آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: طریقه تست ترانس پاور کامپیوتر

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
درود
یک پاور ۵۳۰ وات کامپیوتر دارم که دچار مشکل شده
دوستان گرامی ممنون میشم همراهی کنن
سه تا ترانس داره
دوستان چندتا سوال در زیر مطرح می کنم هرکدوم رو تونستند جواب بدن ممنون میشم

1-ورودی و خروجی ها AC هستند یا Dc
2-چطور میشه تستشون کرد ؟ خارج از مدار چطور میشه از سلامتشون مطمئن شد
3-چطور میشه از روی شماره ای که روی برچسبشون نوشته شده مشخصات ترانس رو فهمید که در صورت نیاز جایگزین کرد
20200701_170754.jpg

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
دوستان گرامی لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
درود
یک پاور ۵۳۰ وات کامپیوتر دارم که دچار مشکل شده
دوستان گرامی ممنون میشم همراهی کنن
سه تا ترانس داره
دوستان چندتا سوال در زیر مطرح می کنم هرکدوم رو تونستند جواب بدن ممنون میشم

1-ورودی و خروجی ها AC هستند یا Dc
2-چطور میشه تستشون کرد ؟ خارج از مدار چطور میشه از سلامتشون مطمئن شد
3-چطور میشه از روی شماره ای که روی برچسبشون نوشته شده مشخصات ترانس رو فهمید که در صورت نیاز جایگزین کرد
20200701_170754.jpg

سلام
ورودی و خروجی هردو AC هست با این تفاوت که خروجی توسط دیودهای پرسرعت(معمولا شاتکی) به DC تبدیل میشه.
برچسب روش من این رو متوجه شده ام که شکل و سایز هسته ترانس رو بهت میده.
شما برای جایگزینی نیاز به دونستن فرکانس کاری پاور و... داریدو همین طور پایه های خروجی دارید.
پیشنهادم به شما این هست که شماتیک چند تا پاور رو تحلیل کنید خیلی چیزای دیگه دستگیرت میشه..

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
سلام
ورودی و خروجی هردو AC هست با این تفاوت که خروجی توسط دیودهای پرسرعت(معمولا شاتکی) به DC تبدیل میشه.
شما برای جایگزینی نیاز به دونستن فرکانس کاری پاور و... داریدو همین طور پایه های خروجی دارید.
پیشنهادم به شما این هست که شماتیک چند تا پاور رو تحلیل کنید خیلی چیزای دیگه دستگیرت میشه..
درود
ممنون از توجهتان
چطور می تونم‌ از سلامت این ترانس مطمئن بشم؟
در خارج از مدار ؟
ولتاژ ورودی این ترانس فکر کنم گفتید ۱۵۰ ولته و من نمی تونم ورودی شهر رو بهش بدم درسته؟
در این پاور گرین ۵۳۰ واتی دوتا دیگه ترانس هم داره از کجا بدونم چه ولتاژ ورودی و خروجی باید داشته باشند
نقشه با مشخصات این پاور رو ندارم
آیا برای ورودی به این ترانس باید مقاومت و دیود در خارج مدار براش بذارم ؟
ممنون

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
شما مشکل پاورتون رو بیان کنید شاید راحت تر بشه حلش کرد.

درود
ممنون از توجهتان
از پیشنهاد شما بسیار ممنون و خرسندم ممنون میشم برای موضوعی که مطرح کردید
اما چون عنوان تاپیک مساله ترانس ها هست بهتر دیدم برای موضوعی که مطرح کردید یک تاپیک مجزا بزنم که موضوع این دوتاپیک بهتر پیش بره
و به طور اختصاصی در اونجا در خدمت باشم
در این خصوص لطفا به تاپیک زیر تشریف بیارید

https://www.irantk.ir/threads/108734-مشکل-پاور-گرین-۵۳۰-وات?p=612930&viewfull=1#post612930

دوستانی هم که در رابطه با ترانس می تونن کمک کنند در این تاپیک در خدمتشون هستم
ممنون

آخرین ویرایش:

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
سلام

این معنیش این هست که اگر یک چنین ترانسی که نمی دونیم تو چه وسیله ای به کار رفته دستمون برسه اصلا نمی تونیم تستش کنیم؟
چون نمی دونیم برای چه وسیله ای هست پس مشخصات کاری رو نداریم یعنی فرکانس کاری و اینکه برای چه ولتاژی طراحی شده و ....؟

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
این معنیش این هست که اگر یک چنین ترانسی که نمی دونیم تو چه وسیله ای به کار رفته دستمون برسه اصلا نمی تونیم تستش کنیم؟
چون نمی دونیم برای چه وسیله ای هست پس مشخصات کاری رو نداریم یعنی فرکانس کاری و اینکه برای چه ولتاژی طراحی شده و ....؟
سلام
مدار کامل دستتون میرسه نه اینکه ترانس خالی فقط زیر دستتون بیاد..
ترانس خیلی کم پیش میاد که سوخته باشه اگر سوخته باشه اثر حرارت بروی چسب عایق مشهود میباشد.یعنی چسب سوخته و یه حالت جمع شدگی داره.

بالا