آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روی لگوی اپل گیر کردن بعد از اپدیت لپ تاپ power bookG4

kadkhod

کاربر
2020-08-02
6
1
38
با سلام خدمت دوستان
بنده از طریق کابل لن مودم به اینترنت متصل شدم و اقدام به اپدیت لپ تاپ خود کردم که بعد از گذشت چند ساعت روی لگوی اپل گیر کرد وهمچنان نیز بعد از روشن کردن فقط لگو را نمایش میدهد و یک دایره ای که در حال چرخش است، لطفا کمک کنید مشکل را حل کنم با تشکر

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
دوست عزیز بایوس پروگرام کنید مشکل صددر صد حل می گردد.

kadkhod

کاربر
2020-08-02
6
1
38
عرض ادب خدمت استاد عزیز
خیلی ممنون از راهنمایی شما ،فقط جسارتا میتونید بیشتر توضیح بدید چه جوری باید بایوس پروگرام بکنم؟؟؟
ممنون از لطف شما

kadkhod

کاربر
2020-08-02
6
1
38
عرض ادب خدمت استاد عزیز
خیلی ممنون از راهنمایی شما ،فقط جسارتا میتونید بیشتر توضیح بدید چه جوری باید بایوس پروگرام بکنم؟؟؟
ممنون از لطف شما

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود دوست عزیز برای پروگرام کردن بایوس باید دستگاه پروگرامر داشته باشید اگر ندارید میتوانید ببرید پیش یک تعمیرکار براتون سریع پروگرام می کنه
برای پروگرام کردن باید پشت لپتاپ باز بشه آی سی بایوس برداشته بشه بعد روی دستگاه پروگرامر نصب بشه بعد برنامه این مدل لپ تاپ روی بایوس ریخته شود بعد دوباره بایوس روی برد لپ تاپ نصب شود لپ تاپ مثل روز اول بدون هیچ مشکلی کارمیکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kadkhod

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سپاس فراوان دوست عزیز

قبل از رسیدن به مرحله لوگو موقعی سیستم را روشن می کنید کلید option را نگه دارید و ببینید وارد محیط ریکاوری میشه یا نه؟
اینم تست کن:
cmd+R

به صورت معمول چنین محیطی هست و از طریق cd یوتیلیتی میشه آپدیت رو برگردوند و درست کرد. مگه اینکه پارتیشن ریکاوری رو حذف کرده باشید.
حتی شنیدم یک حالت هم داره میتونی هارد رو کلا کلین کنی و بعد به اینترنت وصل بشی خودش اینترنت ریکاوری رو نصب میکنه. یک همچین چیزی. من زیاد با اپل کار نکردم ولی میدونم راه حل هایی داره

kadkhod

کاربر
2020-08-02
6
1
38
با سلام حدمت شما
بله وارد فهرست بوت میشه، ولی سی دی یوتیلیتی ندارم از کجا میتونم تهیه کنم؟؟؟
ممنون از لطفتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام حدمت شما
بله وارد فهرست بوت میشه، ولی سی دی یوتیلیتی ندارم از کجا میتونم تهیه کنم؟؟؟
ممنون از لطفتون

حواستون فقط باشه ممکنه فایلهاتون پاک بشه. ببینید من همانطور که قبلا عرض کردم زیاد با مک بوک کار نکردم. کاری که میگم رو انجام بدید اگر نشد از جاهای دیگه تحقیق کنید چون مطمئنم میتونید ریکاوری کنید.
موقع بوت شدن کلید های Cmd + Option + R رو نگهدارید. عبارت Starting Internet Recovery روی صفحه نمایش باید بیاد یک کره که شروع به چرخیدن میکنه بعد میتونید کلیدها رو رها کنید. حتما سیستم به اینترنت وصل باشه. باید اینجا منتظر بمونید تا دانلود از اینترنت تمام بشه. یک نوار روی صفحه میفته که شروع به حرکت کردن میکنه.
اگر دیدین نوار ظاهر نشد به اینترنت وصل نیستید روی نام وایرلس خودتون کلیک کنید و رمزتون رو بزنید تا به اینترنت وصل بشه.

بعد که دانلود تمام بشه به شما گزینه Disk Utility رو نشون میده. روش کلیک کنید و بزنید continue . بعد دیسک خودتون با نام Macintosh HD رو می تونید انتخاب کنید و فرمت هم روی Mac OS Extended (Journaled) حتما باشد و بزنید Erase و سپس quite کنید برگردید دوباره به یوتیلیتی و اینبار گزینه reinstall OS رو انتخاب کنید تا دوباره سیستم عامل نصب بشه. اینجا گزینه restore هم دارید که میتونید قبل از پاک کردن هارد اون رو تست کنید شاید اگر بک آپ داشته باشید ری استور کنه و مشکل بدون از دست دادن اطلاعات حل بشه.

image3-01-macOS-Utilities.jpg
image4-02-macOS-Disk-Utility.jpg
image5-03-macOS-Reinstall-Choose-Drive.jpg

بالا