آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل پروتکت در آمپلیفایر BRAXTON

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,239
4,254
سلام آمپلی موردنظر کمی دستکاری شده بود اصلا روشن نمیشد یک ترانزیستور a733 خراب بود تعویض کردم چراغ پروتکت روشن شد ،اکثر قطعات تست شد آیسی tl494 هم تعویض کردم برطرف نشد، با یک لامپ تست پایه ۳ و ۱۶ را تحریک میکنم از حالت پروتکت خارج و صدا می آید حالا نمیدانم جای ترانزیستورها جابجا شده یا مشکل دیگری دارد لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر. IMG_20200805_59340.jpgIMG_20200805_50753.jpgIMG_20200805_37170.jpg ترانزیستورهاییکه علامت زده شده با حرف c c945 هست و با حرف a a733IMG_20200805_17971.jpg

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود
دوست عزیز جناب مرتضی
در ابتدا بفرمایید جریان کشی مدار به چه صورت میباشد ؟
آیا تعمیرکار قبلی ترانزیستورهای قدرت صدا رو هم تعویض نموده بوده ؟
هنگامی که ترانزیستورهای بخش قدرت آسیب میبینند
فت های تغذیه آمپر میکشن تا بسوزن
آیا از جانب فت مطمعن هستید؟

ضمنا تحریک پایه ۳ و ۱۶ به چه منظوری انجام میشود؟

آخرین ویرایش:

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,239
4,254
درود
دوست عزیز جناب مرتضی
در ابتدا بفرمایید جریان کشی مدار به چه صورت میباشد ؟
آیا تعمیرکار قبلی ترانزیستورهای قدرت صدا رو هم تعویض نموده بوده ؟
هنگامی که ترانزیستورهای بخش قدرت آسیب میبینند
فت های تغذیه آمپر میکشن تا بسوزن
آیا از جانب فت مطمعن هستید؟

ضمنا تحریک پایه ۳ و ۱۶ به چه منظوری انجام میشود؟

درود مهندس آمپرکشی ندارد فتها هم در حالت راه اندازی دستی کار میکنند بدون حرارت و صدا هم هست (البته فون) تا جاییکه دقت کردم چیزی تعویض نشده بود فقط یک ترانزیستور a733 جاساز کرده بودند با جابجایی پایه ها و یک سیم از منفی روی آیسی داده بودند دقیقا نمیدانم کدام پایه بود احتمالا پروتکت را دور زده بودند.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود مهندس آمپرکشی ندارد فتها هم در حالت راه اندازی دستی کار میکنند بدون حرارت و صدا هم هست (البته فون) تا جاییکه دقت کردم چیزی تعویض نشده بود فقط یک ترانزیستور a733 جاساز کرده بودند با جابجایی پایه ها و یک سیم از منفی روی آیسی داده بودند دقیقا نمیدانم کدام پایه بود احتمالا پروتکت را دور زده بودند.

تحریک پایه 3 و16 که گفتی توسط لامپ تست انجام دادی برام جالب بود اگر ممکن هست بفرمایید تحریک پایه 3 16 آیا بابت رفع پروتکت بوده ؟

ضمنا تغذیه آیسی رو بررسی ننودید
ایا اوکی میباشد ؟

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,239
4,254
پایه ۳ فیدبک هست و پایه ۱۶ in ، چیز خاصی نیست با تحریک پایه یاد شده مدار دستی راه اندازی میشود مثل درایور بکلایت ، بنده دستی راه اندازی کردم ببینم چیزی داغ میشود یا علائم حیاتی دارد یا خیر که درست بودند شک خودم دوروبر آیسی هست، در اکثر آمپلیها برق ریموت به یک ترانزیستور مثلا ۳۲۰۵ رفته سپس تقسیم میشود ولی این مدار فرق میکند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

~modern~

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-08-18
535
1,115
سمنان
سلام
ظاهرا این عیب از قبل روی آمپ بوده و پروتکتور رو غیر فعال کرده بودن
با گراند کردن پین ۳ ایسی ۴۹۴ پروتکتور غیر فعال میشه
اگر در این حالت همه چی درسته و شما فون دارید و جریان کشی اضافه هم ندارید
ترانزیستورهای منفی مینیاتوری که بین پوش پولهای قدرت هر کانال هست و مسیرشون رو شارژ قلع کنید
اگر باز هم عیب برطرف نشد باید مسیر پین های ۱ و ۲ و ۱۵و۱۶ ایسی ۴۹۴ رو پیگیری کنید تا سردی قلع یا احیانا قطعه خراب رو‌پیدا کنید
در نهایت بعد از رفع عیب حتما پین ۳ رو از گراند آزاد کنید تا پروتکتور فعال بشه و خسارت به بار نیاره

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,239
4,254
سلام تشکر ویژه از جناب مهندس modern چون این بخش عنوان صحیحترین پاسخ ندارد نتوانستم انتخاب کنم ولی شخصا از ایشان سپاسگذارم، مدار را کلا تجدید لحیم کردم جواب نداد، مسیر هر دو کانال به آیسی را قطع کردم پروتکت رفع شد پس مشخص شد که از بخش تغذیه نیست سپس[hide]یک سمت کانال را وصل کردم پروتکت نشد ولی کانال بعدی را وصل کردم پروتکت شد که در مسیر یک ترانزیستور c945 بود که تعویض کردم مشکل برطرف شد[/hide] دوستان تشکر از مهندس modern فراموش نشود ، :eek:ok:IMG_20200805_57204.jpg

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام تشکر ویژه از جناب مهندس modern چون این بخش عنوان صحیحترین پاسخ ندارد نتوانستم انتخاب کنم ولی شخصا از ایشان سپاسگذارم، مدار را کلا تجدید لحیم کردم جواب نداد، مسیر هر دو کانال به آیسی را قطع کردم پروتکت رفع شد پس مشخص شد که از بخش تغذیه نیست سپسhidden content may not be quoted دوستان تشکر از مهندس modern فراموش نشود ، :eek:ok:مشاهده فایل‌پیوست 168871

تشکر از شما مهندس بزرگوار بابت اعلام نتیجه
همچنین تشکر از حذور مهندس ~modern~ بزرگوار
ایشان از اساتید قدیمی و باتجربه میباشند
امیدوارم در روزهای آتی بیشتر بتونیم از تجربیات ایشان استفاده نماییم

~modern~

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-08-18
535