آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی کامل لپ تاپ inspiron N5010 بعد از آپدیت بایوس

hamedhph

کاربر
2018-12-04
4
3
34
با سلام
من بعد از اینکه خواستم بایوس لپ تاپ رو آپدیت کنم از داخل ویندوز ظاهرا به جای ورژن N5010 از ورژن 5010 خالی استفاده کرده ام
بعد از اینکه برنامه فلش باز شد و مربع ها شروع شد به پر شدن، بعد از چند دقیقه صفحه لپ تاپ سیاه شد و فقط چراغ دکمه پاور و led کوچک روشن بود
بعد از مدتی لپ تاپ رو خاموش کردم و آداپتور رو جدا کردم
بعد از اون لپ تاپ دیگه روشن نمیشه
نه با باتری نه با آداپتور
چراغ آداپتور هم روشن هست
از طریق فلشusb هم دو تا فایل بایوس رو زدم و دکمه end رو نگه داشتم ولی به هیچ وجه روشن نمیشه
لطفا راهنمایی کنید
خودم هم تعمیر کار ساده هستم

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
با سلام
من بعد از اینکه خواستم بایوس لپ تاپ رو آپدیت کنم از داخل ویندوز ظاهرا به جای ورژن N5010 از ورژن 5010 خالی استفاده کرده ام
بعد از اینکه برنامه فلش باز شد و مربع ها شروع شد به پر شدن، بعد از چند دقیقه صفحه لپ تاپ سیاه شد و فقط چراغ دکمه پاور و led کوچک روشن بود
بعد از مدتی لپ تاپ رو خاموش کردم و آداپتور رو جدا کردم
بعد از اون لپ تاپ دیگه روشن نمیشه
نه با باتری نه با آداپتور
چراغ آداپتور هم روشن هست
از طریق فلشusb هم دو تا فایل بایوس رو زدم و دکمه end رو نگه داشتم ولی به هیچ وجه روشن نمیشه
لطفا راهنمایی کنید
خودم هم تعمیر کار ساده هستم
سلام، ظاهراً بنا به دلایلی آپگرید به صورت ناقص انجام شده..به هنگام آپگرید بایوس هرگز نباید دستگاه رو خاموش و آداپتور رو کشید..فکر می کنم نیاز به فلش آی سی بایوس که باید توسط پروگرامر انجام بشه دارین.

آخرین ویرایش:

mohsen_jun_2005

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-01-03
618
862
تهران
هزینه اش اطلاع دارین چقدر هست ؟
اگه میتونین یه Clear CMOS انجام بدین...متاسفانه دستمزدا تو بعضی مواقع با توجه به انصاف تعمیرکار متفاوته..بهتره منتظر ارسال نظر اساتید باشیم..

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز طبق گفته همکار عزیزمان حتما باید پروگرام بشه اگر پروگرامر دارید لپ تاپ را باز کنید شماره روی برد را اعلام کنید تا فایل سالمش رو تقدیم کنم

بالا