آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: وشن خاموش مکرر عدم تصویر GIGA H61m-s2p

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
درود
مادربرد مذکور سوییچ میکنم 3 ثانیه روشن میمونه دیباگر کد نداره چراغ کلاک روشنه چراغ ریست هم روشن میشه بعد مین خاتموش میشه و دوباره از اول همینجوری خاموش روشن میشه
هیچ قطعه ای داغ نمیکنه
بانک سی پی یو کاملا تمیز شده چند مدل رم و سی پی و یو و پاور مختلف هم تست کردم
بایوس هم زدم تغییری نکرد

erfanjon74

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-24
824
828
گرمسار
توی یکی دیگ از تاپیک ها خوندم اتصالی دیود دوبل فرانت پانل و این چیزا نوشته بود
اما نمیدونم منظور چیه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
درود
مادربرد مذکور سوییچ میکنم 3 ثانیه روشن میمونه دیباگر کد نداره چراغ کلاک روشنه چراغ ریست هم روشن میشه بعد مین خاتموش میشه و دوباره از اول همینجوری خاموش روشن میشه
هیچ قطعه ای داغ نمیکنه
بانک سی پی یو کاملا تمیز شده چند مدل رم و سی پی و یو و پاور مختلف هم تست کردم
بایوس هم زدم تغییری نکرد
درود .دوست عزیز اولین کاری که باید بکنید
1. پین 5 ولت پاور تو فرانت پنل رو و مسیر پاور رو از این پین تا I/O رو بررسی کنید نشتی یا شورت نباشه ( با توجه به اینکه 3 ثانیه اول روشن و خاموش و تکرار این عمل وجود داره
2. با اینکه فرصت ساخته شدن ولتاژ CPU وسلامت PWM وجود نداره ولی باز این بلاک رو از لحاظ نشتی و شورتی تست کنید ( CPU رو در بیارید) با اهم چک
نتیجه تستها رو اعلام کنید

پیوست‌ها

• 10.2 کیلوبایت بازدیدها: 141
آخرین ویرایش:

Shayan_Sobhi

کاربر
2012-03-07
34
36
اتصالی پورت ها و ... رو چک بفرمایید ببینیو سالم باشن، مین‌برد رو بدون سی پی یو استارت کنید ببینید تفاوتی میکنه یا نه...در مرحله آخر پورت ۴ پین دستگاه رو جدا کرده و دوباره استارت کنید تا بیشتر بشه رو مشکل فوکوس کرد!

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,422
سلام
معمولا این مشکل بدلیل شناسایی نشدن برنامه بایوس توسط چیپ اتفاق میفته که اکثر اوقات با پروگرام بایوس حل میشه. (یکبار دیگه با یک فایل مطمئن فلش کنید.)

در صورتی که حل نشد ولتاژ پایه 8 بایوس رو چک کنید که 3.3 وجود داشته باشه.
و همچنین اگر مقاومت توی مسیر پایه های بایوس با چیپ وجود داره اونها رو هم بررسی کنید.
روی بعضی پایه ها ممکنه مقاومت بصورت پول آپ وجود داشته باشه تا سیگنال رو به سطح 3.3 ولت برسونه اون رو هم بررسی بفرمایید.

اگر تمام مراحل بالا رو رفتید و به نتیجه نرسیدید احتمالا ایراد از خود چیپ هست.

بالا