آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی مولتی متر آنالوگ yx360tr

hamed-agho

کاربر
2019-08-11
24
20
سلام دوستان.
مولتی متر آنالوگ به برق ac وصل کردم یه جرقه زد چک که کردم دیدم یه مقاومت سوخته اما متاسفانه مقدارش مشخص نیست.
کسی هم نوع این مولتی متر نداره بهم بگه چه مقاومتی ؟
خیلی ممنون
اینم عکس
1.jpg2.jpg

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام دوستان.
مولتی متر آنالوگ به برق ac وصل کردم یه جرقه زد چک که کردم دیدم یه مقاومت سوخته اما متاسفانه مقدارش مشخص نیست.
کسی هم نوع این مولتی متر نداره بهم بگه چه مقاومتی ؟
خیلی ممنون
اینم عکس
مشاهده فایل‌پیوست 168705مشاهده فایل‌پیوست 168706[/QOTE]

درود
لطفا از تصویر پایینی
برد کامل دو طرف مدار تصویر باکیفیتی قرار دهید راهنماییتون میکنم به امید حق درست خواهد شد
احتمالا رنجها رو دقت ننمودید و در رنج ولتاژ پایین به برق شهر متصل نموده اید

آخرین ویرایش:

king-editors

کاربر vip
vip
کاربر
سلام دوست عزیز مقدار اهم مقاومت سوخته رو نمیدونم اما شماره مقاومت رو براتون پیدا کردم. این مولتی متر چون در سه مدل ارائه شده مقدار مقاومت هاشون هم متفاوت بود اما من براتون هر سه تا شماره رو مینویسم
شماره مقاومت:
100-104-1005
میتونید از روی برد اوراقی پیدا کنید یا شماره اش رو داخل برنامه های پیدا کردن مقدار اهم مقاومت های smdبزنید و بجای مقاومت smd میتونید از نوع معمولی استفاده کنید.

در صورت راهنمایی بیشتر در خدمتم

آخرین ویرایش:

hamed-agho

کاربر
2019-08-11
24
20
سلام دوست عزیز مقدار اهم مقاومت سوخته رو نمیدونم اما شماره مقاومت رو براتون پیدا کردم. این مولتی متر چون در سه مدل ارائه شده مقدار مقاومت هاشون هم متفاوت بود اما من براتون هر سه تا شماره رو مینویسم
شماره مقاومت:
100-104-1005
میتونید از روی برد اوراقی پیدا کنید یا شماره اش رو داخل برنامه های پیدا کردن مقدار اهم مقاومت های smdبزنید و بجای مقاومت smd میتونید از نوع معمولی استفاده کنید.

در صورت راهنمایی بیشتر در خدمتم

ممنون از راهنمایی .یعنی الان این سه عدد که گفتین بیام مقاوت smd پیدا کنم و بزارم جای اینی که سوخته ببینم کدوم درست کار میکنه ؟
تشکر بابت وقت گذاشتن ??????

king-editors

کاربر vip
vip
کاربر
بله دوست عزیز به نظرم بهترینش همون کد 1005 باشه چون من توی چند تا برد مولتی متر های انالوگی که دیدم از همین مقاومت استفاده میکنن.با توجه به اینکه شرکت های متفرقه چینی مدل های زیادی میسازن بهترینش همون شماره مقاومته. درصد سوختنش هم کمتره.

hamed-agho

کاربر
2019-08-11
24
20
بله دوست عزیز به نظرم بهترینش همون کد 1005 باشه چون من توی چند تا برد مولتی متر های انالوگی که دیدم از همین مقاومت استفاده میکنن.با توجه به اینکه شرکت های متفرقه چینی مدل های زیادی میسازن بهترینش همون شماره مقاومته. درصد سوختنش هم کمتره.

دوست عزیز یه مالتی متر شبیه همین پیدا کردم و این قطعه که سوخته مقاومت صفر بود الان تست کنم اگه سالم شد اطلاع میدم

king-editors

کاربر vip
vip
کاربر
سلام .دوست عزیز مقاومت صفر که نمیشه توی برد مولتی متر بزارن بعدش هم بسوزه.صفر یعنی همون فیوز و بجای علامتR1باید در اون صورت از علامتF1استفاده کنن.اما برد شما و عکس هایی که بنده سرچ کردم محل مشخص شده رو مقاومت تعیین کردند.و در این مورد هم باید بگم اون قطعه اگه فیوز بوده باشه امکان سوختنش خیلی خیلی کم بود. پس صدرصد مقاومت استفاده شده

بالا