آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل عجیب ماوس لاجیتک G302

parsa0192

کاربر
2020-07-11
3
0
29
سلام.من یه ماوس لاجیتک G302 دارم که مدتیه کلیک چپش مشکل پیدا کرده و خوب نمیشه با کلیک چپ drag کرد.تو یوتیوب یک کلیپ دیدم که ماوس رو باز میکنن و با اسپری تمیز کننده خشک میکرو سوییچ کلیک چپ و راست رو تمیز میکنن.من هم اسپری خشک ناهید خریدم و همینکارو انجام دادم و کاملا با دقت اینکارو انجام دادم تا آسیبی به چیپست ماوس وارد نشه.بعد از اینکه ماوس رو اسمبل کردم و به کامپیوتر وصل کردم دیدم پوینتر ماوس خود به خود میره زیر منوی استارت و همونجا گیر میکنه و نمیشه حرکت داد اما کلیک ها سالم هستن.همچنین نور پردازی ماوس قاطی کرده و الگوش عوض شده.امیدوارم شما راه حلی داشته باشین چون قیمت یه ماوس گیمینگ خوب الان خیلی بالاست.تو لینک زیر میتونید ببینید مشکلات ماوس رو :
https://imgur.com/a/EU9KpF1

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
937
8,848
استان مرکزی-اراک
سلام
شما لنز انعکاس دهنده موس رو درست تنظیم نکردید یا اینکه اسپره بهش صدمه زده و باعث کدر شدن وعدم انعکاس صحیح نور به چیپ میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsa0192

parsa0192

کاربر
2020-07-11
3
0
29
سلام
شما لنز انعکاس دهنده موس رو درست تنظیم نکردید یا اینکه اسپره بهش صدمه زده و باعث کدر شدن وعدم انعکاس صحیح نور به چیپ میشه
سلام.من در ابتدا فقط قاب ماوس رو باز کردم و میکروسوییچ های کلیک چپ و راست رو اسپری زدم ( عکس شماره 1).پس جای لنز رو نمیتونستم تغییر داده باشم.البته اسپری زیاد زدم برد خیس شد و آب اسپری به زیر سنسور رفت و احتمالا همین مورد که شما فرمودید باعث خرابی شد.بعد از اسمبل ماوس، پوینتر ماوس قاطی کرد و الگوی نور پردازی ماوس عوض شد.بعد از این مشکل برد رو باز کردم(عکس شماره 2).فقط یه موردی هست اینه که اگه سنسور ماوس مشکل پیدا کرده چرا نور پردازی هم الگوش عوض شده؟انگار که پردازنده مرکزیش قاطی کرده.عکس ها در این لینک

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
درود

دوست عزیز برای حل مشکلی که شما داشتین تعویض میکرو سوئیچ خراب موس با یه نمونه مرغوب دیگه کافی بود و لازم نبود هزینه اسپری خشک بدین و وقت اضافه صرف کنید

با اینحال اون تیکه بلوری موس رو با آب مقطر بشور خشک کن بنداز سرجاش ببین جواب میگیری یا نه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsa0192

parsa0192

کاربر
2020-07-11
3
0
29
درود

دوست عزیز برای حل مشکلی که شما داشتین تعویض میکرو سوئیچ خراب موس با یه نمونه مرغوب دیگه کافی بود و لازم نبود هزینه اسپری خشک بدین و وقت اضافه صرف کنید

با اینحال اون تیکه بلوری موس رو با آب مقطر بشور خشک کن بنداز سرجاش ببین جواب میگیری یا نه
تو سایتای خارجی دیدم نوشته بود باید میکروسوییچ خودش باشه omron با گارانتی 20 میلیون کلیک.که تو ایران فکر نمیکنم باشه.مشکل از تیکه بلور که شما میفرمایید نیست چون اگه فقط برد ماوس خالی رو وصل کنی باز همین مشکلات هست.تو این لینک دوتا عکس از برد هست.

jho

کاربر vip
vip
کاربر
2016-04-18
68
45
شما لنز رو درست نصب نکردی یا اسپری داخل اپتیکال رفته

بالا