آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن لپ تاپ ایسوس k43sv

ebiolom

کاربر vip
کاربر
2011-01-21
137
349
سلام ، امروز ایرادو پیدا کردم ، یکی از مقاومت های (r2820)کریستال SB شکسته بود چطور نمیدونم! اما مقدارش و نمیدونستم من 560k گذاشتم و لپ تاپ روشن شد اگه دوستان مقدار این مقاومتو میدونید لطف کنید بزارید، ضمنا فایل بایوس همون فایل اصلی خودشو رایت کردم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام ، امروز ایرادو پیدا کردم ، یکی از مقاومت های (r2820)کریستال SB شکسته بود چطور نمیدونم! اما مقدارش و نمیدونستم من 560k گذاشتم و لپ تاپ روشن شد اگه دوستان مقدار این مقاومتو میدونید لطف کنید بزارید، ضمنا فایل بایوس همون فایل اصلی خودشو رایت کردم

سلام . یا شماره مداری قطعه ( مقاومت ) رو اگه نداشت روی بردویو مشخص کنید تا سریعتر بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ebiolom

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
خدا رو شکر که مشکل حل شد .با توجه به بردویو اون 2 تا مقاومت در مسیر بین جنوبی و کریستال 32 کیلوهرتز هست.معمولا یک مقاومت 10مگا اهمی بصورت موازی با کریستال قرار می گیره . ولی اگه لپ تاپ داره بصورت نرمال کار می کنه تعویض نکنید .متاسفانه بردویو کامل که مقادیر رو نوشته باشه یا شماتیک پیدا نکردم .اگر مقاومت کناریش 10 مگااهم باشه ،این مقاومت باید یه مقدار خیلی کم داشته باشه احتمالا .چون رو بعضی نقشه ها سلف استفاده شده در این موقعیت .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 84.9 کیلوبایت بازدیدها: 91
آخرین ویرایش:

ebiolom

کاربر vip
کاربر
2011-01-21
137
349
دوست خوبم
خدا رو شکر که مشکل حل شد .با توجه به بردویو اون 2 تا مقاومت در مسیر بین جنوبی و کریستال 32 کیلوهرتز هست.معمولا یک مقاومت 10مگا اهمی بصورت موازی با کریستال قرار می گیره . ولی اگه لپ تاپ داره بصورت نرمال کار می کنه تعویض نکنید .متاسفانه بردویو کامل که مقادیر رو نوشته باشه یا شماتیک پیدا نکردم .اگر مقاومت کناریش 10 مگااهم باشه ،این مقاومت باید یه مقدار خیلی کم داشته باشه احتمالا .چون رو بعضی نقشه ها سلف استفاده شده در این موقعیت .
موفق باشید .

سپاس فراوان به خاطر وقتی که گذاشتید، اگه روی برد ویو ملاحظه کرده باشید به جای این مقاومت از دو مقاومت با سر مشترک استفاده شده یکی از مقاومت ها که سالمه حدود 1M بود(البته روی برد تست شد) بنده باتصور اینکه هر دو مقاومت یکسان هستند بالاترین مقاومتی که دم دست، نزدیک به 1M داشتم 560k بود که وصل کردم ،والان مشکلی نداره به نظر شما در دراز مدت همین مقاومت جوابگو هست؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
الان که تصویر گرفتید طبیعتا نباید مشکلی وجود داشته باشه ،با اینحال برای اطمینان ویندوز نصب کنید .تاریخ و ساعت رو هم چک کنید .
موفق باشید .

بالا