آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی برای خرید hall sensor کلید اصلی آچار شارژی

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
دوستان عزیز سلام

من مجددا در یکی از آچارهای شارژی به نوعی هال سنسور برخورد کردم که برای خرید و جایگزینیش نیاز به همفکری و راهنمایی دوستان دارم.

تا جایی که من اطلاع دارم، این هال سنسور از نوع خطی است یعنی ولتاژ خروجی به تناسب شدت میدان مغناطیسی کم و زیاد میشود.

این هال سنسور در مجاورت کلید اصلی دستگاه (حاوی آهن ربا) واقع شده، و هر چه این کلید بیشتر به داخل فشار داده شود (به عبارتی هرچه آهن ربا از سنسور دور شود) سرعت چرخش آچار بیشتر میشود.

کد نوشته شده روی سنسور D1K است که من نتونستم اطلاعاتی در اینترنت پیدا کنم. براساس اندازه گیری، ولتاژ تغذیه سنسور 5 ولت، و ولتاژ خروجی در وضعیت دوری کامل آهن ربا 2.5 ولت است که در تصویر ملاحظه میفرمایید. قاعدتا این ولتاژ با نزدیک شدن آهن ربا کم یا زیاد میشود. ولی دقیق نمیدونم کم میشود یا زیاد، چون سنسور زیر کلید قرار گرفته است و امکان اندازه گیری ولتاژ وجود ندارد.

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید چه سنسور هال معادلی رو میشه جایگزین کرد.

سپاس فراوان
صفایی

پیوست‌ها

• 2.5 مگابایت بازدیدها: 126
  • 2.3 مگابایت بازدیدها: 113
  • 1.3 مگابایت بازدیدها: 89
آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: WeFixIT

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
150
دوستان عزیز سلام

من مجددا در یکی از آچارهای شارژی به نوعی هال سنسور برخورد کردم که برای خرید و جایگزینیش نیاز به همفکری و راهنمایی دوستان دارم.

تا جایی که من اطلاع دارم، این هال سنسور از نوع خطی است یعنی ولتاژ خروجی به تناسب شدت میدان مغناطیسی کم و زیاد میشود.

این هال سنسور در مجاورت کلید اصلی دستگاه (حاوی آهن ربا) واقع شده، و هر چه این کلید بیشتر به داخل فشار داده شود (به عبارتی هرچه آهن ربا از سنسور دور شود) سرعت چرخش آچار بیشتر میشود.

کد نوشته شده روی سنسور D1K است که من نتونستم اطلاعاتی در اینترنت پیدا کنم. براساس اندازه گیری، ولتاژ تغذیه سنسور 5 ولت، و ولتاژ خروجی در وضعیت دوری کامل آهن ربا 2.5 ولت است که در تصویر ملاحظه میفرمایید. قاعدتا این ولتاژ با نزدیک شدن آهن ربا کم یا زیاد میشود. ولی دقیق نمیدونم کم میشود یا زیاد، چون سنسور زیر کلید قرار گرفته است و امکان اندازه گیری ولتاژ وجود ندارد.

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید چه سنسور هال معادلی رو میشه جایگزین کرد.

سپاس فراوان
صفایی

سلام جناب صفایی
سنسور شما از نوع آنالوگ هست.
شما اگر بتونی از نوع پایه دار به مدل 49e یا 44e که در بازار داخل هست استفاده کنین. هزینتون پایین میاد.

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
سلام جناب سعید

از راهنماییتون سپاسگزارم
بله درست میفرمایید منم هر چه جستجو کردم نوع smd نکردم. البته در تیراژ کار ما مشکل هزینه نیست. اگر جایی رو می شناسید که smd این آنالوگ ها رو داره ممنون میشم معرفی کنید.

این نوع آنالوگ پایه دار هم در بازار است:
UGN3503
در مقایسه با 44e چگونه ارزیابی می کنبد؟

پیشاپیش ممنونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: WeFixIT

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
150
خواهش میکنم . بنظر میاد سنسور ugn3503 خروجی اش انالوگ نیست. چون نمودار ولتاژ خروجی برحسب میدان رو ندیدم.

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
343
883
شما اول یک ازمایش انجام بده مطمئن بشی ایراد از اونه که به اینصورت که قطعه رو خارج کن یک ولوم سه سر که سر وسطش با یک مقاومت 1 کیلو به 2.5 وصل میشه و دوسرش به مثبت ومنفی ببین کارمیکنه چون سنسورهای مغناطیسی خرابی کمی دارند

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
خواهش میکنم . بنظر میاد سنسور ugn3503 خروجی اش انالوگ نیست. چون نمودار ولتاژ خروجی برحسب میدان رو ندیدم.

سلام مجدد
نمودار نداده، ولی در پارامترهای الکتریکی، شاخص حساسیت رو داده:
Sensitivity ΔVOUT B = 0 G to ±900 1.30 mV/G
تصویر پیوست رو هم ملاحظه بفرمایید.Untitled.png

منطقی هست؟

Safai

کاربر vip
کاربر
2009-09-17
64
47
57
پاسخ : رد: راهنمایی برای خرید hall sensor کلید اصلی آچار شارژی

شما اول یک ازمایش انجام بده مطمئن بشی ایراد از اونه که به اینصورت که قطعه رو خارج کن یک ولوم سه سر که سر وسطش با یک مقاومت 1 کیلو به 2.5 وصل میشه و دوسرش به مثبت ومنفی ببین کارمیکنه چون سنسورهای مغناطیسی خرابی کمی دارند

سلام
سپاس از نکته ای که اشاره فرمودید
تست کردن با ولوم نشدنی نیست ولی کمی دشوار است چون روتور و استاتور این موتورها از هم جداست و برای دیدن عملکرد موتور باید حتما پوسته دستگاه به طور کامل بسته باشد. یعنی به صورت مدار باز و پوسته باز نمی توان دستگاه را تست کرد.

بالا