آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: شناسایی قطعه r2300 در نوکیا N70

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
464
مازندران
با سلام خدمت اساتید محترم.
یه گوشی نوکیا n70 هست که قبلا خودبخود خاموش شده و گذاشتمش کنار تاالان که گوشیو باز کردم دیدم پایه منفی سوکت باطری از شاسی قطع شده بود. پایه منفی سوکت رو با یه سیم ارتباط دادم به شاسی که روشن شد و همه قسمتاش سالمه و خوب کار میکنه، بجز قسمت شارژر. شارژر رو که وصل میکنم دوثانیه شارژ میکنه حتی ولتاژ باطری بیشتر میشه ولی بعدش not charging میزنه. با بررسی نقشه رسیدم به یه قطعه با شماره r2300 که سنسور جریانه از منفی باطری به شاسیه. این قطعه تو نقشه هست ولی تو سخت افزار پیداش نمیکنم. احتمال داره داخل خود ایسی باشه؟
دوستان راهنمایی بفرمایید لطفا.
باتشکر

عکس و نقشه رو اپلود میکنم
345345.jpg345345.jpg

پیوست‌ها

• 1.6 مگابایت بازدیدها: 51
آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
یه گوشی نوکیا n70 هست که قبلا خودبخود خاموش شده و گذاشتمش کنار تاالان که گوشیو باز کردم دیدم پایه منفی سوکت باطری از شاسی قطع شده بود. پایه منفی سوکت رو با یه سیم ارتباط دادم به شاسی که روشن شد و همه قسمتاش سالمه و خوب کار میکنه، بجز قسمت شارژر. شارژر رو که وصل میکنم دوثانیه شارژ میکنه حتی ولتاژ باطری بیشتر میشه ولی بعدش not charging میزنه. با بررسی نقشه رسیدم به یه قطعه با شماره r2300 که سنسور جریانه از منفی باطری به شاسیه. این قطعه تو نقشه هست ولی تو سخت افزار پیداش نمیکنم. احتمال داره داخل خود ایسی باشه؟
باتشکر

مشاهده فایل‌پیوست 167913مشاهده فایل‌پیوست 167913

سلام اون قطعه یک مقاومت کم اهم دقیق هست مثلا 0.2 اهم که آی سی شارژ از روی افت ولتاژ دو سر این مقاومت میزان جریان رو محاسبه و در مواقع نیاز محدود میکنه.
اگر این قطعه نباشه بصورت لحظه ای هم شارژ نخواهید داشت.
بعیده که توی آی سی باشه وگرنه بصورت قطعه جدا توی شماتیک معرفی نمیشد.
J2306 و J2307 که به دو سر این قطعه وصل هستن توی قسمت Component finder شماتیک هستن ولی R2300 رو نتونستم پیدا کنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2809

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268
با سلام دست به مادر برد نزنین یک باتری bl-5cاصلی و شارژر اصلی استفاده کنیدbl-4cو باتری کهنه روی گوشی جواب نمیده مشکل 90 درصد از باتری و شارژر هست در صورت جواب نگرفتن مقاومت ntc 4.7از اوراقی جایگزین شود پایه های b temp- bsi چک شود
esso_hhhhhhhhhhh.png

آخرین ویرایش:

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
464
مازندران
سلام اون قطعه یک مقاومت کم اهم دقیق هست مثلا 0.2 اهم که آی سی شارژ از روی افت ولتاژ دو سر این مقاومت میزان جریان رو محاسبه و در مواقع نیاز محدود میکنه.
اگر این قطعه نباشه بصورت لحظه ای هم شارژ نخواهید داشت.
بعیده که توی آی سی باشه وگرنه بصورت قطعه جدا توی شماتیک معرفی نمیشد.
J2306 و J2307 که به دو سر این قطعه وصل هستن توی قسمت Component finder شماتیک هستن ولی R2300 رو نتونستم پیدا کنم.

سلام تشکر میکنم
اره دقیقا . یه مقاومت اهم پایینه بین منفی باطری و منفی دستگاه که قطع شده یا سوخته. حتی تو گوشی 3110c هم دقیقا همین داستانه. تو نقشه r2300 هست ولی تو سخت افزار نه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
464
مازندران
با سلام دست به مادر برد نزنین یک باتری bl-5cاصلی و شارژر اصلی استفاده کنیدbl-4cو باتری کهنه روی گوشی جواب نمیده مشکل 90 درصد از باتری و شارژر هست در صورت جواب نگرفتن مقاومت ntc 4.7از اوراقی جایگزین شود پایه های b temp- bsi چک شود
esso_hhhhhhhhhhh.png

سلام تشکر میکنم

با انواع باتری و شارژر اصلی تست شد و ntc 47 k هم تعویض شد که البته مال خودش سالم بود و پایه bsi مسیرش درسته. تنها ایرادش قطع شدن بین gnd و Bgnd هستش که متاسفانه این قطعه r2300 رو پیدا نکردم .

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
464
مازندران
نصب نشده
r2300
https://repair-mobiles.com/n70-n72-not-charging-problem/
قطعه عکس 4 رو در بیار تست کن

با تشکر

خازن سالمه ولی مقاومت که با bsi و gnd موازی هست هیچ گونه مقاومتی نشون نمیده. از یه برد دیگه هم دراوردم مثل همینه. بدون این قطعات هم شارژ نمیکنه . در ضمن این قطعات به r2300 ربطی ندارن

N70-2notcharging4.jpg

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268
مقاومت 47kبالای omapرو با چه ابزاری تعویض کردین
r2070,c270رو حذف کنید و f2000 ,l2000رو جامپر بزنید علام نتیجه کنید
v2000حذف کنید
ببینیدکل تصاویر داخل اون لینک رو تست کنید بازم نظر من روی باتر و شارژره

آخرین ویرایش:
  • Like

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
937
8,848
استان مرکزی-اراک
باتشکر

مشاهده فایل‌پیوست 167913مشاهده فایل‌پیوست 167913

سلام.
شما فقط میتونید با باتری های نقره ای نوکیا این گوشی رو شارژر اگر شارژر اصلی دارید حتما با باتری هم تیپ خودش تست کنید باتری های دیگه نوکیا روشنش می کنن ولی نات شارژینگ هستن.
از پایه منفی هم به بدنه هم به مسیر j2072 سیم بکشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا