آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اینوتر 200 امپری فقط تا 100 امپر بالا میره

bahman2012

کاربر
2014-02-09
74
62
سلام یه اینوتر جوش معمولیی مارک TAKO mma200
بدستم رسیده که توش رله مشکل داشت عوض کردم
تا 80 و 100 امپر جوش خوبی میده اما
مشکل دیگش اینجاست که این اینوتر 200 امپری فقط از 20 تا99 امپر بالا میره
اینوتر سه برد داره
دوستان منتظر راهنماییتون هستم

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام یه اینوتر جوش معمولیی مارک TAKO mma200
بدستم رسیده که توش رله مشکل داشت عوض کردم
تا 80 و 100 امپر جوش خوبی میده اما
مشکل دیگش اینجاست که این اینوتر 200 امپری فقط از 20 تا99 امپر بالا میره
اینوتر سه برد داره
دوستان منتظر راهنماییتون هستم

با کلمپ اندازه گیری کردید یا نمایش گر خود دستگاه بیشتر از ۱۰۰ رو نمایش نمیده
اگر منظورتان این هست عدد نمایشگر از ۱۰۰ بالا تر نمیره یه این صورت کالیبره کنید ‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنار سوکت نمایشگر یک مولتی ترن هست با چرخوندن مولتی ترن عدد نمایشگر رو تا ۲۰۰‌بالا ببرید .
اگر هم منظورتان این هست که با کلمپ جریان خروجی رو اندازه گرفتید و از ۱۰۰ امپر بیشتر نیست اول ببینید ماسفت یا ای جی بی تی های دستگاه چند آمپر هستند و حساب کنید ببینید میشه آمپر بیشتر از شون گرفت یا نه البته این نکته فراموش نشه که بنده برای دستگاه سالم دارم میگم کنار سوکت پتانسیومتر جریان هم یک مولتی ترن هست که با اون میتونید به آمپر بالا تر دست پیدا کنید معمولاً تولید کننده ها برای افزایش طول عمر دستگاه امپر رو محدود میکنن مثلاً اگر ۱۸۰ آمپر باشه ۱۶۰ امپر میگیرن

آخرین ویرایش:

bahman2012

کاربر
2014-02-09
74
62
با کلمپ اندازه گیری کردید یا نمایش گر خود دستگاه بیشتر از ۱۰۰ رو نمایش نمیده
اگر منظورتان این هست عدد نمایشگر از ۱۰۰ بالا تر نمیره یه این صورت کالیبره کنید ‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنار سوکت نمایشگر یک مولتی ترن هست با چرخوندن مولتی ترن عدد نمایشگر رو تا ۲۰۰‌بالا ببرید .
اگر هم منظورتان این هست که با کلمپ جریان خروجی رو اندازه گرفتید و از ۱۰۰ امپر بیشتر نیست اول ببینید ماسفت یا ای جی بی تی های دستگاه چند آمپر هستند و حساب کنید ببینید میشه آمپر بیشتر از شون گرفت یا نه البته این نکته فراموش نشه که بنده برای دستگاه سالم دارم میگم کنار سوکت پتانسیومتر جریان هم یک مولتی ترن هست که با اون میتونید به آمپر بالا تر دست پیدا کنید معمولاً تولید کننده ها برای افزایش طول عمر دستگاه امپر رو محدود میکنن مثلاً اگر ۱۸۰ آمپر باشه ۱۶۰ امپر میگیرن

روی برد مین دو تا پتانیومتر کتابی با یه پیچ کوچیک هستش که اولی میره سمت برد pwm و دوممی هم در کنار سوکت ولوم جریان قرار داره
اولی رو تست کردم دیدم پتانسومترش مشکل داره و تعویض
ولی دومی که کنار سوکت ولوم جریان هستش سالمه
هر دوتا 10کیلو اهم هستن
مشکل اینجاست که اولندش کلم اندازه گیری جریان dcندارم. دوم اینکه. وقتی
ولوم جریان رو میچرخونم. تازه بعد از 50%پیچوندن از 20 تا 200 امپر. رنج میکنه(هر چی با پتانسیومترها ور رفتم مشکل حل نشد
ولوم جریان هم سالمه

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
روی برد مین دو تا پتانیومتر کتابی با یه پیچ کوچیک هستش که اولی میره سمت برد pwm و دوممی هم در کنار سوکت ولوم جریان قرار داره
اولی رو تست کردم دیدم پتانسومترش مشکل داره و تعویض
ولی دومی که کنار سوکت ولوم جریان هستش سالمه
هر دوتا 10کیلو اهم هستن
مشکل اینجاست که اولندش کلم اندازه گیری جریان dcندارم. دوم اینکه. وقتی
ولوم جریان رو میچرخونم. تازه بعد از 50%پیچوندن از 20 تا 200 امپر. رنج میکنه(هر چی با پتانسیومترها ور رفتم مشکل حل نشد
ولوم جریان هم سالمه

اگر مسیر فیبر رو دنبال کنید به راحتی پیدا می کنید مولتی ترن جریان رو دست نزنید که از کالیبره خارج نشه چون نیاز به کلمپ و بار اهمی داره ک دقیق تنظیم بشه.مولتی ترن تنظیم امپر باید یک پایه به ولوم متصل باشه مولتی ترن نمایش گر هم اگر مسیر pcb رو دنبال کنید باید با سوکت نمایشگر در ارتباط باشه
نمایشگر ولتاژ سر وسط ولوم رو اندازه گیری میکنه تست کنید سر وسط ولتاژ داره یا نه جوشکاری کم زیاد میشه یا نه

bahman2012

کاربر
2014-02-09
74
62
اگر مسیر فیبر رو دنبال کنید به راحتی پیدا می کنید مولتی ترن جریان رو دست نزنید که از کالیبره خارج نشه چون نیاز به کلمپ و بار اهمی داره ک دقیق تنظیم بشه.مولتی ترن تنظیم امپر باید یک پایه به ولوم متصل باشه مولتی ترن نمایش گر هم اگر مسیر pcb رو دنبال کنید باید با سوکت نمایشگر در ارتباط باشه
نمایشگر ولتاژ سر وسط ولوم رو اندازه گیری میکنه تست کنید سر وسط ولتاژ داره یا نه جوشکاری کم زیاد میشه یا نه
با تنظیم پتانسومتر نمایشگر روی برد تاثییری روی حالت کم زیاد شدن اعداد حاصل نمیشه همچنان با چرخواندن ولوم جریان بعد از 50 درصد مسیر از 20 تا 200 رنج میکنه
پتانسومتر سالم و ولتاز متغیری که از برد مادر به برد نمایشگر میره با چرخواندن ولوم جریان از 20 تا 200 درست رنج میکنه اما نمایشگر از بعد 60 دهم ولت تازه 20 امپر رو نشون میده شروع به رنج میکنه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007
بالا