آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سو سو زدن چراغ روغن پراید مشکل بسیار اساسی

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
با سلام وقت بخیر
همونطور که می دونید مکانیک ها هر کدوم نظر خاص خودشون رو دارن و متاسفانه هیچ کدوم به یه نظر واحد برای حل مشکل پر پر زدن چراغ روغن پراید نمی رسن.
و این شد که مجبور شدم تاپیک بزنم.

من همین یک ماه پیش به صورت اساسی موتور ماشین رو آوردم پایین و سرسیلندر کامل و رینگ و یاتاقان و چیزایی که برای تعمیر اساسی نیاز بود رو عوض کردم، سیلندر و سر سیلندر رفته تراش کاری میلنگ هم سایز یاتاقان 25 ...
اما بعد از چند روز که تو ترافیک بودم فهمیدم در دور های پایین چراغ روغن ماشین پر پر می زنه و موقعی که گاز میدم چراغ خاموش میشه.برگشتم پیش مکانیک گفت برو روغن و فیلتر عوض کن رفتم روغن با کیفیت ریختم ولی مشکل حل نشد.بعد رفتم فشنگی روغن رو هم عوض کرد ولی بازم حل نشد.رفتم پیش یه مکانیک دیگه گفت از یاتاقان هات هست گفتم موتور اساسی تعمیر شده گفت برو دیاگ بزن.رفتم دیاگ زدم مشکلی نداشت ولی چراغ روغن همچنان پرپر می زنه.
حالا موندم دیگه چیکار کنم.کسی از دوستان هست که این مشکل رو داشته و الان حل شده؟

شرح حال کار های که انجام دادم!
4 بار فشنگی عوض کردم بار آخر با نیم لیتر روغن استارت زدم و از کارکرد درسته فشنگی مطمعن شدم.
اویل پمپی که وصل کردم مارک ایزل ترک هست! دو بار اویل پمپ نو رو عوض کردم
4 بار سرویس روغن رفتم و حتی فیلتر روغن سرکان که بهترین هست انداختم!
بار آخر موتور شور ریختم و موتور رو به مدت 10 مین شستشو دادم اما نتیجه نگرفتم!

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
با سلام وقت بخیر
همونطور که می دونید مکانیک ها هر کدوم نظر خاص خودشون رو دارن و متاسفانه هیچ کدوم به یه نظر واحد برای حل مشکل پر پر زدن چراغ روغن پراید نمی رسن.

من همین یک ماه پیش به صورت اساسی موتور ماشین رو آوردم پایین و سرسیلندر کامل و رینگ و یاتاقان و چیزایی که برای تعمیر اساسی نیاز بود رو عوض کردم، سیلندر و سر سیلندر رفته تراش کاری میلنگ هم سایز یاتاقان 25 ...
اما بعد از چند روز که تو ترافیک بودم فهمیدم در دور های پایین چراغ روغن ماشین پر پر می زنه و موقعی که گاز میدم چراغ خاموش میشه.برگشتم پیش مکانیک گفت برو روغن و فیلتر عوض کن رفتم روغن با کیفیت ریختم ولی مشکل حل نشد.بعد رفتم فشنگی روغن رو هم عوض کرد ولی بازم حل نشد.رفتم پیش یه مکانیک دیگه گفت از یاتاقان هات هست گفتم موتور اساسی تعمیر شده گفت برو دیاگ بزن.رفتم دیاگ زدم مشکلی نداشت ولی چراغ روغن همچنان پرپر می زنه.

4 بار فشنگی عوض کردم بار آخر با نیم لیتر روغن استارت زدم و از کارکرد درسته فشنگی مطمعن شدم.
درود
شما فشار روغن رو بوسیله فشار سنج هایی که جای مهزه زوغن میبندن چک کن اگه نرمال بود ممکنه بدلیل خرابی مهره روغن باشه اگه پایین بود میتونه از اویل پمپ باشه یا از فیلتر روغن یا گرفتگی مجاری روغن باشه . یا ممکنه از جایی مثل میل لنگ نشت داشته باشه

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
درود
شما فشار روغن رو بوسیله فشار سنج هایی که جای مهزه زوغن میبندن چک کن اگه نرمال بود ممکنه بدلیل خرابی مهره روغن باشه اگه پایین بود میتونه از اویل پمپ باشه یا از فیلتر روغن یا گرفتگی مجاری روغن باشه . یا ممکنه از جایی مثل میل لنگ نشت داشته باشه

وقت بخیر با تشکر از شرکت شما در تاپیک
تو تاپیک هم گفتم 4 بار فشنگی عوض شده موضوع کم بودن فشار قطعیه!
اما زمانی این اتفاق می افته که روغن خیلی شله !
یعنی ماشین داغه داغه

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
مسیر سیم کشی فشنگی رو چک کردین؟ ممکنه جایی از سیمش لخت شده باشه و با لرزش موتور باعث بشه که سیم اتصالی کنه و چراغ روغن روشن بشه

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
مسیر سیم کشی فشنگی رو چک کردین؟ ممکنه جایی از سیمش لخت شده باشه و با لرزش موتور باعث بشه که سیم اتصالی کنه و چراغ روغن روشن بشه

سلام
اگر اتصالی باشه باید تو دور بالا هم بزنه
خیر اتصالی نداره چک شده!

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
وقت بخیر با تشکر از شرکت شما در تاپیکتو تاپیک هم گفتم 4 بار فشنگی عوض شده موضوع کم بودن فشار قطعیه!اما زمانی این اتفاق می افته که روغن خیلی شله !یعنی ماشین داغه داغه
احتمال داره وقتی موتور داغ میشه یه قطعه منبسط بشه و با عث فرار روغن بشه ، صدای اضافی نداره خودرو؟

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
با سلام وقت بخیر

با سلام
روغن از اویل پمپ بوسیله یه سری مجراها به سرسیلندر و فشنگی روغن میرسه که در صورت سلامت کامل اویل پمپ اون مجراها ممکنه گرفته باشه
که معمولا تو کارای بزن در رویی یا ناشی بازی به اصطلاح مکانیکها از این دست اتفاقات زیاد میوفته

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SamaNInc

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
احتمال داره وقتی موتور داغ میشه یه قطعه منبسط بشه و با عث فرار روغن بشه ، صدای اضافی نداره خودرو؟

ممکنه باشه
اما موتور صدای غیر عادی نداره.
و همینطور اینکعه اگر قطعه ای منبسط میشه کدوم میتونه باشه ک جلوی فشار روغن تو دور کم رو بگیره؟!

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
با سلام
روغن از اویل پمپ بوسیله یه سری مجراها به سرسیلندر و فشنگی روغن میرسه که در صورت سلامت کامل اویل پمپ اون مجراها ممکنه گرفته باشه
که معمولا تو کارای بزن در رویی یا ناشی بازی به اصطلاح مکانیکها از این دست اتفاقات زیاد میوفته

بله دقیقا از طریق یک مجرا به کوچیکی بند انگشت به بالای سیلندر با فشار خیلی بالا میره
اما این موضوع در مقابل چشمای خودم به صورت کامل شستشو شده و اطمینان دارم از اینکه این مجرا باز هستش

بالا