آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: افزایش کیفیت میکرفن های خازنی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود

با توجه به اینکه نیاز به ضبط صدای فیلم با کیفیت بسیار بالا توسط لپ تاپ داشتم پس از تست میکرفن های مختلف که نتیجه قابل قبولی نداشت و صدا همراه با نویز و فیش فیش خفیفی ضبط میشد نهایتا با اضافه کردن مدار زیر به میکرفن خازنی ، صدای بسیار عالی و فاقد نویزی حاصل شد.

بطوریکه توسط یک باطری انرژی میکرفن تامین میشه و مقاومت ۲ الی ۳ کیلو از خفه شدن صدا جلوگیری میکنه و از خازن کوپلاژ ۲،۲ میکرو جهت انتقال سیگنال به ورودی پری آمپلیفایر استفاده کردم و کیفیت صدا بنحوی است که با هدفون و گوشی هم کوچکترین نویزی شنیده نمیشه و کیفیت صدا نیز بسیار عالی و ایده آل شد.

البته مقادیر قطعات منطبق با لپ تاپ خودم انتخاب شده و هرچند با دستگاههای دیگه هم ، افزایش کیفیت میکرفن بدیهی است اما ممکنه برای دستیابی به صدای ایده آل ، نیاز به تغییرات جزئی خازن و مقاومت باشه .

سپاس
IMG_20200719_221217_754.jpg

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران
درود

با توجه به اینکه نیاز به ضبط صدای فیلم با کیفیت بسیار بالا توسط لپ تاپ داشتم پس از تست میکرفن های مختلف که نتیجه قابل قبولی نداشت و صدا همراه با نویز و فیش فیش خفیفی ضبط میشد نهایتا با اضافه کردن مدار زیر به میکرفن خازنی ، صدای بسیار عالی و فاقد نویزی حاصل شد.

بطوریکه توسط یک باطری انرژی میکرفن تامین میشه و مقاومت ۲ الی ۳ کیلو از خفه شدن صدا جلوگیری میکنه و از خازن کوپلاژ ۲،۲ میکرو جهت انتقال سیگنال به ورودی پری آمپلیفایر استفاده کردم و کیفیت صدا بنحوی است که با هدفون و گوشی هم کوچکترین نویزی شنیده نمیشه و کیفیت صدا نیز بسیار عالی و ایده آل شد.

البته مقادیر قطعات منطبق با لپ تاپ خودم انتخاب شده و هرچند با دستگاههای دیگه هم ، افزایش کیفیت میکرفن بدیهی است اما ممکنه برای دستیابی به صدای ایده آل ، نیاز به تغییرات جزئی خازن و مقاومت باشه .

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 168382

سلام و عرض ادب
عالی بود استاد خدا قوت،خیلی زحمت کشیدید،
در لینک زیر هدیه ای است برای شما و دیگر اساتید
بزرگ،امیدوارم مورد رضایت قرار بگیره ببخشید در
این تاپیک اطلاع رسانی کردم میتوانید این تاپیک را
در صورت صلاحدید حذف نمایید.سپاسگزارم ​

SIZE=3][/SIZE]

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران
درود

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 168382

سلام و عرض ادب
عالی بود استاد خدا قوت،خیلی زحمت کشیدید،
در لینک زیر هدیه ای است برای شما و دیگر اساتید
بزرگ،امیدوارم مورد رضایت قرار بگیره ببخشید در
این تاپیک اطلاع رسانی کردم میتوانید این پستهای 
اضافی را در صورت صلاحدید حذف نمایید. از پست
تکراری عذرخواهم.سپاس ​

آخرین ویرایش:
بالا