آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل روشن شدن تنها و فقط چراغ پاور مودم 8901 تی پی لینک

shahrampirmo

کاربر vip
کاربر
سلام دوست عزیز

چند نکته :

بنظر میاد ای سی 8 پایه ای که پروگرام کردید درست روی برد نچسبیده و یا اگر هم که چسبیده قلع مربوط به پایه ها زیاد حرارت خورده و سیاه شده (طبق عکس )
طبق گفته استاد عزیز علی اقا شاید ای سی معیوبه و برای اطمینان ای سی رو تعویض کنید و فقط با فایلی که لینکش رو براتون گذاشتن پروگرام کنید و دقت کنید موقع گذاشتن حتما پایه ها روی برد چسبیده باشه و به هم اتصال نباشند

اگه امکان داره خازن ها رو یکبار دیگه تعویض کنید مخصوصا خازن هایی که با رنگ آبی مشخص کردم چون اعتباری به خازن های نو نیست
ای سی که با رنگ قرمز مشخص کردم وسطش غیر طبیعی هست انگار سوخته یا توی عکس اینجور به نظر میاد درهر صورت با یه هویه نوک تیز پایه هاشو قلع گذاری کنید مخصوصا پایه های 5 تا 14 که توی عکس مشخصه تغییر رنگ دادن

ای سی که با رنگ زرد مشخص کردم رو حتما حرارتش رو چک کنید و پایه هاشو با ذره بین بررسی کنید
حتما مودم رو با یه اداپتور سالم تست کنید شاید ولتاژ اداپتور درست باشه ولی وقتی زیر بار میره کم میاره

مشاهده فایل‌پیوست 166619

از بابت ای سی 8 پایه اتصالش درسته چون قلع روی برد تمیز کردم خوب نچسبید
و 8 پایه رو با لحیم سفت کاریش کردم

من فایل و و فایل های دیگه توی سایت روی ی ایسی دیگه پروگرم و کار گزاشتم روی برد
بارم هیچی به هیچی

خاذن ها رو تعویض کردم ولی چشم بازم انجام میدم

اون ای سی داخل کادر قرمز سالمه عکس این جوری افتاده
من برد رو با مایع فلکسی و هیتر نرم گرفتم
همه جاشو

شاید روش هیتر گیرم درست نبده هان؟
ی توضیح کامل مفصل از هیتر گیر با مایع فلکسی برای من میدید؟؟
ممنون میشم

مایع فلکس من مایع فلکسی ایرانی fLDهست
مشکلی نداره؟

چشم ای سی ای دی اس ال برسی میکنم

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
در مورد تک چراغه شدن این مدل سه مورد برخورد کردم که براتون شرح میدم:
اول اینکه آیسی پاور معیوب بود و داغ میکرد که با تعویض مشکل حل شد دوم اینکه آیسی adsl لحیم سردی داشت که با زدن فلکسی و گرفتن حرارت مشکل برطرف شد سوم اینکه مشکل از پردازنده بود که از روی برد دیگه برداشتم و تعویض کردم و مشکل حل شد.

shahrampirmo

کاربر vip
کاربر
در مورد تک چراغه شدن این مدل سه مورد برخورد کردم که براتون شرح میدم: اول اینکه آیسی پاور معیوب بود و داغ میکرد که با تعویض مشکل حل شد دوم اینکه آیسی adsl لحیم سردی داشت که با زدن فلکسی و گرفتن حرارت مشکل برطرف شد سوم اینکه مشکل از پردازنده بود که از روی برد دیگه برداشتم و تعویض کردم و مشکل حل شد.
خیلی از راهنمایتونولی روش تشخیص این ۳ حالت چیه؟منهیچ گرما قیر عادی ندارم؟ای سی پاور کدومه؟و راهنمایم کنیم ممنون میشم

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
درود

دوستان عزیز راهنمایی های اساسی و مهم رو انجام دادن

مشکل تک چراغ پاور توی این مدل و ورژن 1 معمولا 90 درصد از فایل دامپ فلش هست که باید حتما نسبت به ورژن مودم پروگرام کنید

و مشکل دوم تک چراغ (درصورت اطمینان از فایل و آی سی فلش) با مودمهایی که من سروکار داشتم از آی سی dsl بوده که دوستمون تو پستهای قبلی با رنگ زرد مشخص کردن که این مشکل هم یکی از نونه هاش داغ کردن

بیش از حد همین آی سی هست

و در آخر بفرمائید که احیانا فایل فلش رو قبل از پروگرام دستکاری میکنید یا خیر؟؟ (مثلا جهت تغییر مک آدرس مودم)

از این فایل دامپ من توی خیلی از مودم ها با همین ورژن جواب گرفتم حتما با این فایل هم مودم رو پروگرام کنید. مک آدرس = F81A6765D4EB

[hide]
مشاهده فایل‌پیوست TD-W8901N - Ver 1.0.zip
[/hide]

آخرین ویرایش:

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
خیلی از راهنمایتونولی روش تشخیص این ۳ حالت چیه؟منهیچ گرما قیر عادی ندارم؟ای سی پاور کدومه؟و راهنمایم کنیم ممنون میشم

پشت کلید روشن خاموش مودم یک آیسی ۸پایه هست اون آیسی پاور هستش.

shahrampirmo

کاربر vip
کاربر
درود

دوستان عزیز راهنمایی های اساسی و مهم رو انجام دادن

مشکل تک چراغ پاور توی این مدل و ورژن 1 معمولا 90 درصد از فایل دامپ فلش هست که باید حتما نسبت به ورژن مودم پروگرام کنید

و مشکل دوم تک چراغ (درصورت اطمینان از فایل و آی سی فلش) با مودمهایی که من سروکار داشتم از آی سی dsl بوده که دوستمون تو پستهای قبلی با رنگ زرد مشخص کردن که این مشکل هم یکی از نونه هاش داغ کردن

بیش از حد همین آی سی هست

و در آخر بفرمائید که احیانا فایل فلش رو قبل از پروگرام دستکاری میکنید یا خیر؟؟ (مثلا جهت تغییر مک آدرس مودم)

از این فایل دامپ من توی خیلی از مودم ها با همین ورژن جواب گرفتم حتما با این فایل هم مودم رو پروگرام کنید. مک آدرس = F81A6765D4EB

hidden content may not be quoted

سلام به همه دوستان و همکاران
عیدتون مبارک و ممنون از راهنمای تون

بله من قبل پروگرم فایل دستکاری میکنم و مک آدرسش رو عوض میکنم

ولی این کار داعم من هست و خیلی از مودم ها رو پروگرم کردم و راه افتادن و قبل پروگرم هم مک ادرسش رو تغییر دادم
دفع اولم نیست که خدایی نکرده خطا داشته باشم
ولی قبول دارم ادمی زاد جایز الخطا هست

خیلی خیلی ممنون از فایلتون حتما این فایل بدون دستکاری روی مودم تست میکنم

به ی چیز برخودم توی این مودم که نمیدونم عادی هست؟ یا غیر عادی؟

سوال؟؟؟؟؟؟

سر یکی از خاذن ها 3.3 ولت کامل و بدون نویز ولتاژ داریم

ولی ولتاژ سر Vcc ای سی فلش یا برق روردی ای سی فلش
را وقتی سر پراپ مولتی متر نگه دادیم
اولین لحظه 3.3 داریم ولی بمرور ولتاژ افت میکنه و کم میشه!!!!

این ریتم رفتار عادی؟؟؟؟؟؟؟
و خبر میدم

آخرین ویرایش:

shahrampirmo

کاربر vip
کاربر
پشت کلید روشن خاموش مودم یک آیسی ۸پایه هست اون آیسی پاور هستش.

این ای سی رو چگونه تست کنم؟
علاعم خرابیش چیه؟؟
اگر خراب باشه تو بازار هست؟

یا باید اوراقی بیدا کنم؟

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام به همه دوستان و همکاران
عیدتون مبارک و ممنون از راهنمای تون

بله من قبل پروگرم فایل دستکاری میکنم و مک آدرسش رو عوض میکنم

ولی این کار داعم من هست و خیلی از مودم ها رو پروگرم کردم و راه افتادن و قبل پروگرم هم مک ادرسش رو تغییر دادم
دفع اولم نیست که خدایی نکرده خطا داشته باشم
ولی قبول دارم ادمی زاد جایز الخطا هست

خیلی خیلی ممنون از فایلتون حتما این فایل بدون دستکاری روی مودم تست میکنم

به ی چیز برخودم توی این مودم که نمیدونم عادی هست؟ یا غیر عادی؟

سوال؟؟؟؟؟؟

سر یکی از خاذن ها 3.3 ولت کامل و بدون نویز ولتاژ داریم

ولی ولتاژ سر Vcc ای سی فلش یا برق روردی ای سی فلش
را وقتی سر پراپ مولتی متر نگه دادیم
اولین لحظه 3.3 داریم ولی بمرور ولتاژ افت میکنه و کم میشه!!!!

این ریتم رفتار عادی؟؟؟؟؟؟؟
و خبر میدم

برای خودم چندین بار پیش اومده که بعد از تغییر مک آدرس دیگه فایل روی مودم کار نکرده و با فایل بدون دستکاری راه افتاده

شما اول از همه چیز فایل ارسالی رو بدون دستکاری پروگرام کنید و نتیجه رو اعلام کنید.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
با درود

خازنی که در تصویر مشخص کردم باید هنگام روشن شدن مودم 1.2 ولت داشته باشه در غیر اینصورت مودم روی تک چراغ گیر میکنه ...

اگر این خازن فاقد ولتاژ بود یک ولتاژ 1.2 ولت همزمان با روشن کردن مودم به دو سر این خازن وصل کنید و اگر مشکل حل شد بوسیله یک برد کاهنده DC to DC یک ولتاژ 1.2 ولت برای پایه خازن تهیه کنید .

البته بین این خازن و خازن بالاترش که کنار رم هست شک دارم ؟ ولی باید یکی از این دو خازن 1.2 ولت داشته باشند ...

با سپاس

modem 8901.jpg

بالا