آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوال در مورد مودم Gnet AD3004-2T2R

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام دوستان و همکاران یه مودم GNET AD3004-2T2R برای من آوردن شاسی خاموش روشن اون خراب بود تعویضش کردم الان عادی کار میکنه فقط اون ۴ تا دیودهایی که تو عکس نشون دادم به شدت داغ میکنه ، این عادیه
یا غیر طبیعیه ، دوستان کسی تجربه ای داره ؟

پیوست‌ها

• 705.1 کیلوبایت بازدیدها: 126

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
دوستان کسی تجربه مشابه نداشته آداپتور ۱۲ ولت یک آمپر خیلی طبیعی مودم کار میکنه اما اون ۴ تا دیود خیلی شدید داغ میکنن ، هیتک سینک بذارم چطوره؟

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
معمولا جریان مصرفی مودم ها زیر ۵۰۰ میلی امپر هست و با این جریان ها نباید دیود ها داغ کنن ، تغذیه مودم ac هست؟

درود نه قربان ۱۲ ولت dc هستش . جریان مصرفی رو چه جوری پیدا کنم ؟ و اینکه معمولآ چه قطعه ای خراب یا میسوزه که جریان مصرفی بالا میره ؟ روی برد کنار هر دیود نوشته DP1و DP2 و.. منظور چه دیودی هستش ؟

آخرین ویرایش:

144287928

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
93
901
اصفهان
سلام دوستان و همکاران یه مودم GNET AD3004-2T2R برای من آوردن شاسی خاموش روشن اون خراب بود تعویضش کردم الان عادی کار میکنه فقط اون ۴ تا دیودهایی که تو عکس نشون دادم به شدت داغ میکنه ، این عادیه
یا غیر طبیعیه ، دوستان کسی تجربه ای داره ؟

سلام
یه تست بگیر ببین دیودها توی مسیر برق ورودی هستن
اگر هر چهار تا دیود توی مسیر ولتاژ ورودی به دستگاه باشه و از اداپتور DCاستفاده میکنین داغ کردنشون طبیعیه چون با این مدل طراحی سازنده دست خودشو باز گذاشته که هم از اداپتور DCاستفاده کنه هم ازAC و مزیت دومی هم که داره محافظت از مدار در برابر پلاریته معکوسه

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
یه تست بگیر ببین دیودها توی مسیر برق ورودی هستن
اگر هر چهار تا دیود توی مسیر ولتاژ ورودی به دستگاه باشه و از اداپتور DCاستفاده میکنین داغ کردنشون طبیعیه چون با این مدل طراحی سازنده دست خودشو باز گذاشته که هم از اداپتور DCاستفاده کنه هم ازAC و مزیت دومی هم که داره محافظت از مدار در برابر پلاریته معکوسه

سلام
بله کاملا فرمایشتون درسته تو مسیر ولتاژ ورودی واقع شده اگه توعکس دقت کنید طرف راست دیودها اون سه تا پایه عمودی لحیم شده پایه های کلید قط و وصله، پس داغ کردن اونا طبیعیه ؟

آخرین ویرایش:

144287928

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
93
901
اصفهان
سلام
بله کاملا فرمایشتون درسته تو مسیر ولتاژ ورودی واقع شده اگه توعکس دقت کنید طرف راست دیودها اون سه تا پایه عمودی لحیم شده پایه های کلید قط و وصله، پس داغ کردن اونا طبیعیه ؟

سلام
اره طبیعیه و مشکلی نداره و در مواقعی که دیودها سوخته باشن میشه جایگزین نکرد و فقط مدارو با رعایت پلاریته سیم کشی کرد البته توصیه میکنم ترجیحا اینکارو نکنین چون محافظت مدار از بین میره

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
اره طبیعیه و مشکلی نداره و در مواقعی که دیودها سوخته باشن میشه جایگزین نکرد و فقط مدارو با رعایت پلاریته سیم کشی کرد البته توصیه میکنم ترجیحا اینکارو نکنین چون محافظت مدار از بین میره

سلام ، خیلی لطف کردید آرزوی توفیق

بالا