آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: کارنکردن باطری لپ تاپ Dell E5430بعدازتعویض سلول

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
دوستان باطری Dell E5430 مشکل شارژ نشدن داشت و بعدازبازکردن متوجه شدم سلول های خراب هستند با تعویض سلول ها سلول های جدید 50درصد شارژداشتن انداختم روی لپ تاپ خیلی قشنگ کارکردلپتاپ تااینکه شارژ تمام شد حالا شارژ نمی کنه و چراغ شارژ نارنجی شده و چشمک میزنه
بازش کردم همه چیز چک کردم تمام قطعات سالم هستند
یک آی سی BQ3042DBTRروی برد هست که فکرکنم پروگرام بشه میخوام بدونم آیا ممکنه نیاز به پروگرام داشته باشه
دوستانی که تجربه ای دارند ممنون میشم کمک کنند

#$V686

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fakoor86

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423

سلام
فکر نکنم با روش ها و پروگرامرهای معمول بشه این آی سی ها رو پروگرام کرد تازه فایل این آی سی ها هم در اختیار نیست.
تنها راه اینه که دفعه های بعدی اول یک سری باتری هم ولتاژ با این باتری ها موازی کنید بعدش باتری ها قدیمی رو در بیارید و باتری جدید رو سر جاش لحیم کنید تا تغذیه قطع نشه و بشه این حالت امنیتی آی سی رو دور زد.

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
یعنی هیچ راهی برای این کارنیست اینجوری که اگر مشتری مدتی شارژنکنه برای همیشه باطریش ازدست میده حالت
امنیتی آی سی به چه دردی میخوره برا بنده خدا
:blush:

pckho0r

کاربر vip
کاربر
2012-01-10
148
276
درود
یعنی هیچ راهی برای این کارنیست اینجوری که اگر مشتری مدتی شارژنکنه برای همیشه باطریش ازدست میده حالت
امنیتی آی سی به چه دردی میخوره برا بنده خدا
:blush:

ولتاژ باتری از یه حد مشخصی پایین تر بیاد مدار داخلی جریان خروجی رو قطع میکنه و حتی اگه شارژ مجدد هم نشه باتری تو اون ظرفیت سالها دووم میاره! مصرف اون چیپ امنیتی چند میکروآمپر بیشتر نیست.
من باتری دل رو که از سال 2014 میدونم یه گوشه افتاده بود و شارژ نشده بود باز کردم سل هاش همگی 2.75 ولت شارژ داشتن.

به لحاظ امنیت خود کاربر و خدشه وارد نشدن به تولیدات شرکت ها و برندها از بابت آتش سوزی محصولاتشون باتری های لپ تاپ رو طوری طراحی می کنند که قابل تعمیر نباشه. یه لپ تاپ ایسوس وسط کنفرانس آتیش بگیره هیچکس نمیگه باتریش تعمیری بود یا ... برند ایسوس ضربه میخوره!

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
یعنی هیچ کاری نمیشه کرد برای این مشکل

بالا