آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل: کند بودن سرعت اینترنت در مودم tplink 8151N

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
ممنون بابت پاسخ هاتون دوستان
والا امروز از ادابتور ولتاژ گرفتم 9.14 ولت میداد ولی به سفارش شما گوش میدم و عوضش میکنم
فریمور عوض شده ولی تفاوتی نکرد
با یه مودم جدید تست شد از نظر مخابرات هیچ مشکلی وجود نداره خود مودم مشکل داره
من فردا تست میکنم بایه ادابتور جدید و یه هیت سینگ هم روی ای سی قرار میدم در صورت درست شدن اعلام میکنم

دوست عزیز قبل از تمامی این کارها مودم خودت رو ببر جای دیگه ای متصل کن و تست بگیر
فقط باید این کار باید ابتدا ریست کنی ولی ارزش داره
ببر منزل یکی از اقوام دقیقا متوجه خواهی شد مشکل از مودم هست یا خیر
پیشنهاد اضافه نمودن هیت سینگ نیز بسیار معقول و کارساز میباشد
قطعا طول عمر آی سی نیز افزایش پیدا خواهد کرد
تسکر از جناب hanirayan و دیگر دوستان

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,123
1,800
هیت سینک خوبه اما مشکل کامل برطرف نمیشه (در ضمن اگه دقت کنین زیر ایسی کاملا به برد میچسبه و گراما از طریق برد پخش میشه )

راه حل اساسی تعویض ایسی لینکه یا همون ADSL که خرابی زیاد داره و بله متاسفانه گرونم هست اگه گیر بیاد !

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,123
1,800
در ضمن یه تجربه رو خدمت دوستان عرض کنم :

یه tplink مشکل داغ کردن بیش از حد ایسی لینک داشت که یه هیت سینگ با چسب سیلیکون روش قرار دادم
2 عدد سنسور حرارتی یکی روی هیت سینک و یکی زیر ایسی پشت برد

نتیجه : گرما از طریق برد و زیر ایسی بیشتر دفع میشد تا از طریق هیت سیک

چون زیر ایسی کاملا با قلع به برد میچسبه و سطح زیر ایسی داخل برد چون از مسه گرما رو بیشتر انتقال میده

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
ممنون از دوستان بابت ارائه تجربیاتشون

اما در مورد هیت سینک عرض کنم که توی خونه من از مودم dlink استفاده میکنم زمانی که یه فایل حجم بالا می خواستم دانلود کنم اول بار سرعت روی 1.9 هست و بعد از گذشت دو سه دقیقه سرعت میاد روی 1.2 و دوباره میرفت بالا و به مرور روی 1.2 فیکس می شد بعد از باز کردن مودم متوجه شدم هنگام دانلود ای سی حرارتش خیلی بیشتر میشد .

از زمانی که هیت سینک گذاشتم سرعت از 1.7 پایین تر نیومده دوستان توجه کنند که باید از هیت سینک جنس خوب استفاده کنند و کف هیت سینک درست چسبیده باشه روی سطح ای سی و بعد از روشن شدن مودم اگر دست روی هیت سینک بزارید متوجه داغ شدنش می شوید پس با این حساب یه مقدار از حرارت ای سی رو میگیره

موفق باشید

آخرین ویرایش:

toloosoft

کاربر
2010-06-03
46
132
دوستان کار هایی که انجام دادم ادابتور تعویض شد و هیتسنگ روی ایسی قرار دادم ولی تغییری ایجاد نشد فکر کنم چاره ای جز تعویض ای سی ندارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rezalx
بالا