آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

دوربين مدار بسته خود را به فرستنده تلويزيوني تبديل كنيد :

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام آقای رجبی
مدار پست 2 را برای دوربین درست کردم . با خروجی دستگاه دی وی دی تست کردم . پتانسیومتر را ببندی تصویر تلویزیون کامل سیاه میشود ولی وقتی باز می کنی تصویری پرش دار نا مفهوم و سیاه سفید ارائه می دهد. لطفا در اصلاح این مدار یا ساخت مداری بهتر بنده را راهنمایی کنید. فوری لازم دارم.
Snapshot_20130904_2.JPGSnapshot_20130904_1.JPG
قطعات زرد روی مس و قطعات سبز از پشتUntitled.png
تریمر 22p چجور تریمری است؟ من یک تریمر قرمز از رادیو در آوردم و استفاده کردم.ترانزیستور هم bf199 است.L1 هم 5دور سیم 0.45 بر قطر 8 میلی متر.

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام آقای رجبی
مدار پست 2 را برای دوربین درست کردم . با خروجی دستگاه دی وی دی تست کردم . پتانسیومتر را ببندی تصویر تلویزیون کامل سیاه میشود ولی وقتی باز می کنی تصویری پرش دار نا مفهوم و سیاه سفید ارائه می دهد. لطفا در اصلاح این مدار یا ساخت مداری بهتر بنده را راهنمایی کنید. فوری لازم دارم.
////////////////////////////
قطعات زرد روی مس و قطعات سبز از پشت
تریمر 22p چجور تریمری است؟ من یک تریمر قرمز از رادیو در آوردم و استفاده کردم.ترانزیستور هم bf199 است.L1 هم 5دور سیم 0.45 بر قطر 8 میلی متر.

با سلام :
به نظرمیرسد فرستنده مونتاژ شده شما پهنای باند کافی ندارد و متاسفانه ولتاژ کاراشاره نکردین !!! سعی کنید با ولتاژ محدوده 10 ولت و همچنین باانتخاب سیم { تا 0/7 میلیمتر} ضخیم و یا با کم و زیاد کردن فاصله دور حلقه ها { معمولایک مقاومت کم اهم حدود10 الی 50 اهمی موازی با سیم پیچ هم میتوان} خطا را از بین ببرید مدار فوقتست شده و مشکلی ندارد .
دامنه ولتاژ ورودی تصویر از0/75 ولت الی 2 ولت پیک تو پیک درنظر گرفته شده است .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام دوست عزیز به طور واقع دوربین مدار بسته یک کابل تغدیه داره و یک کابل تصویر از پشت دوربین به دستگاه دی وی ار نصب میشه حال ایا این مداری که شما معرفی کردین در مسیر کابل تصوریر تا دی وی ار قرار میگره یا که باید دی وی ار از مجوعه حذف شود اگر توضیح بیشتر بفرماید سپاس گذارم
با سلام :
در حقیقت این مداریک فرستنده تصویری 50 متری هست شما باید کابل برق دوربین رابه 12 ولت وصل کرده و کابل تصویر را به ورودی این مدار وصل کنید .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام اگر بخوايم در يك مغازه دوربين مدار بسته اي نصب كنيم و اين دستگاه هم وصل كنيم آيا كسي ديگر در مغازه كناري ميتوني روي باند uhf تلويزون بره و تصوير دوربين ببينه

با سلام :
قبلا در همون پست اشاره کردیم که حداکثربرد این مدارتا شعاع 50 مترهست در صورت نیازبه مسافت بیشتر !!! ازمدارات دوربرد استفاده کنید .
موفق باشید .

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
آقا دمتون گرم.حتما بررسی میکنم و انشاا.. با کمک شما راه بیفته چون فوری لازمش دارم.
ولتاژ کار اول حدود 10 ولت بود بعد که نتیجه نگرفتم از یک باطری 9 ولت کتابی برای اطمینان از این که مشکل تغذیه نباشد استفاده کردم ولی تغییر چندانی نکرد.
:212:دو تا سوال هم داشتم؟
آنتن این فرستنده باید افقی باشد؟
bf199 مناسب این کار است؟یا از ترانزیستور دیگری استفاده کنم؟

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
آقا دمتون گرم.حتما بررسی میکنم و انشاا.. با کمک شما راه بیفته چون فوری لازمش دارم.
ولتاژ کار اول حدود 10 ولت بود بعد که نتیجه نگرفتم از یک باطری 9 ولت کتابی برای اطمینان از این که مشکل تغذیه نباشد استفاده کردم ولی تغییر چندانی نکرد.
:212:دو تا سوال هم داشتم؟
آنتن این فرستنده باید افقی باشد؟
bf199 مناسب این کار است؟یا از ترانزیستور دیگری استفاده کنم؟
با سلام :
1- افقی یا عمودی بودن انتن بستگی به کاربرد شما دارد مطلب مهم و اساسی اینکه در چنین مداراتی باید یک نکته را در نظر بگیرید[hide] اینکه انتن فرستنده با انتن گیرنده باید 90 درجه عمود بر هم باشد بعبارتی اگر فرستنده عمودی بود به جهت دریافت تمام موج !!! انتن گیرنده باید افقی باشد حال اگر فرستنده گیرنده های شما پرتابل هست یا ثابت !!! باید خود تصمیم درست بگیرید معمولا به جهت اینکه گیرنده ثابت هست و میتوان به راحتی انتن افقی برایش نصب کرد لذا جهت راحتی و پرتابل {دستی } بودن گیرنده طبعا انتن گیرنده عمودی باید باشد .
در ضمن طول انتن حداقل باید 1/4 {بخوانید یک چهارم } لاندا ویا ضرایب صحیحی از لاندا باشد .
2- هر ترانزیستور RF> NPN >TUN در این مدار قابل استفاده هست کافیست مارک اصلی و کیفیت لازم را داشته باشد این ترانزیستورهای بازاری فعلی که با رنگ سفید { که معمولا ناخوانا و کم رنگ } شماره درج شده کیفیت مناسب این مدار را ندارند حداقل سعی کنید از شاسی های اوراقی و تیونرهای قدیمی تلویزیون { به شرط سالم } ابتیاع کنید یکی از دلایل کم بودن پهنای باند مدار مونتاژی شما احتمالا از ترانزیستور تان باشه که از نوع نامرغوب بازاری فعلی استفاده کرده اید .
3 - در صورت دسترسی از شماره 2N2219A مارک امریکایی اگر استفاده کنید[/hide]علاوه بر کیفیت عالی از برد بیشتری هم بهره مند می شوید .
موفق باشید .

heidari

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
304
725
با عرض سلام اقایgadrag ایا میتوان مدار پست دوم {50}متری یا دیگر فرستنده ها را به جای مدار چاپی در مدار پیش سوراخ ساخت ایا به بردش تا ثیر میگذارد ومیتوان در مدار پست 2 از ترانزیستور 2n2222استفاده کرد و با توجه به این که تریمر ها با رنگ شناسایی می شوند لطفا در صورت امکان توضیح دهید با تشکر :welcoming:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با عرض سلام اقایgadrag ایا میتوان مدار پست دوم {50}متری یا دیگر فرستنده ها را به جای مدار چاپی در مدار پیش سوراخ ساخت ایا به بردش تا ثیر میگذارد ومیتوان در مدار پست 2 از ترانزیستور 2n2222استفاده کرد و با توجه به این که تریمر ها با رنگ شناسایی می شوند لطفا در صورت امکان توضیح دهید با تشکر :welcoming:

با سلام :
مونتاژ و جایگذاری قطعات درمدارات گیرنده و بخصوص فرستنده تاثیرات اجتناب ناپذیری در کیفیت و بازده مدار خواهد داشت با کمی مهارت میتوان هر مداری را در فیبر سوراخ دار مونتاژ نمود یکی از موارد مهم فوق جایگذاری سیم پیچ ها میباشند که اگر طول و اندازه سیم پیچ در سوراخهای موجود مناسب نباشد باید با توجه به نقش سیم پیچ تصمیم درست گرفته شود که ایا سوراخی کمتر از اندازه استاندارد را در نظر باید گرفت یا سوراخی با فاصله بیشتری !!! ؟
متاسفانه ترانزیستور 2n2222 پهنای باند کافی در این مدار نخواهد داشت و ممکن هست از کیفیت در ارسال تصاویر با مشکل مواجه شوید سعی کنید از ترانزیستور rf فرکانس بالاتر با پهنای باند کافی در ولتاژ کارکرد مدار انتخاب کنید نوع 2570 با مارک اصلی و جنس مرغوب پاسخ خوبی باید ارایه دهد و همون bf199 نیز اگر مارک تقلبی نباشد بازم بهتر هست .
موفق باشید .

heidari

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
304
725
با عرض سلام اقای رجبی بخاطر جوابتون متشکرم اما اگه ممکن باشد در مورد شناسایی مقدار تریمر ها از طریق رنگشان را توضیح دهید:tears_of_joy:

آخرین ویرایش:
بالا