آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: پاور گرین ۳۸۰A

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
با سلام خدمت اساتید محترم
پاور گرین ۳۸۰a یک هفته هست که منو کاملا اسیر کرده
تمام قطعات سالم قسمت اول رو در اوردم سالم و حتی قسمت دوم رو در اوردم سالم بود
ای سی ها سالم چون تعویض کردم با یه برد سالم و مشکلی نیست
این پاور وقتی من خازن های بزرگ ۸۲۰ میکرو فاراد رو تخلیه میکنم و با لامپ ازمایش ۱۱۰ تست میکنم و سیم سبز و مشکی رو اتصال میدم روشن نمیشه اما مجدد خازنها رو تخلیه و از قبل یعنی قبل از اینکه به برق بزنم سیم سبز و مشکی رو اتصال میدم و بعد به برق وصل میکنم فن به حرکت در میاد تمام ولتاژ های ۱۲و ۵ و۳ همه درست نشون میده و حتی کیس هم روشن میشه و میره برای بالا اوردن ویندوز
اما به محض اینکه سیم سبز و مشکی رو از ارتباط در میارم و مجدد اتصال میدم دیگه روشن نمیشه
سیم ها از لحاظ قلع سرد تست شده
و حتی اتصال از برد تا سوکت چک شده
پایه ۲ و ۳ ای سی ۸ پا که wt7510 میباشد رو اتصال میدم خب فن روشن میشه و مشکلی نیست
تمام خازنها ی خروجی و ورودی تست کردم سالم بودن
البته دو خازن mkt که ۲۲ صدم میکرو فاراد بود ۱ صدم نشون میداد که هر دو شونو ۱ میکرو فاراد زدم که البته واسه خاطر جمعی خودم بود و ولی باز میدونستم ربطی نداره
فعلا نمیدونم چه باید کرد

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
سلام و درود.
لحظه اول استارت میخوره یه لحظه خیلی کوتاه و روشن نمیشه یا اصلا استارت نمیشه
اگه عکس هم بتونی بزاری بهتر میشه راهنمایی کرد.

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام نه اصلا استارت نمیخوره حتی کوتاه
عکس هم میزارم
فقط زمانی که خازن ها ی بزرگ رو تخلیه میکنم و از نو جامپر رو روی سیم سبز و سیاه میزنم و بعد به برق میزنم فن روشن میشه تمام ولتاژها درست هستن
اما جامپر سیم سبز و مشکی رو در بیارم مجدد جامپر کنم دیگه روشن نمیشه 20200723_161116.jpg20200723_161146.jpg20200723_161157.jpg

آخرین ویرایش:

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
240
311
سلام ،
مقاومت های تخلیه خازن های وودی رو چک کردین !؟
ی همچین مشکلی رو من ندیدم ولی شاید مقاومت های تخلیه مشکل داشته باشن!

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام بررسی میکنم ولی دو مقامت تغییر ظرفیت داده بود که یه کیلو بود R21 و R 33 تعویض کردم البته تغییر رنگ بود نسوخته بود ولی برای اطمینان از روی برد سالم نگاه کردم و معادلش رو گذاشتم
خبر میدم تشکر میکنم

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام
نه از خازن ها بود و نه از مقاومتها
و نه حتی از دیود ها ی شاتکی و معمولی در مدار پاور .
قطعه pc817 از دو پا دارای مقدار درست بود ولی متاسفانه دو پای دیگه اتصال بود نه در حالت تست بازر در حالت تست دیود اتصال با مقدار بود که در حالت معمولی اون پای دیگه هر گز نباید به هم راه بدن حتی با تعویض پروب ها
خیلی دلم میخاست اینو به شکل یه فیلم برای دوستان ارایه میدادم و جریان کشی توسط این دوپا رو یاد میدادم در مدار
چون ریز پنچری بسیار ریزی بود دلم میخاست دوستان بیشتر از پیش روی تست دقیق قطعات تمرکز کنن و همینجوری تعویض قطعه نکنن بعد درست بشه خودشونم ندونن عیب از چی بود
پس همیشه مقادیری که از خازنها یا مقاومتها با دستگاهای True Rms میگیریم درست هست نیازی به تعویض عجولانه نداره
بسیار ریز پنچری بدی بود که یه هفته مغزمو درگیر کرد
دلمم نمیخاست تعمیر نشده از دستم بیرون بره که حالم بد میشد
پس در کلیت مدار پاور گرین ۳۸۰ هر گاه مقدار ولتاژ کم بود در لاین دوم میشه یقه اوپتوکوپلر رو هم گرفت
البته من همیشه از موتور dc ۱۲ ولتی برای پیدا کردن جریان کشی استفاده میکنم تا راحتتر از صدای موتور بفههمم مقدار ولتاژ و جریان درست هست یا نیست
مثلا با زور بچرخه یه صدا داره
اگه ولتاژ و جریان درست باشه یه صدایه درست و قشنگتری از خودش ارائه میکنه.20200724_010554.jpg

آخرین ویرایش:
بالا