آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جوش ضعیف و حالت ریپ زدن زیر بار

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام آقا مهران تمام این ۸ دستگاه صفر هستن بجز یکی همه توسط فروشنده مولتی ترن ها برای افزایش قدرت دستکاری شدن و از حالت کالیبره خارج شدن با دستگاه آکبند مقایسه انجام شده حتی زیر لوپ مقایسه کردم اصلا نمیشه بازم چشم با ۲۴ خارجی هم تست میکنم

اگر شرکت سازنده صلاح میدونست قدرت جوش رو ماکزیمم میزاشت و یا مولتی ترن رو حذف میکرد
به دلیل اینکه اکثرا جنس ها اصل نیستند توان کمتری دارند حرارت بیشتری دارند و اکثرا فن معمولی دور پایین میزارند جریان بیش از اندازه کشیدن باعث کم کردن طول عمر دستگاه میشه بنابر این معمولا یک مقدار از توان ماکزیمم کمتر انتخاب میکنند که دستگاه به این زودی ها خراب نشه
برای تنظیم مولتی ترن هارو باید از مدار خارج کنی و اهم پایه وسط به سمت راستی و پایه وسط به سمت چپی رو یاد داشت و در دستگاه خراب مانند آن تنظیم کنی.
من خودم توسط مولتی متر کلمپی dcکه قابلیت اندازه گیری جریان dc داره کالیبره میکنم
2 تا مولتی متر ها یا بعضی دستگاه ها مربوط به نشان گر جریان هست
یک مولتی ترن برد اسیلاتور ایستاده هست
یکی هم برای جریان خروجی دستگاه
در خصوص عملکرد دستگاه هم بیشتر توضیح بده که جوش میده جوش ضعیف میده باید حتما آمپر رو در ماکزیمم قرار بدی تا الکترود آب بشه یا اینکه اصلا جوش نمیده یا الکترود میچسبه به کار و...

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
اگر شرکت سازنده صلاح میدونست قدرت جوش رو ماکزیمم میزاشت و یا مولتی ترن رو حذف میکرد
به دلیل اینکه اکثرا جنس ها اصل نیستند توان کمتری دارند حرارت بیشتری دارند و اکثرا فن معمولی دور پایین میزارند جریان بیش از اندازه کشیدن باعث کم کردن طول عمر دستگاه میشه بنابر این معمولا یک مقدار از توان ماکزیمم کمتر انتخاب میکنند که دستگاه به این زودی ها خراب نشه

برای تنظیم مولتی ترن هارو باید از مدار خارج کنی و اهم پایه وسط به سمت راستی و پایه وسط به سمت چپی رو یاد داشت و در دستگاه خراب مانند آن تنظیم کنی.
من خودم توسط مولتی متر کلمپی dcکه قابلیت اندازه گیری جریان dc داره کالیبره میکنم
2 تا مولتی متر ها یا بعضی دستگاه ها مربوط به نشان گر جریان هست
یک مولتی ترن برد اسیلاتور ایستاده هست
یکی هم برای جریان خروجی دستگاه
در خصوص عملکرد دستگاه هم بیشتر توضیح بده که جوش میده جوش ضعیف میده باید حتما آمپر رو در ماکزیمم قرار بدی تا الکترود آب بشه یا اینکه اصلا جوش نمیده یا الکترود میچسبه به کار و...

سلام ..
دستگاه الان جوش میده ولی ریپ میزنه وسط جوش انگار قطع و وصل کنه همچین حالتی داره بدتر از این اولش باید الکترود ضربه بزنی میچسبه هی میچسبه تا شروع به جوش کنه آدم دق میده گهگاهی هم بعد جوشکاری درست حسابی کابل انبر تو خروجی دستگاه میچسبه

شانس بدم یارو دستگاه آکبند فروخته تا مولتی ترن هاشو در بیارم اهم گیری کنم تا اینا رو کالیبره کنم

آخرین ویرایش:

علی اریا

کاربر vip
کاربر
2014-09-25
52
34
دوتا زینر 8.2ولتی کنار هم جلوی برد هم میتونه دلیل جوش ضعیف باشه

حامد24

کاربر
2020-01-24
4
4
درود
شما دقیق بفرمایید مشکل دستگاه چیه تا راهنمایی کنم

سلام دستگاه جوش جوشا تک برد جوش خیلی ضعیف داره و صدای جر جر داره جوش یه صدا هم از داخل خود دستگاه میاد 300 ولت دی سی سالمه 24 دوبل هم سالمه رله هم وصل میشه

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام دستگاه جوش جوشا تک برد جوش خیلی ضعیف داره و صدای جر جر داره جوش یه صدا هم از داخل خود دستگاه میاد 300 ولت دی سی سالمه 24 دوبل هم سالمه رله هم وصل میشه

درود
دوست مشکل دستگاه رو به همراه عکس از برد در تایپک مجزا مطرح کنید
تا بهتر راهنمایی بشید
سپاس

این تاپیک بسته شد

بالا