آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: صفحه آبی با ارور dumping physical در لپ تاپ asus k42j بعد از چند دقیقه

zarepour

کاربر
2019-11-09
44
26
31
سلام وقت همگی بخیر
لپتاپ ASUS با مادربرد K42JC REV2.0
ویندوز میاد بالا و نرمال کار میکنه اما بعد از یکی دودقیقه صفحه آبی بصورت تصویر زیر میاره
مشکل بنظرم از سمت gpu هست
اما اینکه از خود gpu باشه نمیشه مطمین شد. لطفا راهنمایی کنید گیچ شدم
برد ویو هم اگر داشتید ممنون میشم ارسال کنید.

پیوست‌ها

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,430
سلام وقت همگی بخیر
ویندوز میاد بالا و نرمال کار میکنه اما بعد از یکی دودقیقه صفحه آبی بصورت تصویر زیر میاره

سلام
توی ویندوز درایور گرافیک رو غیر فعال کنید و چک کنید که اینطوری میشه یا خیر
با memcheck تست رم بگیرید ممکنه از رم باشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,430
سلام وقت همگی بخیر

سلام

zarepour

کاربر
2019-11-09
44
26
31
سلام

سلام، و ممنون از پاسختون
غیر فعال کردن درایور کارت گرافیک هم تاثیری نداشت و درایور اینتلی هم که غیر فعال میکردم تصویر میرفت
رم هم عوض کردم و تغییری نکرد
برای نصب ویندوز هم که میرم قبل از کپی شدن فایل روی هارد دیسک صفحه آبی میاد

• Like

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
سلام وقت همگی بخیر

درود

دوست عزیز همونطور که می دونید مشکل بلو پیج یا همون صفحه آبی اگه نرم افزاری باشه مربوط به درایورهای نصب شده سیستم میتونه باشه

که با نصب ویندوز مناسب با نوع لپ تاپ و درایور از سایت خود سازنده باید مشکل حل بشه

و درصورتی که سخت افزاری باشه معمولای توی 90 درصد از سه آیتم رم و هارد و گرافیک میتونه باشه

که خب برای تست گرافیک درایورهای گرافیک رو آن اینستال کن برای تست رم که گفتین عوضش کردین

هارد رو هم با نرم فزار hdd sentinal تست کنید

• Like

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
این مشکل احتمالا به رم مربوط میشه
شما درسته رم رو تعویض کردید ولی تست نزدید با برنامه memtest یا خود ویندوز یه برنامه داره داخل کنترل پنل windows diagnostic ram اونو اجرا کنید و نتیجه رو اعلام کنید پیشنهادم استفاده از برنامه memtest هستش راحت و دقیق هستش چند مگابایت هم حجمشه .
اسلات رم رو هم کاملا تمییز کن شاید درست شه
ضمنا برو به این مسیر و این پوشه رو برام اپلود کن
C:\Windows\Minidump
شاید بتونم کمکتون کنم ولی قبلش اسلات رم درددسترس هستش رو کاملا تمیز کن با تینر یا الکش بعد با یه رم مطمئن تست کنید
به گفته همکارمون هم با برنامه hdd sentinel هارد رو هم تست کنید

zarepour

کاربر
2019-11-09
44
26
31
سلام
این مشکل احتمالا به رم مربوط میشه
شما درسته رم رو تعویض کردید ولی تست نزدید با برنامه memtest یا خود ویندوز یه برنامه داره داخل کنترل پنل windows diagnostic ram اونو اجرا کنید و نتیجه رو اعلام کنید پیشنهادم استفاده از برنامه memtest هستش راحت و دقیق هستش چند مگابایت هم حجمشه .
اسلات رم رو هم کاملا تمییز کن شاید درست شه
ضمنا برو به این مسیر و این پوشه رو برام اپلود کن
C:\Windows\Minidump
شاید بتونم کمکتون کنم ولی قبلش اسلات رم درددسترس هستش رو کاملا تمیز کن با تینر یا الکش بعد با یه رم مطمئن تست کنید
به گفته همکارمون هم با برنامه hdd sentinel هارد رو هم تست کنید

درود

دوست عزیز همونطور که می دونید مشکل بلو پیج یا همون صفحه آبی اگه نرم افزاری باشه مربوط به درایورهای نصب شده سیستم میتونه باشه

که با نصب ویندوز مناسب با نوع لپ تاپ و درایور از سایت خود سازنده باید مشکل حل بشه

و درصورتی که سخت افزاری باشه معمولای توی 90 درصد از سه آیتم رم و هارد و گرافیک میتونه باشه

که خب برای تست گرافیک درایورهای گرافیک رو آن اینستال کن برای تست رم که گفتین عوضش کردین

هارد رو هم با نرم فزار hdd sentinal تست کنید

سلام، و ممنون از پاسختون، ببخشید دیر جوابتون رو میدم
هارد تست شده و مشکلی نداره، درایو سی رو فرمت کردم که ویندوز رو عوض کنم اما تا میخواد که فایل روی هارد کپی بشه و بره برا نصب صفحه آبی میاد:disturbed:
راستی عکس از بلو پیج که توی پست شماره یک پیوست کردم رو دیدید؟ باراول بود این مدل میدیدم،

zarepour

کاربر
2019-11-09
44
26
31
سلام، و ممنون از پاسختون، ببخشید دیر جوابتون رو میدم
هارد تست شده و مشکلی نداره، درایو سی رو فرمت کردم که ویندوز رو عوض کنم اما تا میخواد که فایل روی هارد کپی بشه و بره برا نصب صفحه آبی میاد:disturbed:
راستی عکس از بلو پیج که توی پست شماره یک پیوست کردم رو دیدید؟ باراول بود این مدل میدیدم،

ارور‌ صفحه آبی ادرس فایل win32k.sys رو میداد، که اینو پیدا کردم :

پیوست‌ها

• 99.5 کیلوبایت بازدیدها: 105

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
ببينيد بداي مطمئن شدن شما بايد بل برنامج memtest رغم رو تست كنيد اومن دوسه بار بشت سر هم
اين كارو انجام بديد و نتائجه رو إعلام كنيد

zarepour

کاربر
2019-11-09
44
26
31
سلام
ببينيد بداي مطمئن شدن شما بايد بل برنامج memtest رغم رو تست كنيد اومن دوسه بار بشت سر هم
اين كارو انجام بديد و نتائجه رو إعلام كنيد

سلام مجدد
با برنامه memtest چک کردم، البته با سی دی بوت نشد و مجبور شدم با فلش این کار رو بکنم، همون اول تست قفل کرد، فک کردم مشکل از فلش بوتیبل باشه، اما روی سیستم دیگه امتحان کردم و براحتی رفت برای چک کردن، تصویرش رو که صفحه قفل میکنه و دیگه تکون نمیخوره پیوست میکنم، ممنون میشم نظر بدین ، فعلا سعی بر این دارم تا میشه به سخت افزار و مادربورد دست نزنم تا شاید عیب اول مشخص بشه، اما از هر راهی میرم یه دست انداز میافته جلوم :crying:

پیوست‌ها

بالا