آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل خروجی اولیه پاور گرین ۴۳۰ وات

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
663
594
خازن های مسیر سیم طوسی و همچنین دو خازن بزرگ ورودی برق رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید

سلام
بله انجام و اطلاع میدم
اگه ولتاژ این سیم رو از سیم قرمز بگیرم که ۵ ولت داره مشکلی پیش میاد ؟، و اصولآ چرا سیم طوسی از یه نقطه دیگه ولتاژش تامین میشه ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: heical

heical

کاربر
2011-05-13
306
532
ولتاژ سیم طوسی در واقع ولتاژ power good هست. یعنی وقتی پاور استارت خورد و به شرایط پایدار رسید این ولتاژ ظاهر میشه و در واقع به سیستم میگه که همه چیز خوب هست. شما بهتره این کار رو نکنید و سعی در رفع مشکل کنید.
در ضمن خازن ها گاهی ظرفیتشون درسته ولی مقاومت داخلیشون بالا رفته. حتما خازن ها رو با esrمتر تست کنید.

آخرین ویرایش:

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
663
594
ولتاژ سیم طوسی در واقع ولتاژ power good هست. یعنی وقتی پاور استارت خورد و به شرایط پایدار رسید این ولتاژ ظاهر میشه و در واقع به سیستم میگه که همه چیز خوب هست. شما بهتره این کار رو نکنید و سعی در رفع مشکل کنید.
در ضمن خازن ها گاهی ظرفیتشون درسته ولی مقاومت داخلیشون بالا رفته. حتما خازن ها رو با esrمتر تست کنید.

سلام
بله تشکر از راهنمایی شما
ببینم مشکل چیه اطلاع میدم

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
خازن های مسیر سیم طوسی و همچنین دو خازن بزرگ ورودی برق رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید

با اینکه مشکل سیم طوسی یا power good یه بخشیش هم مربوط به خازنها میشه ولی تو این سری پاورهای گرین من تا حالا مشکل خازن ندیدم و احتمال خرابی خود آی سی سوپروایزر خیلی محتمل تر هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: heical

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
درود

..مهندس الان ک پاور را روشن کردم با تعجب دیدم راه افتاده و ولتاژها همه عادی هست ب نظرتون جمعش کنم؟؟؟؟

احتمال خیلی زیاد مشکلتون حل نشده و موقتی پاور روشن شده

از پشت برد پاور یه عکس با کیفیت بزارید و نتیجه تست اتصال پایه هارو هم که گفتم اعلام کنید

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
663
594
احتمال خیلی زیاد مشکلتون حل نشده و موقتی پاور روشن شده

از پشت برد پاور یه عکس با کیفیت بزارید و نتیجه تست اتصال پایه هارو هم که گفتم اعلام کنید

سلام
با اتصال پایه ها پاور روشن شد ، اینم عکس

پیوست‌ها

• 894.1 کیلوبایت بازدیدها: 74

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
سلام
با اتصال پایه ها پاور روشن شد ، اینم عکس

پاور رو مستقیم و بدون لامپ تست به برق وصل کنید

یه مصرف کننده هم بهش وصل کنید (ترجیحا یه dvd رایتر)

با همون تستی که گفتم چند لحظه روشنش کنید ببینید کدوم ولتاژ بالا میره (احتمال زیاد باید خط 3.3 باشه)

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
663
594
پاور رو مستقیم و بدون لامپ تست به برق وصل کنید

یه مصرف کننده هم بهش وصل کنید (ترجیحا یه dvd رایتر)

با همون تستی که گفتم چند لحظه روشنش کنید ببینید کدوم ولتاژ بالا میره (احتمال زیاد باید خط 3.3 باشه)

سلام
بله استاد ولتاژ ۳ .۳ میره بالا تا ۳و۳ متوقف میشه اتصال رو قط میکنم آروم آروم میاد پایین

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
سلام
بله استاد ولتاژ ۳ .۳ میره بالا تا ۳و۳ متوقف میشه اتصال رو قط میکنم آروم آروم میاد پایین

عکسی که فرستادی دقیقا با اون قسمتیش که کار داریم نور افتاده روش

یه عکس بهتر و با کیفیت تر از ثانویه پاور بزار تا بگم کدوم قطعه باید عوض بشه

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
663
594
عکسی که فرستادی دقیقا با اون قسمتیش که کار داریم نور افتاده روش

یه عکس بهتر و با کیفیت تر از ثانویه پاور بزار تا بگم کدوم قطعه باید عوض بشه

با سلام و عرض ادب
عکس از ثانویه