آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: استفاده از ماسفت irfz44nبجای irfz34n

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
973
با سلام در امپلی فایر ماشین میشه از ماسفت 44nبجای 34n استفاده کنم؟سه تاش سوخته و گیرم نمیاد.

irania1

کاربر vip
کاربر
2011-11-11
84
414
با سلام در امپلی فایر ماشین میشه از ماسفت 44nبجای 34n استفاده کنم؟سه تاش سوخته و گیرم نمیاد.

سلام بله میتونید استفاده کنید
مقاومت های قبل از ماسفت را هم حتما چک کنید
قبل از روشن کردن آمپلی علت سوختن ماسفت را رفع کنید

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
973
سلام بله میتونید استفاده کنید
مقاومت های قبل از ماسفت را هم حتما چک کنید
قبل از روشن کردن آمپلی علت سوختن ماسفت را رفع کنید

با تشکر بله مقاومت ها راهم تعویض کردم.فکر کنم بعلت فشار زیاد سوختن.باید همه را عوض کنم یا همین سه تا کافیه؟

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
با درود
دوست گرامی در تاپیک قبلی هم اشاره نمودم
بنا به دلایل علمی که از حوصله تاپیک خارج و به درازا میکشد
اگر بخواهید اصولی و درست کار نمایید طوری که کار برگشت نخورد باید کل ماسفتها رو یکدست تعویض نمایید بسیار مهم میباشد و باید جملگی رو از یک فروشنده و یک مارک و یک کد تهیه و نصب نمایید تا خطاهای ناشی از تولرانسهای قطعات به حداقل کاهش یابد
این قانون کلی و مهم در تعمیرات میباشد
البته ممکن هست مشکلی هم بوجود نیاورد و تعنیرکارانی هم بابت کاهش هزینه چنین کاری انجام ندهند
و مشکلی هم بوجود نیاید ولی این دلیل نمیشود
محال ممکن است تولرانس دو قطعه ای که همزمان در یک روز و تایم بخصوص تولید میشود دقیقا مشابه یکدیگر باشند و قطعا بالا و پایین میگردند

چه رسد که بخواهید اینگونه کار نمایید و همانطور که عرض شد ممکن هیچ مشکلی هم به وجود نیاید
ولی اصول کار به این سبک میباشد و شما و مشتری شما مختار میباشید
اگر در برد شما فقط یک عدد تراتزستور و با فت میبود هیچگونه مشکلی نداشت و به راحتی میتونستید قطعه ای با امپر و ولتاژ قوی تر جایگزین نمایید ولی در این شرایط برد شما صلاح نمیباشد
نظرات اساتید دیگر را هم بپرسید

پایدار باشید

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
973
با درود
دوست گرامی در تاپیک قبلی هم اشاره نمودم
بنا به دلایل علمی که از حوصله تاپیک خارج و به درازا میکشد
اگر بخواهید اصولی و درست کار نمایید طوری که کار برگشت نخورد باید کل ماسفتها رو یکدست تعویض نمایید بسیار مهم میباشد و باید جملگی رو از یک فروشنده و یک مارک و یک کد تهیه و نصب نمایید تا خطاهای ناشی از تولرانسهای قطعات به حداقل کاهش یابد
این قانون کلی و مهم در تعمیرات میباشد
البته ممکن هست مشکلی هم بوجود نیاورد و تعنیرکارانی هم بابت کاهش هزینه چنین کاری انجام ندهند
و مشکلی هم بوجود نیاید ولی این دلیل نمیشود
محال ممکن است تولرانس دو قطعه ای که همزمان در یک روز و تایم بخصوص تولید میشود دقیقا مشابه یکدیگر باشند و قطعا بالا و پایین میگردند

چه رسد که بخواهید اینگونه کار نمایید و همانطور که عرض شد ممکن هیچ مشکلی هم به وجود نیاید
ولی اصول کار به این سبک میباشد و شما و مشتری شما مختار میباشید
اگر در برد شما فقط یک عدد تراتزستور و با فت میبود هیچگونه مشکلی نداشت و به راحتی میتونستید قطعه ای با امپر و ولتاژ قوی تر جایگزین نمایید ولی در این شرایط برد شما صلاح نمیباشد
نظرات اساتید دیگر را هم بپرسید

پایدار باشید

استاد عزیز با تشکر از حسن نظر شما من فقطirfz44 گیرم‌اومد که فروشنده گفت اینها n channell هستن منم خریدم.و جازدم اما.دود ازشون بلند شد‌.حالا نمیدونم بخاطر نداشتن n اخرشون اینجور شد یا کلا مشکل داشتن.قبلی های خودشم‌جا زدم امپ پروتکتت میکنه.لطفا بازهم مرحمت کنید و راهنمایی کنید.

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,309
ایران
استاد عزیز با تشکر از حسن نظر شما من فقطirfz44 گیرم‌اومد که فروشنده گفت اینها n channell هستن منم خریدم.و جازدم اما.دود ازشون بلند شد‌.حالا نمیدونم بخاطر نداشتن n اخرشون اینجور شد یا کلا مشکل داشتن.قبلی های خودشم‌جا زدم امپ پروتکتت میکنه.لطفا بازهم مرحمت کنید و راهنمایی کنید.

با سلام و احترام و کسب اجازه از اساتید بزرگ
بنده تخصصی روی آمپلی ندارم و تعمیر نمی کنم
فقط خواستم یک نکته رو یادآور شوم به نظر بنده
روی قطعات نو هم اصلا اطمینان نکنید خود بنده در
تاپیکی که همکاری گفته بودند دو تا ماسفت خریده 
بودند که یکی منفی بود یکی مثبت،که روی السیمتر
هر دو تا منفی در هنگام تست نشان داده می شود 
بعید نیست قطعه ای هم از کارخانه معیوب خارج شود
خود بنده خازنی و قطعه ای رو از روی بردهای قدیمی
ساخت ژاپن درمیاورم و با قطعات نو مقایسه می کنم
خطای کمتری دارند خودتون وارد و در جریان هستید
آرزوی توفیق و سلامتی برای اساتید انجمن.​

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس

با درود
دوست گرامی بنده مشخصات هر دو فطعه رو چک نمودم ظاهرا مشکلی وجود ندارد ولی ترجیحا کلا همه رو irfz44 بنداز
ضمنا مقاومتهای مشکوک رو چیکار کردید؟
مقاومتهای مشکوک رو هم تعویض نمایید

اینکه گفتی در حال حاضر آمپلی پروتکت میکنه قطعا فت سوخته باز هم داری با دقت چک کن ( باز هم میگم همگی رو از یک فروشگاه و یک مارک تهیه کن )
قبلی های خودشم‌جا زدم امپ پروتکتت میکنه
این سری قبل از جاگذاری فت حتما تست کن خیلی از استادها بابت نامرغوبی قطعات تاوان پرداخت کردن خصوصا تو آمپلی که بیداد میکنه

باز هم تاکید میکنم کل فت ها رو همزمان تعویض نمایید
بعد از تهیه قطعات این بار فقط دو تا فت روی مدار متصل کن یعنی هر کاتال یک فت ( میتونید فت خودش رو متصل نمایید )
و عیب یابی رو شروع نمایید
بعد از رفع پروتکت و مشکل فت های جدید رو متصل نمایید و توسط یک لامپ سری 12 ولتی 60 الی 80 واتی امپ رو روشن نمایید
در صورتی که مشکلی وجود نداد مستقیم به تغذیه متصل نمایید

بالا