آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: راهنمایی در مورد این چند برد رادیو

ir6man

کاربر
2018-02-25
33
41
س شاید خراب باشه اول ببین روخازن بزرگ ولتاژداری 300ولت و همچنین خازن 22میکرو ی50ولت اولیه مدار ولتاژ دارد

ممنوووون امروز برم یه مولتیمتر دیگه بخرم وتست کنم البته مولتیمترارزون چون گرون شده همه چی

ir6man

کاربر
2018-02-25
33
41
س زغال فریت وسیم برای موج متوسط اگه بخوای از موج اف ام رادیو استفاده کنی نیاز بهفریت نداره اگه بخوای بپیچی هم میشه روزغال بزکتر بپیچی سیمهای بلندگو رو به خروجی جک گوشی وصل کن ومثبت به ولوم ومنفی رو به پشت برد جای که لحیم پهنتری نسبت به جاهای دیگه داره یا منفی خازن بزرگتر یابدنه فلزی ایاف دوتا خازن داره یکی که ظزفیتش بیشتره 1000 میکروفاراد برق وصل میشه و470 خروجی بلندگو است فلش وصل میشه ولی میکروفون نه

منظورم از میکروفون وصل کردن اینه که بشه بعنوان بلندگوی کوچیک استفاده کرد امکانش هست ازهر وسیله ای که آمپلی داشته باشه بااضافه کردنه میکروفون بعنوان بلندگوهرچندکوچیک استفاده کرد؟ ازوقتوصبروبزرگواریتون سپاسگذارم

ir6man

کاربر
2018-02-25
33
41
س شاید خراب باشه اول ببین روخازن بزرگ ولتاژداری 300ولت و همچنین خازن 22میکرو ی50ولت اولیه مدار ولتاژ دارد
درود،در هردو ولتاژ وجود دارد اما متاسفانه ولتاژش روفراموش کردم چون مدتی گذشته ازوقتی که ازخانه به مغازه بردم و دوستم ولتاژروبامولتیمترگرفت وگفت،اما سالم بودنشون مطمینم،جالب اینجاست که سوکتی هم داره که زیرش نوشته باطری که اگه بشه به باطری ماشین وصلش کنم وضبط ماشین رو بهش وصل وباندهاروهم به این وبتونم قدرت بیشتری درصداداشته باشم عالیه،میشه بنظرتون

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود،در هردو ولتاژ وجود دارد اما متاسفانه ولتاژش روفراموش کردم چون مدتی گذشته ازوقتی که ازخانه به مغازه بردم و دوستم ولتاژروبامولتیمترگرفت وگفت،اما سالم بودنشون مطمینم،جالب اینجاست که سوکتی هم داره که زیرش نوشته باطری که اگه بشه به باطری ماشین وصلش کنم وضبط ماشین رو بهش وصل وباندهاروهم به این وبتونم قدرت بیشتری درصداداشته باشم عالیه،میشه بنظرتون

با تشکر از راهنماییهای خوب استاد K-E-M

دوست گرامی شما مگر چند تا مدار رو میخوای درست کنی به نظرم بهتر بود واسه هر کدام تاپیک مستقلی باز میکردید تا اطلاعاتشون با هم قاطی نشه و مرتکب اشتباه نکردید
در پست اخر دقیقا متوجه نشدم
یعنی میخوای این مدار رو توسط ولتاژ خودرو راه اندازی کنی تا بتونی بلندگوهای ماشین رو توسط امپلی این رادیو تقویت کنید ؟؟ اگر درست متوجه شده ام
چنین چیزی ممکن نیست
البته شدنی هست ولی خروجی صدا خیلی پایین خواهد شد و کاملا نامعقول هست

ir6man

کاربر
2018-02-25
33
41
با تشکر از راهنماییهای خوب استاد K-E-M

دوست گرامی شما مگر چند تا مدار رو میخوای درست کنی به نظرم بهتر بود واسه هر کدام تاپیک مستقلی باز میکردید تا اطلاعاتشون با هم قاطی نشه و مرتکب اشتباه نکردید
در پست اخر دقیقا متوجه نشدم
یعنی میخوای این مدار رو توسط ولتاژ خودرو راه اندازی کنی تا بتونی بلندگوهای ماشین رو توسط امپلی این رادیو تقویت کنید ؟؟ اگر درست متوجه شده ام
چنین چیزی ممکن نیست
البته شدنی هست ولی خروجی صدا خیلی پایین خواهد شد و کاملا نامعقول هست

ممنون از وقتی که میزارین،، بیشترسعی دارم یک بلندگوی دستی یا آمپلی دستی از اینها دربیارم که بشه داخله ماشین هم استفاده کرد

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
درود به همه اساتید محترم
چند برد رادیو دارم که نمیدونم به کدوم قسمتشون باید باتری وبلندگو رونصب کنم وضمنا از کجامیشه فعمیددرسیستمهای رادیوضبط قسمت آمپلی فایرشون کجاست که بشه بهشون یک میکروفون ویا فلش اضافه کرد،عکس دوتا پاوره فکرمیکنم اگه درمورد اوناهم راهنمایی کنید ممنون میشم
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام شما سه تا برد چراغ اضطراری دارید که رادیو دارن
یه دونه تغذیه خطی
و دو سه تا تغذیه سوییچینگ
اون برد های چراغ اضطراری بسیار صدای ضعیف و رادیوی بدرد نخوری دارن

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,262
13,134
Hamedan
ممنون از وقتی که میزارین،، بیشترسعی دارم یک بلندگوی دستی یا آمپلی دستی از اینها دربیارم که بشه داخله ماشین هم استفاده کرد

سلام، اگر میخواهید داخل ماشین استفاده کنید [hide]باید بدانید آمپلیفایر های مصارف ماشینی  باید چند برابر آمپلی های خانگی صدا داشته باشند تا بتوانند بر صداهای محیطی غلبه کنند(مثلا صدای موتور ماشین، لرزش و...)اصولا لوازم صوتی ماشینی با کیفیت واستاندارد خاصی شیلد میشوند تا بتوانند دربرابر انواع نویز موتور ماشین مقابله کنند همه تصاویری که گذاشتی مربوط به دستگاهها ی خانگی هستند که مناسب ماشین نمی باشند صدای اینها وقتی ماشین روشن باشه بگوش نخواهد رسید.پس بهتراست اینها را درست کنی برایشان قاب مناسب تهیه و جهت مصرف خانگی استفاده کنی .منابع تغذیه هم که عکس گذاشتی همه مصرف خانگی و 220ولت هستند لذا در ماشین قابل استفاده نیستند، ننوشتید چه باطری را میخواهید شارژ کنید، اگر منظورتان باطری ماشین هست، نميشه چون آمپر خیلی بالا میخواد اما برای باطریهای کوچک با رعایت ولتاژ امکان پذیر است -موفق باشی )[/hide]

آخرین ویرایش:

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
سلام دوستان منم همین مشکل دارم اساتید عزیز بزرگوار کسی هست بتونه کمکم کنه یه برد رادیو پارس قدیمی دارم که ورودی برق و خروجی اسپیکر نمیدونم دقیقا کجاست چجوری میشه پیداش کنم یا هم کسی اگه رادیو این مدلی داره عکس بده بده ببینم.
img_۲۰۲۲۰۱۱۰_۲۰۵۲۴۳_oa39.jpg

img_۲۰۲۲۰۱۱۰_۲۰۵۲۴۹_mplz.jpg

img_۲۰۲۲۰۱۱۰_۲۱۱۸۲۹_2fc9.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: armin-a

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام دوستان منم همین مشکل دارم اساتید عزیز بزرگوار کسی هست بتونه کمکم کنه یه برد رادیو پارس قدیمی دارم که ورودی برق و خروجی اسپیکر نمیدونم دقیقا کجاست چجوری میشه پیداش کنم یا هم کسی اگه رادیو این مدلی داره عکس بده بده ببینم.
img_۲۰۲۲۰۱۱۰_۲۰۵۲۴۳_oa39.jpg

img_۲۰۲۲۰۱۱۰_۲۰۵۲۴۹_mplz.jpg

img_۲۰۲۲۰۱۱۰_۲۱۱۸۲۹_2fc9.jpg

قطعا سیمهای تغذیه و بلندگو را اطراف خازن واریابل و کادر انتن نمیتوانید پیدا کنید:32000000:

سمت راست و پایین بورد دو خازن الکترولیتی آبی مشاهده می فرمایید ، خازن بزرگ احتمالا مربوط به تغذیه و خازن کوچکتر مربوط به خروجی بلندگو است.

برای اینکه مطمئن شوید که خروجی بلندگو کدام خازن است ، باید دنبال خازنی باشید که یک سر ان (قطب مثبت) به دوپایه ترانزیستور بالا متصل باشد و پایه دیگر (قطب منفی) آزاد است . در واقع منفی خازن را باید به مثبت بلندگو اتصال دهید.
امیدوارم راهگشا باشد

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
قطعا سیمهای تغذیه و بلندگو را اطراف خازن واریابل و کادر انتن نمیتوانید پیدا کنید:32000000:

سمت راست و پایین بورد دو خازن الکترولیتی آبی مشاهده می فرمایید ، خازن بزرگ احتمالا مربوط به تغذیه و خازن کوچکتر مربوط به خروجی بلندگو است.

برای اینکه مطمئن شوید که خروجی بلندگو کدام خازن است ، باید دنبال خازنی باشید که یک سر ان (قطب مثبت) به دوپایه ترانزیستور بالا متصل باشد و پایه دیگر (قطب منفی) آزاد است . در واقع منفی خازن را باید به مثبت بلندگو اتصال دهید.
امیدوارم راهگشا باشد

تشکر و سپاس فراوان منظورتون کدوم ترانزیستور وخازنه؟

بالا