن سگمنت ها بگید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
706
1,376
استان گلستان
سلام و خسته نباشید خدمت همه تعمیرکاران مهندسان اساتید
بنده این مدار رو با تغییراتی در PCB طراحی کرده و ساختم
78L05 خروجی ضعیفی داشت و بعد از داغ شدن بخاطر نوسان خروجی، عملکرد مدار رو مختل میکرد
با 7805 جایگزین کردم و مدار به ثبات رسید و دقیق کالیبره شد.البته مدار 300 میلی آمپر مصرف داره و در صورتی که ولتاژ زیادی به رگولاتور وارد بشه خیلی داغ میکنه یا باید خنک بشه یا ولتاژ کم بشه
روی ولتمر سون سگمنت دو رقمی نارنجی رنگ گذاشته بودم و روی آمپرمتر زرد رنگ،غافل از اینکه این رنگ ها عتیقه هستند و تو بازار فقط قرمز راحت پیدا میشه
ابتدا نور بسیار عالی و خیره کننده ای داشتند ولی به مرور نورشون کم شد
چند وقت پیش یه سگمنت زرد خاموش شد،خیال کردم آیسی سوخته ولی بعد بررسی دیدم سگمنت سوخته.چند روز بعد هم از سگمنت های نارنجی ولتمتر یکی خاموش شد!!!
به اشتباه داخل شماتیک سگمنت ها کاتد مشترک قید شده اند در حالی که مثبت یا همون آند سگمنت ها مشترک هست و به خروجی رگولاتور وصل شده اند
7107 مصرف ناچیزی داره و همون 5 ولت رو با افت بسیار ناچیزی به سگمنت ها وصل میکنه
https://s25.picofile.com/file/8452952592/2022_09_09_11_29_55.jpg
اگر در شماتیک دقت کنید کاتد سگمنت ها به آیسی و آند مشترکشون هم به VCC وصل شده
ولتاژ کاری سگمنت قرمز رو 1.8 تا 2.2 ولت ذکر میکنند و توصیه میکنند با 200 تا 220 اهم درایور بشه
یه پتانسیومتر 1K بین راه آند مشترک و VCC قرار دادم
وقتی مقدارش 1 کیلو باشه نور سگمنت ها خیلی کم میشه و دو سر سگمنت ها ولتاژ 4.91 ولت رو نشون میده و وقتی مقدارش صفر باشه ولتاژ 2.02 ولت دو سر سگمنت ها آشکار میشه و نورشون عالی میشه
سؤال مهم:
سگمنت های تو بازار بدرد نخور هستند یا ولتاژی که بهشون اعمال میشه غیر مجازه؟این قرمز ها رو دوباره نسوزونم
اگر باید با مقاومت جریان رو محدود کرد چه مقدار و در مسیر آند مشترک یا کاتد؟
از تجربیات خودتون پیرامون درایو کردن سگمنت ها بگید

درود،
تقریبا تنها قطعاتی که نوع بدرد نخور ندارن همین سگمنت ها هستن.
سگمنت های قرمز نباید ولتاژ بیشتر از 2.1 ولت دریافت بکنن (2 ولت عالی هست )
مقاومت 100 اهم مناسب هست.

آخرین ویرایش:

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
درود،
تقریبا تنها قطعاتی که نوع بدرد نخور ندارن همین سگمنت ها هستن.
سگمنت های قرمز نباید ولتاژ بیشتر از 2.1 ولت دریافت بکنن (2 ولت عالی هست )
مقاومت 100 اهم مناسب هست.

بابت پاسخ دهی ممنون
خب بدون مقاومت دو سر هر سگمنت 2.02 ولت می افته ولی بعد مدتی سوختند اون سگمنت های قدیمی
100 اهم رو برا هر کاتد بگذارم یا یکی وات بالا برا آندها؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
من تغذیه 5 ولت را از ای سی FR9888 استفاده کردم و از 8 ولت تا 18 ولت میتواند ورودی باشد به هیچ عنوان هم گرم نمیشود و اند را هم مستقیم به 5 ولت زدم .
دو تا هم درست کردم هیچ مشکلی هم ندارد

اشتباه تصیح شد

پیوست‌ها

• 148.8 کیلوبایت بازدیدها: 86
  • 194.9 کیلوبایت بازدیدها: 89
  • 93.2 کیلوبایت بازدیدها: 90
  • 824.4 کیلوبایت بازدیدها: 90
  • 1,021.1 کیلوبایت بازدیدها: 88
آخرین ویرایش:

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
کاتد را هم مستقیم به 5 ولت زدم

بابت مشارکت شما ممنونم
اما باید در مورد بعضی اصطلاحات توافق کنیم
قطب منفی یا گراند LED رو کاتد و قطب مثبت اون رو آند میگیم
اگه توجه کرده باشید منفی سگمنت ها به 7107 و مثبت اونها مشترکا به تغذیه 5 ولت باید وصل بشه
پس شاید منظور شما این بوده که آند رو به خروجی مثبت تغذیه سوییچینگ وصل کردید
از شماتیک خودتون فقط بخش تغذیه رو قرار دادید و جزئیات طراحیتون پنهانه نمیتونم بقیه مدار رو بررسی کنم
سگمنت های شما تک رقمی هست و به هر آیسی سه تا رو وصل کردید اما در مدار این تاپیک چهار عدد وصله
منبع تغذیه های شما شبانه روز روشن هستند؟
سگمنت هاتون قرمزه؟

آخرین ویرایش:
بالا