آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی در مورد رابط VGATNM

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
با عرض سلام به اساتید وهمکاران گرامی
بنده پروگرمر TNM 5000دارم وبه تازگی می خواستم رابط VGAاین پروگرمرو هم بخرم فقط می خواستم قبل از خرید این برد رابط از همکاران عزیز یک مشورتی بگیرم عکس این رابط dbcb24a8-photo_۲۰۲۰-۰۵-۰۷_۲۳-۵۴-۰۳-250x250.jpg
میخواستم بجای پروگرمر RT809استفاده کنم که هزینه اضافه ندم این برد رابط به قسمت ISP پروگرمر وصل میشود ایا جای گزین مناسبی هست و چند در صد می تواند کار RT809را انجام دهد ایا نیاز به کابل رابط VGA هم دارم در صورت امکان راهنمایی فوری نیازمندم سپاس.

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
میخواهید این برد را به rt809 وصل کنید؟
اگر خروجی کانکتور isp پروگرامر tnm با خروجی کانکتور rt809
یکی باشد میشود استفاده کرد ولی بعید می دانم یکی باشد .باید دفترچه راهنمای هر دو پروگرامر را ببینید.من tnm دارم متاسفانه 809 ندارم که بررسی کنم .
این برد یک تبدیل است کار مهم و خاصی را انجام نمیدهد.شما میتوانید با چند رشته سیم و کانکتور خالی هم این کار را انجام دهید

آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
با عرض سلام به همکار عزیز نه این رابط متعلق به TNMهست وبا RT809ارتباطی ندارد فقط می خواستم بدانم با این تبدیل میتوان برای پروگرم ایسی های EEMC وفلش LCDوLED از طریق پورت VGAوHDMIاقدام کرد چون پروگرمر RT809که یک پروگرمر تخصصی تلویزون های LCD ,LED است نیز از طریق پورت های VGAوHDMIاین عمل را انجام می دهد

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
متوجه شدم .
خروجی هر پروگرامر در isp ممکن است با هم فرق داشته باشد که استاندارد خودشان را دارند و حتما در دفتر چه راهنما قید شده ولی در کانکتور vga و hdmi استاندارد است و همیشه ثابت است.فرض براین که ما کانکتور vga را نداریم و میخواهیم ایپروم tv را پروگرام کنیم .ایپروم از طریق پورت I2C قابل پروگرام است با دو پایه خوانده و نوشته میشود
1-SCL
2-SDA
3-GND
از دفترچه راهنمای پروگرامر این دو پایه را پیدا میکنیم و

SCL پروگرامر =======>>> را به پایه 15 کانکتور VGA وصل میکنیم
SDA پروگرامر =======>>> را به پایه 12 کانکتور VGA وصل میکنیم
GND پروگرامر =======>>> را به پایه 5 کانکتور VGA وصل میکنیم

این الگوریتم ایپروم بود و در تمام پروگرامرها رعایت میشود

چون من تجربه در TV ندارم نمی دانم SPI فلش هم می شود از طریق VGA پروگرام کرد یا نه باید نقشه ان برد که شما عکس گذاشتید را ببینم که 4 تا ارتباط دارد یا نه

اگر این امکان را داشته باشد که ای سی فلش SPI از طریق پورت VGA پروگرام شود
ای سی فلش به صورت سریال پروگرام میشود و 4 تا پایه نیاز داریم 1- چیپ سلکت 2- دیتا اوت 3- دیتا این 4 -کلاک 5 - و گراند یا زمین
1-CS
2-SDI
3-SDO
4-SCL
5-GND

ما روی کانکتور VGA چهار پایه داریم که امکان دارد مخصوص همین کار باشد

1-PIN4
2-PIN11
3-PIN12
4-PIN15

پیوست‌ها

بالا