آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن ناگهانی اسکوتر

Ashkanhpb

کاربر
2019-03-11
8
6
بانه
سلام
یه اسکوتر هاوربرد (زیرپایی) هست که وقتی موتور ها به دور تند خودشون میرسن خاموش میشه، البته در حالت بدون بار این مشکل پیش نمیاد یعنی وقتی تو هوا میچرخن همه چی روبراهه ولی در حال کار به محض رسیدن به دور تند کاملا ناگهانی کات آف میشه و با زدن دکمه استارت روشن نمیشه مگر اینکه کابل شارژر رو وصل کنیم و اسکوتر رو روشن کنیم و بعد از کندن کابل شارژر دوباره کار می کنه و باز همون وضعیت.
در حالتی که شارژر وصله ولتاز باتری 40 ولته . با کندن شارژر ولتاژ باتری 38 ولت میشه . وقتی چرخ ها (در هوا) شروع به کار می کنن ولتاژ به 37 میرسه و دهم دهم پایین میاد. آخرین لحظه قبل از خاموش شدن ناگهانی در دور تند ولتاز تا 35 پایین میاد و یهو به 5 میره (الان ناگهان خاموش شد) و با سرعت کمی دوباره بالا میاد (الان در این وضعیت هر چی استارت بزنیم روشن نمیشه) الان شارژر رو بزنیم سریع ولتاژ میره به 40و همین منوال دوباره.
یه منبع تغذیه رو هم با باتری سری کردم که با زیر فشار رفتن موتورها و پایین اومدن ولتاژ مقدار افت رو جبران کنم اما اونقد ناگهانی اتفاق میافته که نمیشه.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Ashkanhpb

کاربر
2019-03-11
8
6
بانه
سلام
یه اسکوتر هاوربرد (زیرپایی) هست که وقتی موتور ها به دور تند خودشون میرسن خاموش میشه، البته در حالت بدون بار این مشکل پیش نمیاد یعنی وقتی تو هوا میچرخن همه چی روبراهه ولی در حال کار به محض رسیدن به دور تند کاملا ناگهانی کات آف میشه و با زدن دکمه استارت روشن نمیشه مگر اینکه کابل شارژر رو وصل کنیم و اسکوتر رو روشن کنیم و بعد از کندن کابل شارژر دوباره کار می کنه و باز همون وضعیت.
در حالتی که شارژر وصله ولتاز باتری 40 ولته . با کندن شارژر ولتاژ باتری 38 ولت میشه . وقتی چرخ ها (در هوا) شروع به کار می کنن ولتاژ به 37 میرسه و دهم دهم پایین میاد. آخرین لحظه قبل از خاموش شدن ناگهانی در دور تند ولتاز تا 35 پایین میاد و یهو به 5 میره (الان ناگهان خاموش شد) و با سرعت کمی دوباره بالا میاد (الان در این وضعیت هر چی استارت بزنیم روشن نمیشه) الان شارژر رو بزنیم سریع ولتاژ میره به 40و همین منوال دوباره.
یه منبع تغذیه رو هم با باتری سری کردم که با زیر فشار رفتن موتورها و پایین اومدن ولتاژ مقدار افت رو جبران کنم اما اونقد ناگهانی اتفاق میافته که نمیشه.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ناگفته نمونه که طبق سرچ هایی که کردم گفتن از bms یا همون سیستم مدیریت باتریه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Newman1

144287928

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
93
901
اصفهان
درود
ایراد از باطریه دنبال چیز دیگه نرو فقط باطری تست کن

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ashkanhpb

masuodd55

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-16
427
1,073
درود؛ با حالتی که دستگاه شما داره و با توجه به توضیحات شما فقط خرابی باطری میتونه این مشکل رو به وجود بیاره؛باطری تعویض کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ashkanhpb

Ashkanhpb

کاربر
2019-03-11
8
6
بانه
درود
ایراد از باطریه دنبال چیز دیگه نرو فقط باطری تست کن

درود؛ با حالتی که دستگاه شما داره و با توجه به توضیحات شما فقط خرابی باطری میتونه این مشکل رو به وجود بیاره؛باطری تعویض کنید

ممنون از دوستان، بعد از تعویض باتری نتیجه رو همین جا میگم ، دوستان دیگری هم اگر اطلاعات دارن ممنون میشم در اختیار قرار بدن

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
رابط بین باطری و برد مین در جایی که سوکت هست رو بررسی کنید.در بعضی مواقع دچار اوکسیده میشه و اتصال درست برقرار نیست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

Ashkanhpb

کاربر
2019-03-11
8
6
بانه
باتری تعویض شد و مشکل به طورکل حل شد.
بانک باتری این دستگاه چون دارای سیستم مدیریت باتری یا برد bms هست در صورت پایین اومدن راندمان و به تبع ولتاژ باتری، از مدار خارج میشه و ما به جای اینکه ببینیم دستگاه داره خیلی ضعیف کار می کنه، خاموش شدن ناگهانیشو تجربه می کنیم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2aagh
بالا