آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در تصویر لپ تاپ HP DV6 3230US

phreaker

کاربر vip
کاربر
2019-03-26
26
23
23
سلام خدمت دوستان عزیز
لپ تاپ فوق بر اثر ضربه دچار مشکل در تصویر شده
طوری که هنگام روشن شدن چیپ گرافیک داغ شده و تصویر خروجی روی LCD خود لپ تاپ به صورت تار تار بالا می اید و پس از گذشت 3الی4 ثانیه تصویر رفته رفته به سمت مشکی شدن حرکت میکند و تصویر به کلی مشکی شده اما بین خاموشی کامل LCD و این حالت تفاوت کمی وجود دارد .
بنده کابل فلت LCD را از مادربرد جدا کرده و از VGA مادر برد خروجی گرفتم اما متاسفانه هیچ تصویری روی مانیتور اکسترنال بنده نمایش داده نشد حتی همان تصاویر تار تار.
لازم به ذکر است یاد اوری کنم به دلیل فشار و بازو لپ تاپ کابل فلت LCD پس از چندین بار فشار مداوم ما بین لولاها رشته های فلت پاره شده که البته رشته های کابل را ترمیم کردم
احساس خودم اینه که به دلیل نوسانات ولتاژی تو همین کابل به چیپ گرافیک اسیب وارد شده
خوشحال میشم به بنده کمک کنید
مچکرم
شماره مین برد

DLAX6HMB6C0
REV:C

کار های صورت گرفته :
برد رو با تینر شست و شو دادم
بایوس رو فلش زدم
کابل فلت ترمیم شده
از VGA ON BOARD خروجی گرفتم
چیپ گرافیک در ایده ال ترین حالت ممکن هیت گرفته شده

اگر موردی هست حتما به بنده اعلام کنید

IMG_۲۰۲۰۰۷۱۲_۱۷۱۶۲۰.jpg

پیوست‌ها

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
سلام، معمولاً هیت گرفتن چیپ گرافیک کار قشنگی نیست اگر هم درست بشه موقتیه..با توجه به اینکه گفتین با مانیتور هم تصویر نداره بهتره ریبال بشه..

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز lcd موردی نداره

دوست عزیز سلامت صفحه نمایش رو چطوری تست کردید؟

تست خروجی که از vga به مانیتور گرفتید ایا ویندوز لود شده بود یا تو صفحه لگوی اول تست گرفتید ؟

همیشه حرارت به چیپ رو بزارید مرحله آخر به نظر من در اثر ضربه اول صفحه نمایش اسیب میبینه

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
ضمنا اون حرارتی که به چیپ دادید مربوط به چیپ مرکزی هست نه گرافیک و باید خوب شستشو می دادید

گرافیک لپ تاپ شما از طریق سی پی یو پردازش میشه و شما اگر صفحه نمایش رو و یا نهایت کابل فلت را تعویض می کردید مشکلتون برطرف می شد

phreaker

کاربر vip
کاربر
2019-03-26
26
23
23
جناب تمام بیانات شما صحیح
اما معمولا چیپ مرکزی نباید در حد یک cpu داغ کنه
و این که خروجی vga به مانیتور هیچ چیزی بالا نمیاورد و تصویر روی مانیتور دیگه کاملا مشکی بود
به این دلیل هستش که میگم احساس میکنم مشکل از چیپ باید باشه

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
همکار عزیز اگر چیپ در حد cpu داغ میکنه پس مرخصه و باید تعویض کنید ولی طبق عکسی که از خروجی لپ تاپ روی صفحه نمایش گذاشتید مربوط به خود پنل هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
کار های صورت گرفته :
برد رو با تینر شست و شو دادم
بایوس رو فلش زدم
کابل فلت ترمیم شده
از VGA ON BOARD خروجی گرفتم
چیپ گرافیک در ایده ال ترین حالت ممکن هیت گرفته شده

اگر موردی هست حتما به بنده اعلام کنید

عزیر اصلا این برد چیپ گرافیک نداره بعدش اون چیپ pch هست که شما هیت گرفتی روش و سیاهش کردی بعد میگی در حد ایده ال هیت گرفتم

یخورده دقت کن الان بخاطر اون هیتی که شما گرفتی اون چیپ باید عوض شه ولی معلوم نیست عیب برطرف بشه چون شما جای دیگه رو اشتباه هیت گرفتی و یه مشکل به مشکلات برد اضافه کردی

• Like

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود من فکر کردم برد اتصالی کرده اگر این هیت است !
برای هیت دادن به چیپ ها اول باید چسب های کنارچیپ برداری اگر قطعه ای پلاستیکی کنارکاراست چسب نسور بزنی بد با روغن خوب هیت بدی اونم نه اینقدر

• Like
بالا