آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: خاموش شدن زیر بار

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
یک شارژر دل اسلیم واسم اوردن که به محض وصل شدن به دستگاه به 2 یا 3 ولت افت پیدا میکنه و ای ای دی سر سوکت هم خاموش میشه بدونه بارکشی 19.5 ولت میده ولی به محض وصل شدن به بار خاموش میشه یا افت شدید در حد 2 3 ولت پیدا میکنه
حتی با لامپ 24 ولت هم تست کردم بازم همینطوری هستش
کارهای انجام شده :
تمیز کاری
شارژ لحیم بعضی قسمتها
تعویض خازنهای ثانویه یا خروجی و خازن اصلی 400 ولتی با مدل هم رنج و مدل بالاتر تعویض خازن 47 میکرو 50 ولت
تعویض ای سی 8 پایه که درقسمت خروجی قرار دارد
فقط یه چیز بعضی مواقع باید دوباره کابل برق رو وصل کنم تا برق وارد مدار بشه و 19.5 ولت بیاد سر سوکت یعنی بار اول کابل رو وصل میکنم اصلا هیچ واکنشی انجام نمیده ولی کابل رو درمیارم و بلافاصله وصل میکنم ال ای دی سر سوکت ابی و شارژر 19 ولت رو میده .
روی خازن اصلی هم یه نوسان دارم از 345 ولت میره به 355 ولت هی کم و زیاد میشه سریع درحدی که تو یک ثانیه دو سه بار این کار رو میکنه
روی پایه 1 ایسی اصلی هم ولتاژ 18 ولت رو دارم یه بار هم ولتاژ 20 ولت رو داشتم
ممنون میشم راهنمایی کنید

8550037800_1392113427.jpg

alids

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2017-08-26
280
330
به احتمال بالا قسمت اسیلاتور باید مشکل داشته باشه تو اون قسمت دنبال عیب بگرد

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
قطعات رو چک کردم مششکلی ندارن فردا واسهاطمینان دوباره چک میکنم
فقط یه چیز الان بدونه بار تا 1 یا 2 ثانیه 19.5 ولت میده بعد ارام لتاژ کم میشه تا به صفر میرسه
اپتوکوپر و431 و قطعات دوربرش رو هم تست و تعویض کردم
با سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
قطعات رو چک کردم مششکلی ندارن فردا واسهاطمینان دوباره چک میکنم
فقط یه چیز الان بدونه بار تا 1 یا 2 ثانیه 19.5 ولت میده بعد ارام لتاژ کم میشه تا به صفر میرسه
اپتوکوپر و431 و قطعات دوربرش رو هم تست و تعویض کردم
با سپاس

دیود شاتکی و پل دیود چک کن فقط... ربطی به ۴۳۱یا اپتو نداره اونا اگه خراب باشن چه زیر بار چه بدون بار ولتاژ کمو زیاد یا وجود ندارد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khelane

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
دیود شاتکی و پل دیود چک کن فقط... ربطی به ۴۳۱یا اپتو نداره اونا اگه خراب باشن چه زیر بار چه بدون بار ولتاژ کمو زیاد یا وجود ندارد

سلام
هردوتا رو چک کردم مشکلی نداشت ضمنا یه چیز دیگه یه شارژر دیگه هم چندروز پیش همین مدل بود رو تعمیر کردم ایرادش نداشتن ولتاژ تو خروجی بود , ایرادش مقاومت 90 ک ورودی پایه 4 ایسی بود که با تعویضش ولتاژ 19 رو گرفتم بعد تست و کشیدن دو امپر ازش به دستگاه وصل کردم و دو سه روزه دارم باهاش کار میکنم ولی امروز اونم دقیقا همین مشکل رو داره!! ولتاژ به صورت پله ای و اروم اورم پاییین میاد , دقیقا تا دیشب باهاش کار میکردم موندم چطوری اونم اینطوری شده
با سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام
هردوتا رو چک کردم مشکلی نداشت ضمنا یه چیز دیگه یه شارژر دیگه هم چندروز پیش همین مدل بود رو تعمیر کردم ایرادش نداشتن ولتاژ تو خروجی بود , ایرادش مقاومت 90 ک ورودی پایه 4 ایسی بود که با تعویضش ولتاژ 19 رو گرفتم بعد تست و کشیدن دو امپر ازش به دستگاه وصل کردم و دو سه روزه دارم باهاش کار میکنم ولی امروز اونم دقیقا همین مشکل رو داره!! ولتاژ به صورت پله ای و اروم اورم پاییین میاد , دقیقا تا دیشب باهاش کار میکردم موندم چطوری اونم اینطوری شده
با سپاس

من خودم آداپتور های مارکهای مختلف رو تعمیر کردم تابحال اینجور مشکلات را کم داشتم دو مورد که یکی تز خازن صافی بود و دیگری با تعویض خازن ۱۰۰۰میکرو ۲۵حل شد اگر یه عکس میزاشنی خوب بود در ضمن شما روی اپاپتور نبند و ببین هنگام وصل کردن شارژر ایا مقومت ntcیاptcتغیر میکنه یا نه و اینکه قسمت با هیت دادن تغیری در ولتاژ داری،مقاومت ها اگر خراب شده باشن یا ظرفیت درست قرار ندی یا مدار تصلا ولتاژ نداره یا دل دل میزنه خروجی.برای تست قسمت رفرنس مدار مقاومتی که به پایه ۴۳۱وصل میشه تز ولتتژ نمونه گیر رو افزایش یده ببین ولتاژ تغییر داره و چقدر هست حداقل سلامت هشتاد درصد از مدارو میشه فهمید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khelane

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
من خودم آداپتور های مارکهای مختلف رو تعمیر کردم تابحال اینجور مشکلات را کم داشتم دو مورد که یکی تز خازن صافی بود و دیگری با تعویض خازن ۱۰۰۰میکرو ۲۵حل شد اگر یه عکس میزاشنی خوب بود در ضمن شما روی اپاپتور نبند و ببین هنگام وصل کردن شارژر ایا مقومت ntcیاptcتغیر میکنه یا نه و اینکه قسمت با هیت دادن تغیری در ولتاژ داری،مقاومت ها اگر خراب شده باشن یا ظرفیت درست قرار ندی یا مدار تصلا ولتاژ نداره یا دل دل میزنه خروجی.برای تست قسمت رفرنس مدار مقاومتی که به پایه ۴۳۱وصل میشه تز ولتتژ نمونه گیر رو افزایش یده ببین ولتاژ تغییر داره و چقدر هست حداقل سلامت هشتاد درصد از مدارو میشه فهمید
ممنون تمام خازنها رو عوض کردم واسه اطمینان مقاومت ها هم سالم هستند یه برد اورافی هستش مقاومت خراب رو از روی اون برداشتم و بیرون مدار هم چکش کردم .. خلاصه خیلی زیاد روش کار کردم ولی مشتری اومد و شارژر رو برد میخواستم شارژر رو ازش بخرم فقط به این دلیل که دلیل خرابی رو پیدا کنم ولی ندادش "
ممنون از تمامی دوستان
ممنون میشم تایپیک رو ببندید

بالا