آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست نقشه پاور ماینر جهت تقدیم تحلیل و الگوریتم عیب یابی

Max8050

کاربر vip
کاربر
2019-05-28
138
818
32
راستش پیچیدگی قسمتهای مختلف و قطعات ریز اس ام دی به قدری هست که من ترجیح دادم به صورت گفتن کلیات و عیوب احتمالی و نشانه ها پیش برم.
اما اگه فرصتی بود برای تهیه نقشه برد خوشحال می‌شدم که حداقل بخشی از اون رو استخراج کنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
راستش پیچیدگی قسمتهای مختلف و قطعات ریز اس ام دی به قدری هست که من ترجیح دادم به صورت گفتن کلیات و عیوب احتمالی و نشانه ها پیش برم.
اما اگه فرصتی بود برای تهیه نقشه برد خوشحال می‌شدم که حداقل بخشی از اون رو استخراج کنم

درود

از اقدام شما استقبال و از زحمات شما قدردانی کردم .
اما هدف اصلی و نهایی ، تحلیل کلیه جزئیات سیستم است و اگه جزئیات را تحلیل و بررسی کنیم ، شبیه تغذیه های سوئیچینگ ، دیگه توی مشتمون هست و میتونیم هر کاری باهاش بکنیم و هر حرکتی قابل پیش بینی میشه .

اما الان می بینم بواسطه تجربه عملی توصیه هایی میشه که بسیاری از آنها با احتمال زیاد خطرناکه و صدمات جبران ناپذیری وارد میکنه.

البته شبیه گوله سیمی که بجای فیوز نصب میشه و غالبا با ابراز خوشحالی همراهه و نمیدونن تا زمانیکه ناهنجاری اتفاق نیافتاده خسارتی به بار نمیاره اما بمحضی که حادثه ناهنجاری اتفاق بیافته فقط گوله سیم سالم میمونه ،
اینجا هم عواقب تغییرات کیلویی قابل پیش بینی نیست که سیستم در زمان بروز حادثه چه عکس العملی نشون میده .

اما اگه جزئیات سیستم بررسی و تحلیل بشه کلیه حالت ها قابل ارزیابی هست و با اصول علمی هر ابتکاری هم مقدور و میسر میشه .
شبیه اقدامات و راهکارهایی که در تغذیه های سوئیچینگ مطرح و فراگیر شد.

سپاس

امیرجعفری

کاربر
2021-04-23
11
38
31
سلام مهندس جان خسته نباشید.استادعزیز ماینر من بعد۵روز کارنکرد آکبند بود داخل باکس بود دما و دور فنا کاملن نرمال بود.یهو تراهش صفرشد و بعد خاموش روشن و فریمور زدنو وخلاصه هرکاری کردم ماینر روشن نشد.پاور روشن میشه فنا کار میکنه.ولی توی کرنل نوشته ک ولتاژ روی ۱۷تنظیم بشه ک ولتاژ فعلیش دهونیم تایازده هست.ایرادازکجاس مهندس جان.ب خیلی ازتعمیرکارا گفتم ولی میگن بایدبازکنیم تابفهمیم مشکل چیه.منم چون داروندارم همین یدونه تی ۱۷هست و همین مونده برام نمیتونم ب هرکسی اعتمادکنم دستگاه رو بدم بهش ک خدامیدونه چیکاربکنه باهاش.شما میتونید کمکم کنید؟؟ایا ایراد پاوره یا قطعات دیگه.اصلن تراهش نداره و بعید میدونم هرسه تا هشبردباهم ازکاربیوفتن.ممنون میشم بطورتخصصی و انشاا...قطعی مشکل دستگاه من رو بفرمایید.باتشکر

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
سلام مهندس جان خسته نباشید.استادعزیز ماینر من بعد۵روز کارنکرد آکبند بود داخل باکس بود دما و دور فنا کاملن نرمال بود.یهو تراهش صفرشد و بعد خاموش روشن و فریمور زدنو وخلاصه هرکاری کردم ماینر روشن نشد.پاور روشن میشه فنا کار میکنه.ولی توی کرنل نوشته ک ولتاژ روی ۱۷تنظیم بشه ک ولتاژ فعلیش دهونیم تایازده هست.ایرادازکجاس مهندس جان.ب خیلی ازتعمیرکارا گفتم ولی میگن بایدبازکنیم تابفهمیم مشکل چیه.منم چون داروندارم همین یدونه تی ۱۷هست و همین مونده برام نمیتونم ب هرکسی اعتمادکنم دستگاه رو بدم بهش ک خدامیدونه چیکاربکنه باهاش.شما میتونید کمکم کنید؟؟ایا ایراد پاوره یا قطعات دیگه.اصلن تراهش نداره و بعید میدونم هرسه تا هشبردباهم ازکاربیوفتن.ممنون میشم بطورتخصصی و انشاا...قطعی مشکل دستگاه من رو بفرمایید.باتشکر

درود

متاسفانه برای تغذیه دستگاههای خانگی هم که تجربه فراوانی دارم بدون نقشه ، کاری از من ساخته نیست و فقط تعویض تصادفی قابل اجراست که زیانبار و ناصحیح است و در خصوص تغذیه شما که تجربه هم ندارم تکلیف ناتوانی من مشخص و معلومه .

اما اگه بدون بار ، ۱۰ ولته ، پاور خرابه و قاتل پاور ، حرارت غیرمجاز قطعه است نه حرارت محیط.

و لذا هرچند بدون بررسی نقشه قابل ارزیابی نیست اما اگه بدون بار حدود ۱۰ولته با احتمال زیاد ، تغذیه اصلی سالمه و یکی از تغذیه های جانبی پاور خرابه .

و با توجه به اطمینان شما نسبت به حرارت پاور ، بنظر میرسه از تمهیدات نامناسب مجزا و اضافی برای مبادله حرارت استفاده کرده اید و موجبات افزایش رطوبت و تولید ضایعات ناشی از واکنش شیمیایی را فراهم کرده اید که در اینصورت با چشم دیده میشه و ابتدا باید تمیز کنید و اگه افاقه نکرد باید عیب را در بخش مورد نظر که ضایعات ناشی از رطوبت بوده ، جستجو کنید.
متاسفانه بدون نقشه ، توانایی بیشتری ندارم.

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
با سلام خدمت استاد گرامی
از اینکه باز هم قبول زحمت کردید تشکر.
یه فایل pdf از پاور t17 شرکت انت ماینر هست. کامل تر از این تا الان ندیدم
https://www.zeusbtc.com/manuals/repair-guide/Antminer-APW9-power-supply-repair-guide.pdf

درود بر سرآغاز عزیز

پس از طرح این تاپیک ، کرور کرور ، وعده شده اما اولین نقشه رو شما محبت فرمودید که هرچند غالب نقشه ناخوانا و با ضعف چشمم ناخواناتر میشه اما بسیار ارزنده و باارزش هست و کمک شایان توجهی می‌کنه .

یک نمونه اوراق و متفاوت با نقشه ای که ارسال فرمودید ، ارسال شده که با توجه به ضعف بینایی ، بااستفاده از لوپ هم بسیار به کندی پیش میره و عاجزم کرده.

مجددا از محبت و لطف بسیار با ارزش شما ممنون متشکرم.

سپاس

atteesh

کاربر
2010-04-03
19
51
وجود نقشه برای کسی خوبه که دانش استفاده از ان را داشته باشد متاسفانه بسیاری از تعمیرکاران پاور و دستگاههای ماینر اصولا دانشی فقط در حد تعویض دوشاخه سیم برق و یا نهایتا فیوز سوخته و در اوج تجربه !! تعویض قطعاتی که کاملا سوختگی و آسیب انها علنی باشد . این افراد متاسفانه باعث اوراق شدن و از رده خارج شدن دستگاههای مردم هستند و بعضا دیده شده با جابجا کردن قطعات بین دو پاور باعث از بین رفتن هر دو و گسترش خرابی های دستگاه و حتی به تخریب فیزیکی برد منجر شده .

atteesh

کاربر
2010-04-03
19
51
با سلام خدمت استاد گرامی
از اینکه باز هم قبول زحمت کردید تشکر.
یه فایل pdf از پاور t17 شرکت انت ماینر هست. کامل تر از این تا الان ندیدم
https://www.zeusbtc.com/manuals/repair-guide/Antminer-APW9-power-supply-repair-guide.pdf

پاور های شرکت بیت ماین که در توان های مختلف برای سری های مختلف دستگاههای انت ماینر تولید شده است جزو یکی از بهترین پاورهای موجود در صنعت ماینینگ هستند هم از نظر ثبات و پایداری ولتاژ هم از نظر دوام و عدم وجود باگهای طراحی و طکل عمر مفید بسبار بالا در نقشه فوق که مربوط به سری apw9 این مجموعه فوق العاده پاور است در اصل دو پاور در یک کیس ادغام شده است و شما از هر طبقه دو تا مشاهده میکنید البته فقط کنترلر اصلی نوسان ساز به شماره fan7688 که امکان داریو کردن همزمان دو ترانس پالس ساز درایور های ماس فت در مدار اولیه مبدل dc به dc را دارد بصورت تکی در این پاور قرار داده شده است . در سری های دیگر بیت ماین هم شما طراحی کاملا مشابه با این را خواهید داشت مثلا در apw3++ یا apw7 .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
پاور های شرکت بیت ماین که در توان های مختلف برای سری های مختلف دستگاههای انت ماینر تولید شده است جزو یکی از بهترین پاورهای موجود در صنعت ماینینگ هستند هم از نظر ثبات و پایداری ولتاژ هم از نظر دوام و عدم وجود باگهای طراحی و طکل عمر مفید بسبار بالا در نقشه فوق که مربوط به سری apw9 این مجموعه فوق العاده پاور است در اصل دو پاور در یک کیس ادغام شده است و شما از هر طبقه دو تا مشاهده میکنید البته فقط کنترلر اصلی نوسان ساز به شماره fan7688 که امکان داریو کردن همزمان دو ترانس پالس ساز درایور های ماس فت در مدار اولیه مبدل dc به dc را دارد بصورت تکی در این پاور قرار داده شده است . در سری های دیگر بیت ماین هم شما طراحی کاملا مشابه با این را خواهید داشت مثلا در apw3++ یا apw7 .

درود

ضمن تشکر بسیار و تقدیر بیشمار ، بابت اطلاعاتی که عنایت فرمودید و استفاده کردیم و ضمن تایید نکاتی که در خصوص اغلب مدعیان این صنعت مطرح فرمودید و مصداق آن کلیپهای آموزشی موجود اینترنت و فضای مجازی است که بیش از هر چیز شدت ضعف و ناتوانی مدعی را شفاف میسازد .

و اگرچه ضعف و ناتوانی انسان ، عیب و عار نیست و بلکه انگیزه ای جهت رشد و تقویت ناتوانی هاست و توانایی هر حاذق زبردستی حاصل تلاش و ممارست و طریق صائبی است که در راستای رفع نواقص و ناتوانی های بدوی خود سپری نموده و شایسته تقلید و تقدیر است .

اما شوربختانه بسیارانی از فقرای علم و فن با وجود ضعف و ناتوانی فاحش علمی و فنی ، مدعی توانایی و آموزش گردیده اند که نه تنها فراتر از عیب و عار ، بلکه بموجب تحمیل خسارات جبران ناپذیر و نابخشودنی ، مصداق مسئولین نالایقی هستند که در هر زمینه ای با وقاحت بی سابقه ، رکورد های خود را مایه حیرت و الگوی جهان پیشرفته اعلام میکنند ، اما عملا دستاوردی جز ویرانی های کشور زرخیز و توانمند نداشته اند.

به هر روی با توجه به بکارت این صنعت که دسترسی به منابع و اطلاعات لازم را دشوار می‌سازد ، امیدوارم دوستانی که در این خصوص هر گونه اطلاعات و دیتاشیت ، هرچند مشکوک و ناصحیح در دسترس دارند ، عنایت و ارسال فرمایند تا با جبران کاستی ها ، اطلاعات و دانش ارزنده تری ، تجمیع و تدوین گردد و بهره برداری از آنان را در راستای تحلیل این سیستم تسهیل سازد و گام مثبتی در این صنعت میسر و مقدور گردد .

مجددا از زحمات ارزنده همراهان گرامی ممنون و متشکرم.

سپاس فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
درود

امید است یاری همراهان عزیز و گرامی متوقف نگردد و با توجه به اطلاعات ارزشمندی که حاصل گردیده و تلاش و زحمات قابل تحسینی که تحمل شده ، استمرار و تداوم یابد و منتهی به دستاورد قابل توجه و ارزنده ای گردد.

لذا ضمن تحسین و تقدیر مجدد بابت زحماتی که تقبل شده ، در انتظار زحمات تکمیلی و ارزنده آتی شما هستم.

سپاس و تقدیر

پیوست‌ها

• 2.6 مگابایت بازدیدها: 469
آخرین ویرایش:
بالا