آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ایزوله سازی ولتاژ DC با استفاده از اوپتوکوپلر

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
سلام خدمت مهندسین عزیز؛
یکی از مشکلاتی که هنگام بلوتوث خور کردن ضبط های ماشین پیش میاد نویز شدید این ماژول هاست.
این نویز تاحدی با استفاده از فیلتر صدا و سیم شیلد قابل کاهشه اما نه بطور محسوس؛
در یک تست ولتاژ پخش رو از ولتاژ ماژول جدا کردم و از آداپتور 5 ولتی سامسونگ برای تغذیه ماژول استفاده کردم. میتونم بگم که 95% نویز ها گرفته شد و در ولوم بالای 40 هیچ نویزی شنیده نمیشد.
با توجه به اینکه ولتاژ ماژول بایستی از داخل ضبط به نحوی تامین بشه چه راهی برای ایزوله کردن ولتاژ برای این مورد هست ؟!

آخرین ویرایش:

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,003
سلام خدمت مهندسین عزیز؛
یکی از مشکلاتی که هنگام بلوتوث خور کردن ضبط های ماشین پیش میاد نویز شدید این ماژول هاست.
این نویز تاحدی با استفاده از فیلتر صدا و سیم شیلد قابل کاهشه اما نه بطور محسوس؛
در یک تست ولتاژ پخش رو از ولتاژ ماژول جدا کردم و از آداپتور 5 ولتی سامسونگ برای تغذیه ماژول استفاده کردم. میتونم بگم که 95% نویز ها گرفته شد و در ولوم بالای 40 هیچ نویزی شنیده نمیشد.
با توجه به اینکه ولتاژ ماژول بایستی از داخل ضبط به نحوی تامین بشه چه راهی برای ایزوله کردن ولتاژ برای این مورد هست ؟!
===========================================================================

با سلام دوست عزیز در تجربه ای که بنده در مورد بلوتوثدار کردن اسپیکر خونگی داشتم سر راه ولتاژ بلوتوث یه خازن ظرفیت بالا برای صافی تغذیه و یه مقاومت در مسیر ولتاژ قرار دادم که خیلی تاثیر زیادی در کاهش پارازیت داشت امتحان کنید . موفق باشید

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
===========================================================================

با سلام دوست عزیز در تجربه ای که بنده در مورد بلوتوثدار کردن اسپیکر خونگی داشتم سر راه ولتاژ بلوتوث یه خازن ظرفیت بالا برای صافی تغذیه و یه مقاومت در مسیر ولتاژ قرار دادم که خیلی تاثیر زیادی در کاهش پارازیت داشت امتحان کنید . موفق باشید

ضمن تشکر از دوست عزیز ؛
روشی مناسب است اما با اینکار نویز ها کم میشوند و حذف نمیشوند و در صدای بلند هنگام Pause یا تعویض آهنگ صدای نویز به وضوح شنیده می شود.
به نظر بنده برای حذف نویز بهترین راه جلوگیری از Ground loop با ایزوله کردن ولتاژ میباشد. در ضبط های خانگی این مشکل با استفاده از تغذیه مجزا قابل حل میباشد اما در پخش های خودرو الزاما ولتاژ بایستی از داخل ضبط تامین شود
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,003
ضمن تشکر از دوست عزیز ؛
روشی مناسب است اما با اینکار نویز ها کم میشوند و حذف نمیشوند و در صدای بلند هنگام Pause یا تعویض آهنگ صدای نویز به وضوح شنیده می شود.
به نظر بنده برای حذف نویز بهترین راه جلوگیری از Ground loop با ایزوله کردن ولتاژ میباشد. در ضبط های خانگی این مشکل با استفاده از تغذیه مجزا قابل حل میباشد اما در پخش های خودرو الزاما ولتاژ بایستی از داخل ضبط تامین شود
با تشکر
==================================================
ضرری نداره با مقاومت یه ذره ولتاژ5ولت بلوتوث رو کم کن شاید نتیجه بگیری اگه اوکی شد اعلام فرمائید موفق باشید

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
ضرری نداره با مقاومت یه ذره ولتاژ5ولت بلوتوث رو کم کن شاید نتیجه بگیری اگه اوکی شد اعلام فرمائید موفق باشید

گرفتن تغذیه از قسمت مورد نظر خیلی مهم هست معمولا برای کاهش امپدانس بالا از فیلتر RCL بهتر جواب میده یسری از نویز ها برای ریپل موجود میباشد و یسری کاهش جریان مد نظر .بنظرم اختلال فرکانس وجود داره

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان

درود از خازن 2200 و مقاومت 1k استفاده کردم متاسفانه جوابگو نیست.

بالا